convert atari st to pc

magic_gun

RetroN00b
Joined
25 Οκτ 2009
Μηνύματα
8
Αντιδράσεις
0
:)

φίλοι,

Hi Everyone είμαι νέος σε αυτό το φόρουμ, αλλά με ένα ερωτηματικό που συνδέονται με το κεφάλι μου τελευταίες ημέρες μετά καθορίζουν και θα ήθελα να σηκωθώ .....

Μας φιλικό με τον τρόπο μηχανήματα ρετρό πίστη ότι το χρέος μας oder .....

ο καθένας τους ως μέρος της αρχικής halınde κατάστημα αφήνοντας πολύτιμες συλλογές, και να ελέγχει και να δούμε gencligimizi hatırlayacaz .....

CAD-CAM πρόγραμμα üstünde ή την τροποποίησή τους σε calıstırabilecek σημερινή Πώς να κάνετε it s nice? .....

Atari ST κάνω μια τέτοια μελέτη ....

Ας δούμε τι θα συμβεί

το ενιαίο πυρήνα 4,7 GHz çalıstırabilirsem αν ο επεξεργαστής του συστήματος θα lik

της ευημερίας ....

m.g.p

www.atariturkiye.com
 
magic_gun είπε:
:) φίλοι,

Hi Everyone είμαι νέος σε αυτό το φόρουμ, αλλά με ένα ερωτηματικό που συνδέονται με το κεφάλι μου τελευταίες ημέρες μετά καθορίζουν και θα ήθελα να σηκωθώ .....
ΟΥΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!!!

ΟΥΣΤ ΡΕ!!!!!!!! Η Τούρκα η μάνα!!!!!!!!!!

Το post του αιώνα, παρακαλείται ο αδμίν να μη το σβήσει, κάπου πρέπει να μείνει!!!!!!!!!!!! :D :D
 
Κάτσε ρε Pooky, χαλάρωσε... έκανε προσπάθεια ο άνθρωπος ;) .

Αν κατάλαβα καλά θέλει να μεταφέρει αρχεία από ST σε PC και να τα χρησιμοποιήσει...

Word processor -> RTF

CAD -> STcad supports DRG IIRC.

Για τα υπόλοιπα ρώτα..
 
Δεν ασχολούμαι με ST αλλά ακόμα και αν ήμουν φανατίλα, δεν υπήρχε περίπτωση να χτυπήσω το link που μας δίνει.

Ξαφνικά κάποιος που δεν ξέρει καν αγγλικά, από την γείτονα χώρα, γράφεται εδώ να προσφέρει τις γνώσεις του....... Μπα, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
 
pooky(1) είπε:
Δεν ασχολούμαι με ST αλλά ακόμα και αν ήμουν φανατίλα, δεν υπήρχε περίπτωση να χτυπήσω το link που μας δίνει.
Ξαφνικά κάποιος που δεν ξέρει καν αγγλικά, από την γείτονα χώρα, γράφεται εδώ να προσφέρει τις γνώσεις του....... Μπα, ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Ναι, θα ήταν καλύτερο να γράφει αγγλικά, πάντως το site δεν είναι καθόλου άσχημο.. έχουν και forum!!!!

Και ναι pooky, όλοι ξέρουμε ότι δεν ασχολείσαι με ρέτρο υπολογιστές ;)

Γι αυτό, πάρε ένα τραγουδάκι:

 
Thanks ChristOS!!!!!

Ασχολούμαι με ρετρό κονσόλες όμως!!!!!!!!!!!!!

Dreamcast FTW!!!!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Thanks ChristOS!!!!!
Ασχολούμαι με ρετρό κονσόλες όμως!!!!!!!!!!!!!

Dreamcast FTW!!!!!!!!!
Μην ξεχνάς την AMiga σ'αυτές.. έπαιξες ή ήθελες να παίξεις sensi.. το θυμάμαι.

;)
 
Sensi;

Ούτε ήθελα , ούτε ασχολήθηκα ποτέ μου!!

Την Amiga την αποποιήθηκα και τη σιχάθηκα, την έχω συνδέσει με τραυματικότατη εμπειρία στη ζωή μου και δεν θέλω να τη ξέρω πια.

Να σου πω ότι ο ST μου είναι εξαιρετικά συμπαθής, ε, στο είπα!!! Αλλά δεν είχα ποτέ μου και πιστεύω ότι είναι λίγο αργά να αρχίσω τώρα........
 
pooky(1) είπε:
Sensi;
Ούτε ήθελα , ούτε ασχολήθηκα ποτέ μου!!

Την Amiga την αποποιήθηκα και τη σιχάθηκα, την έχω συνδέσει με τραυματικότατη εμπειρία στη ζωή μου και δεν θέλω να τη ξέρω πια.

Να σου πω ότι ο ST μου είναι εξαιρετικά συμπαθής, ε, στο είπα!!! Αλλά δεν είχα ποτέ μου και πιστεύω ότι είναι λίγο αργά να αρχίσω τώρα........
Χμμ... μάλιστα, πρέπει να είναι πρόσφατη η εμπειρία πάντως... Anyway too personal..

