Computer games magazine

Nemo είπε:
Υ.Γ. Ελπιζω να μην φερνω σε δυσκολη θεση τον Olorin
Φυσικά και δεν υπάρχει κανένα τέτοιο θέμα... Σε δημόσιο forum τα έγραψα εξάλλου, δεν δημοσίευσες κάποια "προσωπική" συζήτηση... :cool:

Άλλωστε και σήμερα αν μιλούσα, πάνω-κάτω τα ίδια θα έλεγα...

//Σχετικά με τα ξενόγλωσσα έντυπα, πέρα από το EDGE και RetroGamer που αναφέρθηκαν, άλλα περιοδικά από τα οποία δεν χάνω τεύχος είναι το gamesTM (σε ορισμένους τομείς το θεωρώ ανώτερο του EDGE και ως σύνολο σχεδόν ισάξιο) και το πιο εξειδικευμένο NGamer, αν και η αφοσίωσή μου στο τελευταίο πηγάζει κυρίως από την (σχεδόν fanboy-στικη) αγάπη μου για τα μηχανήματα της Nintendo... (πάντως το θεωρώ σαφώς ανώτερο ποιοτικά και με ελαφρώς πιο ενήλικο ύφος από τα παρόμοιου περιεχομένου "nRevolution" και "Official Nintendo Magazine" που έχουν πέσει κατά καιρούς στα χέρια μου...)
 
Πραγματικα κατι ειχα υποπτευθει για computer games magazine...Το αγοραζα συχνα παλια μιας και εδινε τρελα παιχνιδια δωρο.(fallout 2,icewind dale,serious sam...)

Και ηταν και αρκετα ενημερωμενο,τωρα για το gamepro δεν θα ελεγα το ιδιο,το τελευταιο τευχος που πηρα ειχε το akira για δωρο,πριν 2 χρονια,και μονο γιαυτο το πηρα.Βεβαια ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ο ιδιος αρχισυντακτης και πολλοι απο τους συντακτες του gamepro εχουν πλεον την σελιδα gameover.gr ή σπλως δουλευουν εκει...

που το θεωρω καλη κινηση...Νομιζω οτι θα ακολουθησουν και αλλα περιοδικα.

Παντως το GAMES ειναι πολυ καλο και παραμενει το ιδιο τα τελευταια 10 χρονια που το διαβαζω.Εκτος ισως απο μια ελλατωση στον αριθμο τον σελιδων και των περιεχομενων απο τπ 2000 και μετα.Αλλα ειναι το μονο που με καλυπτει.
 
CokaColaKid είπε:
Παντως το GAMES ειναι πολυ καλο και παραμενει το ιδιο τα τελευταια 10 χρονια που το διαβαζω.Εκτος ισως απο μια ελλατωση στον αριθμο τον σελιδων και των περιεχομενων απο τπ 2000 και μετα.Αλλα ειναι το μονο που με καλυπτει.
Είσαι ο πρώτος άνθρωπος που ακούω να του αρέσει το GAMES!!!
 
Pooky είπε:
Πολύ καλά έκανες και παρέθεσες τη γνώμη του φίλτατου Olorin.
Δυστυχώς αυτό δεν αλλάζει πολλά. Όταν απολύθηκα από το Computer and Software που εργαζόμουν σαν συντάκτης, λόγω κακής διαγωγής μια και ο νέος τότε διευθυντής, ανηψιός του εκδότη, ήθελε να αντικατασταθούν τα τεχνολογικά άρθρα με παρουσιάσεις Ελληνικών εταιρειών και διευθύνων συμβούλων (γραβατωμένων αεριτζήδων που οι περισσότεροι μόστραραν μάπα και έβγαζαν περιστασιακές γκόμενες τις καϋμένες τις κοπελίτσες που με κάτω του βασικού αμοιβή, προσπαθούσαν να πάρουν κανά πτυχίο δουλεύοντας σε αυτές τις θέσεις) , απευθύνθηκα για εργασία και στην Compupress αλλά και σε άλλο περιοδικό που θα μου επιτρέψετε να μην αναφέρω το ονομά του απλά ότι ασχολιόταν με κινητή τηλεφωνία.

Οι συνθήκες και το κλίμα στην Compupress δεν μου άρεσαν. Έφυγα στη μέρα απάνω. Στο άλλο περιοδικό της κινητής, έμεινα τρεις μήνες. Αυτό γιατί ήταν πολύ κοντά στο Χολαργό και πήγαινα εύκολα.

Από αυτό έφυγα γιατί δεν μου άρεσε καθόλου ο "διευθυντής". Ο τύπος δεν ήξερε να ανάψει τον υπολογιστή του, ήταν καθαρά διαφημιστής και από πάνω ήθελε να δίνει "γραμμές" στο περιοδικό. Οι ατάκες του ήταν απίθανες. Θυμάμαι του έιχα ζητήσει να γράψω ένα εξασέλιδο για την ανάλυση της τεχνολογίας Bluetooth και πως αυτή υλοποιείται στα κινητά. Μου είχε απαντήσει σε στυλ "μεγάλε, γράψε 6 σελίδες για το πώς να ρίξουμε γκόμενα έχοντας σούπερ κινητό και άσε τις λακαμίες για ανάλυση τεχνολογίας και τέτοια. Ο κόσμος ενδιαφέρεται για μόστρα και όχι για ηλιθιότητες".

Η συνταγή πάντα η ίδια όπου και αν πήγαινες. Σε πρήζαν με τα "οράματά" τους και σου αράδιαζαν ένα σωρό ηλιθιότητες. Φυσικά το περιοδικό πάτωνε και τότε πάντοτε έφταιγαν οι συντάκτες που σαν βλαμμένα δεν κατάλαβαν το νόημα των οδηγιών του πεφωτισμένου κανατόμυαλου "διευθυντή" , και ήταν πάντα λάθος.

Παράλληλα τα "καντήλια" και το μάθημα "θρησκευτικών" ήταν σε ημερήσια βάση. Τον τελευταίο "διευθυντή" τον έσπασα στο ξύλο γιατί εν μέσω καντηλίων που έριχνε τόλμησε να ξεστομήσει βλαστήμια για την οικογένειά μου. Το χάρηκα απίστευτα. Ο τύπος απείλησε να με στείλει αυτόφορο όπου και του απάντησα στο στυλ ότι η γυναίκα του θα λάβει φωτογραφίες της αφεντιάς του να είναι τσιτσίδι με την γραμματέα του, αν θέλει να το συνεχίσει.

Μόκο το νταγλάρι. Μόκο........


Pooky, πολύ σε πάω!!!



Να σε γνωρίσω και από κοντά, να ακούσεις ακόμη πιό φρικτές ιστορίες από μένα!!!


 


I like you!!
 
Pooky είπε:
Χαρτί πεταμένο εν ολίγοις, να κλείσουν όλα όπως και τα "σινεμά" των 10 ευρώ το άτομο με 30 ευρώ πάρκινγκ για μία ώρα.

Ιδίως όλα τα κωστοπουλοlike που σου λένε πως να ζείς.. Οσο για τα σινεμά , απλά απαράδεκτο... 10 euro = μισός μήνας adsl = ....... :sealed:

Περιοδικό μετά τα Pixel & User δεν ξαναγόρασα...
 
Πίσω
Μπλουζα