Consoleholic (Η συλλογή μου)

Φίλε Imgema,κάποιες κονσόλες που είναι ίδιες είναι διαφορετικά regions.Γενικά μου αρέσει να μαζεύω αναπληρωματικές κονσόλες από 2-3 φορές.

Φίλε eliasprgantis, αν και είμαι φανατικός της nintendo όπως και εσύ μου αρέσει να συλλέγω τα πάντα.Δεν έχω εστιάσει την προσοχή μου σε κονσόλες μόνο 1 εταιρείας.Όσο για το που βρήκα τα χρήματα...όπως αναφέρω παραπάνω συλλέγω εδώ και περίπου 10 χρόνια.Τα μαζεύω σιγά-σιγά, σταδιακά(και ως γνωστόν η Ρώμη δεν χτίστηκε σε 1 μέρα χαχαχα)

Και όσο για την έκθεση, φίλε Uncle Carl δεν το έχω σκεφτεί ακόμα.Αυτό που σκέφτομαι είναι να ανεβάσω ένα video με την συλλογή μου αλλά αυτό θέλει πολύ ελεύθερο χρόνο.
 
Θερμα συγχαρητηρια για τον κοπο σου, την υπομονη σου, τα εξοδα σου, το μερακι σου, ολα!!!

Μια - χαζη ισως - ερωτηση. Περιεργεια και μονο. Εχεις παιξει εστω και ενα παιχνιδι σε ΟΛΕΣ αυτες τις κονσολες;;; :)
 
Φίλε tantalos, σ' ευχαριστώ.

Καθόλου χαζή η ερώτηση σου, όλες τις κονσόλες τις έχω δοκιμάσει και έχω παίξει διάφορα παιχνίδια μαζί τους.
 
Οοοο , δηλαδή εν Χριστό αδελφέ telios_s πότε θα δωρίσετε στο παγγάρι μας ; :D :D :D
 
FFFFFUUUUU_Strip_Tease_What_would_you_do_s358x315_30180_580_Muslim_Pussy-s358x315-40117-580.jpg


Με έχεις... ειδικά όσον αφορά τα boxed.
 
απλά εντυπωσιακή συλλογή, θα ήταν πολύ ωραία να μας ανέλυες και κάποια κομμάτια μεμονωμένα και 2-3 λόγια για αυτά!
 
Φίλε cyberknight, ποτέ δεν ήμουν το πρότυπο του καλού Χριστιανού. χιχιχι

Φίλε dr slump, ένα πουλάκι μου έχει πεί ότι έχεις και εσύ πολλά καλά πράγματα.Έτσι δεν είναι?

Φίλε tarasque, ίσως κάποια στιγμή το κάνω αυτό και θα γράψω για κάποιες κονσόλες.
 
Πραγματικά, εξαιρετική η συλλογή σου!! Αγαπημένη μου φωτό, εκείνη με το κουτί του Nes και το αυτοκόλλητο της Itochu. Υποθέτω πως δεν παίζεις συχνά πλέον και οι κονσόλες βγαίνουν σπάνια από τα κουτιά τους.... μόνο γι καθάρισμα. Επομένως, αν κρίνω από την εμφάνιση των κουτιών και οι κονσόλες που βρίσκονται μέσα θα είναι σε άριστη κατάσταση.
 
Σ'ευχαριστώ φίλε geo2004z.

Το συγκεκριμένο nes το έχω πάρει από Ελλάδα και δεν το έχω ανοίξει ακόμα.
 
Ωχ!! Ξέχασα τα 2 video pac μου.Όλο και κάτι θα ξεχνάω που δεν έχω φωτογραφήσει ακόμη.

picture.php
 
Ε, μα ούτε Bandai Pipin, ούτε PCFX έχω σε κουτί... και αυτή η κονσόλα στη συσκευασία με τις καρδούλες δε μου λέει κάτι o_O

Μην πω για το M2 drive box μου που δε λειτουργεί καν!!
 
Ε, μα ούτε Bandai Pipin, ούτε PCFX έχω σε κουτί... και αυτή η κονσόλα στη συσκευασία με τις καρδούλες δε μου λέει κάτι o_O
να σε βοηθήσω εγώ,αυτή η κονσόλα με τις καρδούλες λέγεται casio loopy (από τη γνωστή casio),κυκλοφόρησε μόνο στην Ιαπωνία το 1995,ήταν 32μπιτη αλλά έπαιρνε cartridges.

Από τη συσκευασία μπορείς να καταλάβεις ότι απευθύνονταν σε κορίτσια και το πιο αξιοσημείωτο χαρακτηριστικό της ήταν ότι είχε και ενσωματωμένο έγχρωμο εκτυπωτή για τη δημιουργία stickers!

ορίστε και μία φωτογραφία της

800px-CasioLoopy.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΦΙΛΕ απιστευτος!! παραγματικα εχεις κατι κοματια απλα θεϊκα!! (τι ηθελα και παντρευτικα ...) πιστευα οτι ο pistunami εχει την προτοκαθεδρεια αλλα και εσυ των συναγονιζεσαι ανετα ...Αληθεια amiga δεν ειδα καθολου

ολο λεω να βαλω και την δικια μου αλλα που χρονος να φτιαχνω.....
 
krem13 είπε:
να σε βοηθήσω εγώ,αυτή η κονσόλα με τις καρδούλες λέγεται casio loopy (από τη γνωστή casio),κυκλοφόρησε μόνο στην Ιαπωνία το 1995,ήταν 32μπιτη αλλά έπαιρνε cartridges.Από τη συσκευασία μπορείς να καταλάβεις ότι απευθύνονταν σε κορίτσια και το πιο αξιοσημείωτο χαρακτηριστικό της ήταν ότι είχε και ενσωματωμένο έγχρωμο εκτυπωτή για τη δημιουργία stickers!

ορίστε και μία φωτογραφία της

800px-CasioLoopy.png
Ηταν να το παρω καποτε αυτο για συλλεκτικους λογους αλλα φοβηθηκα οτι θα ανεβαινε πολυ το gay-factor οποτε εκανα πισω :animlaugh: (σφραγισμενο το χα βρει κιολας!)
 
To casio loopy ποτε δε μου αρεσε σαν κονσολα. Απειρη αποτυχία και ελαχιστα παιχνίδια.

Προτιμώ super A'can αν με βαζανε να διαλεξω αναμεσα σε κονσολες χωρις games. :p
 
Ωραία συλλογή...keep it up! ;)

Φίλε lionheart η δικιά μου δεν υπάρχει πια,οι περισσότερες κονσόλες έχουν πωληθεί λόγω χώρου και αλλαγή 'ρότας'...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματικα pitsumani κρίμα ..... Αν και εγω το τελευταιο διαστημα εχω μπει σε αλο (κλιμα) μολις ξεμπερδέψω με τα δευτερα γεννητουρια και αμα δεν πάμε σε χρεωκοπία πιστευω να στησω το δικο μου μουσειακι
 
LIONHEART είπε:
Πραγματικα pitsumani κρίμα ..... Αν και εγω το τελευταιο διαστημα εχω μπει σε αλο (κλιμα) μολις ξεμπερδέψω με τα δευτερα γεννητουρια και αμα δεν πάμε σε χρεωκοπία πιστευω να στησω το δικο μου μουσειακι
Δεύτερα γεννητούρια και μουσειάκι λίγο δύσκολο αλλά σου εύχομαι καλή τύχη... :)

Κρίμα δεν θα το έλεγα πάντως απλά το έριξα στα developments... :cool:
 
Φίλε daytime dreamer,το gay factor????χεχεχε

Φίλε lionheart, δε μαζεύω amstrad,amiga και ό,τι έχει σχέση με computers.Ό,τι είχα το έδωσα πριν μερικούς μήνες όπως και μία σακούλα με δισκέτες που έφυγε και αυτή.Μόνο ό,τι έχει σχέση με κονσόλες μαζεύω. Όσον αναφορά για τον pitsunami, τον σέβομαι σαν συλλέκτη και έχει μία πάρα πολύ καλή συλλογή με development kit.

Δηλαδή λέτε να κάνουμε καμία έκθεση κάποια στιγμή στο μέλλον?
 
Πίσω
Μπλουζα