Πάντως θα ήθελα πολύ να κάνω μια δυο ερωτησούλες στον φίλο μας μιας και απ' όσο ξέρω δεν υπήρχαν εξαγωγές atari στην τουρκία μετά το 2600..
 
pooky(1) είπε:
Το post του αιώνα, παρακαλείται ο αδμίν να μη το σβήσει, κάπου πρέπει να μείνει!!!!!!!!!!!! :D :D

συμφωνώ, ακόμα κι αν πιθανός να είμαι στην πρώτη σελίδα αυτού του φόρουμ παρακαλώ το admin για να μην σβήσει αυτήν την θέση

μετάφραση δικιά μου αυτή!

:D

ChrisTOS είπε:
Ναι, θα ήταν καλύτερο να γράφει αγγλικά, πάντως το site δεν είναι καθόλου άσχημο.. έχουν και forum!!!!
άχου τα... έμαθαν και το φόρουμ! εγώ δε πατάω ας δίνουν και falcon με ένα κλικ. τους έχω συνδέσει με τη τραυματικότερη εμπειρία στη ζωή μου, μια φορά μίλαγα με ένα και μου έλεγε πως οι Τρώες είναι αρχαίοι Τούρκοι. δε θέλω να τους ξέρω πια. δώσε ρε pooky!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστόοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!
 
hi, my brothers atari :)

My intention is not to break anyone

Me and my team, made from atari 1040st to pc

and wanted to share with you this device(st-pc:D)

and detailed pictures and other project I've added my

www.atariturkiye.com

in the retro mod section

with my respect and love from neighboring countries

Thanks for everything

best regards

Gunhan Poyraz (atari lover :cool: )

have any questions ,i m here

gunhan.poyraz@windowslive.com

magic.gun@windowslive.com

gunhan@atariturkiye.com

γεια, atari αδέρφια μου

Η πρόθεσή μου δεν είναι να σπάσει κανείς

Εγώ και η ομάδα μου, που από το Atari 1040st στο pc

και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας αυτή τη συσκευή (ST-pc)

και λεπτομερείς εικόνες και άλλο έργο Έχω προσθέσει μου

www.atariturkiye.com

retro mod τμήμα

με σεβασμό και αγάπη μου από γειτονικές χώρες

Ευχαριστώ για όλα

με τις καλύτερες ευχές

Gunhan Poyraz (εραστής atari)

απορίες, εγώ είμαι εδώ

gunhan.poyraz @ windowslive.com

magic.gun @ windowslive.com

gunhan@atariturkiye.com
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λύθηκε το μυστήριο!

Το παληκάρι έχει πάρει το case του ST και το έκανε PC!

Good work magic_gun! :thumbup:

I loved the black colour!

Αν και θα ήταν πιο ωραία, να γίνονταν όλα τα PCs, STs!!! :D

Greetings fellow Atari neighbour!!!

:headbangdude: ATARIANS UNITE!!! :headbangdude:
 
Που το είδες αυτό πού λες; Θέλω και εγώ αν και δεν συμφωνώ να χαλάνε τον original St!
 
Το ανάποδο το είχα δει! αυτό πρώτη φορά!!! LOL!!! αν έχεις όμως Atari ST να παίζει δεν βλέπω τον λόγο να το κάνει κάποιος εκτός αν έχει κανά κουτί από Atari ST κενό. Πάντως η μοντίφα φοβερή δεν μπορείς να πεις! :p :p:p btw το έχει και σε PDF!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλη δουλιτσα, αλλα δεν μου αρεσε το ξηλωμα του ST για να γινει ενα pc. Τουλαχιστον θα ελεγε πολυ μια μετατροπη του σε CPC/ZX/CBM με 3.5 drive, ενσωματωμενο τροφοδοτικο κλπ. Ακομα περισσοτερο θα ελεγε μια μετατροπη του σε XE με ενσωματωμενο drive 3.5 η οριακα 5 1/4 η με ενσωματωμενο κασσετοφωνο σε θεση οπως το ειχαν τα CPC+ 464.

Επισης μιση δουλεια ηταν το βαψιμο του (γκριζα function keys, γκριζα προσοψη-κουμπι drive, ανοικτα γκρι πληκτρα που δεν "τραβανε" σε μαυρο σασι σε ST, γκριζο ποντικι).
 
...όπως και να το κάνουμε η μετατροπή του st σε οτιδήποτε άλλο αποτελεί αναβάθμιση! :)

Υπό αυτό το πρίσμα χαιρετίζω το προτζεκτ του γείτονα. :)

Εγώ πάντως δουλεύω σκληρά πάνω στην μετατροπή των atari cases (αταρόκασες στα ελληνικά) σε κοτέτσια, μυρμηγκοφωλιές και φωλιές για σπουργίτια. Με τον τρόπο αυτό θ' αναδείξω τον enviromental friendly χαρακτήρα της...ας πούμε εταιρείας ενώ από την άλλη θα χρησιμεύσουν επιτέλους κάπου... :)
 
Πίσω
Μπλουζα