Clive Barker's Jericho

Live! επισης...τρελο φαινεται
 
Λατρεύω τα horror games!!!!
 
OMG!!!!!!!

Πότε είναι η επίσημη κυκλοφορία;
 
Δεν ξέρω αλλά συνήθως όταν βγεί το demo ακολουθεί σύντομα.
 
Απίστευτα γραφικά! Ο Clive Barker είναι και μόνο ο λόγος να αγοράσω μια καλή κάρτα γραφικών και επιπλέον ram. Προβλέπω τρελά ξενύχτια με αυτό το παιχνίδι!
 
Θυμάμαι με το Undying μου είχε σηκωθεί η τρίχα κάγκελο. Πολύ ατμοσφαιρικό.
 
ανασα δεν θα παρουμε ,τον αλλο μηνα βγαινει πολυ πραγμα μα παρα πολυ ,οσο γιαυτο το παιχνιδι το 9 το εχει στη τσεπη του
 
WOW!

thymamai to Undying, paixnidara!
 
Για να παίξω αυτό το παιχνίδι (όταν βγεί) θα πρέπει να αλλάξω κάρτα γραφικών και να προσθέσω περισσότερη ram. Αν αλλάξω κάρτα γραφικών βέβαια (dx9, dx10) θα πρέπει να πάω για αλλαγή motherboard και σε συνέχεια και σε αλλαγή cpu. Χαλαρά θα παω να χτυπήσω ένα 360 να παίξω μια χαρά το παιχνίδι, να έχω και το κεφάλι μου ύσηχο και να ξαναλοιώσω στο Gears of war!
 
Τελονιε μην τα τραγικοποιείς τόσο τα πράγματα.

Αν κρατήσεις το παλιό σου κουτί, dvd και σκληρό, τα υπόλοιπα ΔΕΝ κοστίζουν τόσο τραγικά.

Τροφοδοτικό: 90 ευρώ για ένα ΚΑΛΟ 600άρι.

Κουτί: 0.

Μητρική: 60 (δε χρειαζόμαστε τίποτε παραπάνω)

Επεξεργαστής: 80 (AMD X2 4800) μια χαρά κάνεις τα πάντα

Οθόνη: 0

DVD: 0

Δίσκος: 0

RAM: 60 (για δύο (2) giga DDR II. )

Κάρτα γραφικών: 110 (8600GT και καθάρισες για όλα σχεδόν αν και σε μικρότερες ίσως αναλύσεις).

Σύνολο: 400 ευράκια και έχεις ένα μηχάνημα με διπύρηνο επεξεργαστή, 2 giga DDRII μνήμη, και κάρτα γραφικών DX10.

Με το μηχάνημα αυτό μπορείς να έχεις απεριόριστη επεκτασιμότητα όσον αφορά τη μνήμη, την συνδεσμολογία καρτών γραφικών, την μελλοντική τοποθέτηση σκληρών και άλλων ενεργοβόρων καρτών μια και το τροφοδοτικό του σπέρνει.

Αν, επαναλαμβάνω ΑΝ δεν μου είχαν κάνει δώρο το 360, ΔΕΝ θα έδινα ποτέ τα χρήματα που απαιτεί για να το αγοράσω.
 
Δεν έχεις άδικο φίλτατε. Όμως παρόλο που ασχολούμαι χρόνια επαγγελματικά με τα pc, για το σπίτι μου δεν έχω καμία όρεξη να κάνω αναβαθμίσεις και με όποια τα ρίσκα να μην παίζουν τα παιχνίδια σωστά και σε full configuration. Μου την δίνει απίστευτα να ασχολούμαι με το προσωπικό pc μου και τα προβλήματά του. Αγορά 360 και ξενοιάζω για αρκετό καιρό από παιχνίδια - λέμε τώρα, αμα δεν καεί ε.. :D
 
Αν στηθεί σωστά ένα μηχάνημα (βλέπε καλό τροφοδοτικό, πάνω σε σταθεροποιητή τάσης και σωστά μελετημένη ψύξη, ήτοι δεν τσιγκουνευόμαστε τα 15 ευρώ για δύο επιπλέον αθόρυβους ανεμιστήρες χαμηλών στροφών) δεν παθαίνει τίποτε ακόμα κι αν λειτουργεί 24/7/365.

Ομοίως (και σε άλλο post γιατί είναι σημαντικότατο) τα XP είναι πιά τόσο σταθερά που αν ο χρήστης δεν είναι γιεσάκιας και εντελώς νουμπάς δεν θα πάθουν ποτέ τίποτε.

Γιεσάκιας: ο κάγκουρας που επισκέπτεται πορνό sites και πατάει "yes" σε όλα τα popups που βγαίνουν τιγκάροντας το μηχάνημά του σε dialers και spyware. Ο ίδιος μετά πηγαίνει στο Πλαίσιο και του παίρνουν 200άρες για να του επαναφέρουν το μηχάνημά του, για να είναι ελεύθερος να το ξαναγλογκάρει με τον ίδιο τρόπο.

Μετά ο "ειδικός" επί των λειτουργικών καταφέρεται εναντίον των Vista γιατί είναι απαράδεκτα σαν λειτουργικά.

Από τυπάκια σαν και αυτά κάποιοι έχουν βγάλει περιουσία.

(Επίσης τους φταίει και ο ΟΤΕ που φουσκώνει τους λογαριασους αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω γνωρίσει άτομο που αποφάσισε να σπουδάσει στην Αγγλία Μεσαιωνικές Σπουδές μόνο και μόνο επειδή είχε παίξει το Undying. Και όντως το όλο concept ήταν απιστεύτου...

Vampire in a Cathedral
 
Το Thesis βγήκε; Γιατί με αυτό τουλάχιστο δεν χρειάζεται να μετακομίσει κανείς σε άλλη χώρα.. :D
 
Πολύ καλό το Demo του, αν και σχετικά μικρό. Και πιό ενδιαφέρον από το CoD 4, που τα δοκίμασα μαζί. Το development house, που το ετοιμάζει, Mercury Steam έχει φτιάξει και ένα πολύ καλό game, για ΧΒΟΧ και PC, το Scrapland.

(Εδώ το άρθρο από το wikipedia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Scrapland και εδώ ένα Demo για να το δοκιμάσετε: http://www.gamershell.com/news/17756.html )

Πότε κυκλοφορεί το Jericho?
 
Κυκλοφορει στις 26 του μηνος (την ιδια μερα με τα Tomb Raider: Anniversary,Virtua Fighter 5,Pro Evolution Sοccer 2008),παντως στο πρωτο online review εφαγε 3αρα!! :(
 
Θυμίζει πολύ το team play του Vampire...
 
Wally είπε:
παντως στο πρωτο online review εφαγε 3αρα!! :(

Nαι,αλλα για PS3...! :p :p:p

Εξω απο πλακα τωρα,μου φαινεται πολυ αυστηρη βαθμολογια,θαψιμο δηλαδη..!

Αν αποδειχτει τοσο πατατα,θα ειναι μια ακομη περιπτωση Daikatana..!!

(αληθεια το θυμαται κανεις σας αυτο.. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα