Consoleholic (Η συλλογή μου)

telios_s

Banned
Joined
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
115
Αντιδράσεις
0
Φέτος κλείνω περίπου 10 χρόνια σαν συλλέκτης κονσολών(αν και μόλις 27 ετών σήμερα) και αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας την συλλογή μου. Και να φανταστείτε όλα άρχισαν ψάχνοντας το final fantasy 3 του snes.Και η αρρώστια δεν έχει τελειωμό...

Στις φωτογραφίες θα δείτε κάποιες θεοσπάνιες κονσόλες όπως saturn navi, Car Marty, 3DO M2, X BOX Panzer Dragoon Orta Edition κ.α. οι όποιες κυριολεκτικά με έχουν ξεπαραδειάσει.Μένουν όμως ελάχιστα πράγματα για να τελειωποιήσω την συλλογή που έχω στο μυαλό μου.Και είμαι περήφανος γι' αυτό.Κάποια στιγμή θα ακολουθήσει και η συλλογή μου με τα game & watch και με σπάνιο software...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
δεν έχω λόγια! με έχεις αφήσει άφωνο... (ποίος avgn...ο avgn μπροστά του είναι σαν να μην έχει τίποτα! )

απλώς μία παρατήρηση να κάνω,έχεις τόσες πανσπάνιες κονσόλες (π.χ gakken tv boy) και δεν έχεις super a'can ή έστω ένα halcyon? τσ,τσ ,έχεις τρομερές ελλείψεις :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό το panzer dragoon orta xbox, παίζει να το έχω δει δυο φορές όλο και όλο σε φωτογραφίες από συλλέκτες (ναι αυτή είναι η δεύτερη φορά!).

Πόσο σου κόστισε?
 
Το panzer dragoon orta μου κόστισε γύρω στα 450 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
 
να κάνω και εγώ μερικές ερωτήσεις?

1) τα gakken tv boy/car marty/pc engine lt/τηλεόραση super famicom πόσο σου στοίχισαν ?(εννοείται πως αν θέλεις μου λες,ρωτάω από απλή περιέργεια)

2) η ερώτηση θα ακουστεί λίγο noobικη,τις "σακούλες" που έχεις για τις loose κονσόλες τις αγόρασες γι'αυτό το σκοπό ή τις έφτιαξες εσύ? αν τις έφτιαξες,από τι είδους πλαστικό είναι?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:dribble:

Καλά! Έχετε βαλθεί όλοι να μας τρελλάνετε τελευταία!!!!

RESPECT!!!!
 
Καταπληκτική συλλογή. Ποιά είπαμε πως δωρίζεις επειδή δεν την θες πια ; :p
 
Καταπληκτική συλλογή!

Έχεις και το Nintendo Racing 112 :bow: :bow: :bow:

Tο 112 αναφέρεται στους διαθέσιμους τρόπους να παίξεις... ;)

Από παιχνίδια πως πας; :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω μείνει άφωνος! Γιατί δεν διοργανώνεις καμια έκθεση να τα χαρει ο κοσμος όλος;
 
Πραγματικά φοβερή συλλογή! Συγχαρητήρια!
 
krem13 είπε:
δεν έχω λόγια! με έχεις αφήσει άφωνο... (ποίος avgn...ο avgn μπροστά του είναι σαν να μην έχει τίποτα! )απλώς μία παρατήρηση να κάνω,έχεις τόσες πανσπάνιες κονσόλες (π.χ gakken tv boy) και δεν έχεις super a'can? τσ,τσ ,έχεις τρομερές ελλείψεις :p
Ουτε ενα heavy sixer η sears..
 
Και νόμιζα ότι έχω πολλές:augenrollen:,

Απο σήμερα σταματάω να συλλέγω κονσόλες...

RESPECT!!!!!!! :bow:
 
mitsakos είπε:
Και νόμιζα ότι έχω πολλές:augenrollen:, Απο σήμερα σταματάω να συλλέγω κονσόλες...

RESPECT!!!!!!! :bow:
Εγω απο σήμερα παντως εντεινω τις προσπάθειες μου για παραπανω κονσολες! (52 μεχρι στιγμης και συνεχιζουμε ακαθεκτοι)

Μπραβο για τη συλλογη! Αυτος πρεπει να ειναι ο σκοπός του κάθε συλλεκτη.
 
Moυ κανει εντύπωση που έχεις πολλες διπλές και τριπλές κονσόλες. Ειναι διαφορετικά regions? Ποιο πολύ εντύπωση μου έκαναν τα τρία panasonic version gamecube που έχεις.
 
Καταρχάς σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια, όσο για τις απορίες σας, θα σας τις λύσω ευθύς αμέσως. Φίλε krem13, το gakken tv boy μου στοίχισε 150 ευρώ, το car marty 400 ευρώ,το pc engine lt 450 ευρώ και η τηλεόραση super famicom 550 ευρώ.Στις τιμές αυτές που αναφέρω, συμπεριλαμβάνονται και τα έξοδα αποστολής και αν θυμάμαι κιόλας καλά γιατί έχει περάσει αρκετός καιρός που τα έχω αγοράσει.Όσο για τις σακούλες, τις αγόρασα.

Φίλε Daytime Dreamer, to fm towns marty μου στοίχισε 350 ευρώ και όπως λέω παραπάνω είναι με τα έξοδα αποστολής.

Όσο για τα παιχνίδια, θα δημιουργήσω ένα θέμα με τα πιο σπάνια παιχνίδια αρκεί να βρω πάλι χρόνο γιατί έχω γεμίσει μία σοφίτα με πράγματα και γίνεται χαμός. Πάντως αν θες φίλε buzzer, μπορείς να επισκεφθείς το άλμπουμ μου με τίτλο my private collection, να δεις κάποιες παλιές φωτογραφίες , αν βρείς άκρη.

Και όσο για τις δωρεές φίλε Cyberknight, ο έχων 2 neo geo δίνει το 1?Το πάμε χριστιανικά?χιχιχι
 
Απίστευτος!

Εγώ έχω ειδικευτεί σε συλλογή παιχνιδομηχανών της Nintendo, αλλά με τόσες διαφορετικές εκδόσεις DS, θα περάσει πολύς καιρός. Προς το παρόν έχω πολλά διαφορετικά GameCube, όταν τα ολοκληρώσω θα συνεχίσω με τις ελλείψεις Ν64.

Είμαι και εγώ 27, που βρίσκεις τα χρήματα!???
 
αηδιες παλιατζουρες... σιγουρα ολα αυτα ειναι ψευτικα :p

μας κατεστρεψες βραδιατικα...
 
Mε αρρώστησες πρωινιάτικα... Απίστευτη συλλογή πραγματικά.
 
Πίσω
Μπλουζα