DC games, μεταχειρισμένα ή σφραγισμένα.

Θα στηρίξω τα όσα είπε ο pooky(1) για τη vga σύνδεση. Η εικόνα είναι φοβερή!

Καλή διασκέδαση άσεμνε και ελπίζω, αμα επιβιώσεις από το dreamcast gaming, η επόμενη κίνηση σου να είναι ένα Sega Saturn :p
 
Προέβλεψες την επόμενη μου κίνηση Χάρε!! Μετά το DC σειρά έχει το Saturn μαζί με ενα Nomad! Γενικά τις κονσόλες της "μαμάς'' τις έχω λιώσει (πλυν του DC διότι κανένας γνωστός μου είχε ούτε αξιώθηκα ποτέ να αγοράσω..) :D
 
Ποτέ δεν είναι αργά!

Ούτε εγώ είχα και την dcτιδα μου την κόλλησε ο Maddog.

Τώρα έχω 4 και είναι μακράν το αγαπημένο μου μηχάνημα.

Τα παιχνίδια του στέκονται ακόμα και σήμερα ΑΝΕΤΑ. Είναι επικό μηχάνημα που πλήρωσε τις epic failed επιλογές των χοιροκέφαλων managers της SEGA.
 
εγώ είχα βάλει το Ikaruga σε ένα φίλο μου και μου είπε και καλά ρετροgaming θα κάνουμε τώρα και τα λοιπά και μετά έπαθε τραμπάκουλο.

πολλές καλές επιλογές και πολλά καλά emulators έχει.
 
Αξιώθηκα και έβγαλα prepaid!! :D τρέμε e-bay!!!

Έβγαλα της ΑΤΕbank, 3 euro για την έκδοση, 2 euro η φόρτιση, άμεσα ενεργοποιήσιμη, μόνο με ταυτότητα και ΑΦΜ. ΔΕΝ χρειάζεται να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα. Πάω να φτιάξω λογαριασμό στο paypal :D
 
Θέλουν τον κωδικό στο paypal και απο την τράπεζα δε μου το δίνουν απο το τηλ., πρέπει να πώ εκεί.. γκκκρρρ! Και δεν έχω το αμάξι μου μέχρι το μεσημέρι και το έχω πάρει σερί όλο το βράδυ και είμαι άυπνος!

Θα κάτσω να βρώ καλές προσφορές μου φαίνεται μιας και η επικείμενη συναλλαγή με συμφορουμίτη μάλλον στράβωσε..
 
Ρώτα μήπως η ΑΤΕ έχει κάποιο online σύστημα που μπορείς να βλέπεις αναλυτικά το ιστορικό των συναλλαγών σου. Η Κύπρου έχει και μπορείς να κάνεις την επιβεβαίωση του paypal από εκεί.
 
Ok, τέλος καλό όλα καλά :)

Την έκανα verify την κάρτα. Μια ερώτηση έχω, βλακεία λογικά: Στο overview του account μου, το paypal balance είναι 0, available balance 0, όλα είναι 0. Την κάρτα την γέμισα με 100 euro για αρχή. Πρέπει αυτά τώρα να τα μεταφέρω στο paypal? Τί γίνεται?
 
Όχι δεν χρειάζεται. Τα 100 ευρώ τα έχεις στην κάρτα απλά "τραβάει" όσα χρειάζεται το paypal για να πληρώσει.
 
Σε ευχαριστώ Χάρε!! Και τώρα αρχίζει το ψάξιμο... :D
 
Έλεος! Υπάρχουν bots που κάνουν bid? Έκανα 3 απανωτά bid σε ενα αντικέιμενο και πριν προλάβω να πατήσω επιβεβαίωση, μου λέει οτι κάποιος άλλος έκανε προσφορά μεγαλύτερη απ' τη δική μου!!!
 
Στο ebay ισχύει η ανώτερη προσφορά.Αν δηλαδη η τρέχουσα προσφορά είναι π.χ 1 $ και εσυ βαλεις κατα σειρά 2,3,4 $ ,αν κάποιος εχει βάλει από πριν ανώτερη 4.01 $ σε προσπερνάει αυτόματα.Ανεβάζεις μέχρι να προπορευτείς....
 
δεν είναι θέμα bots, απλά ο τελευταίος που έκανε προσφορά είχε βάλει παραπάνω τιμή.

να εξηγήσω:

1. πουλάει ο marag ένα μπιχλιμπίδι στο eBay και έχει αρχική τιμή 1 ευρώ.

2. το βλέπουμε και οι 2 και τρίβουμε τα χέρια μας.

3. εγώ που κέρδισα το ΛΟΤΤΟ και δεν μασάω πουθενά βάζω στο bid 500 ευρώ

4. το ebay ανεβάζει 1 ευρώ το bid (δεν πάει αυτόματα 500) και είναι στα 2

5. πας σπίτι εσύ και λές: ωραία, θα βάλω 3 , και το κάνεις

6. το eBay στο δέχεται, αλλά δε στο κατοχυρώνει, και το πάει στα 4 (επειδή εγώ είχα 500 και με έχει στανταρ) , οπότε σε ειδοποιεί ότι κάποιος άλλος έβαλε παραπάνω...

7. τα 5 δικά σου γίνονται 6 δικά μου αυτόματα, και συνεχίζει έτσι ώσπου να βάλεις εσύ 501 , οπότε και δεν υπάρχει αυτόματη αντιπροσφορά από εμένα...

Ο ΣΩΣΤΟΣ τρόπος είναι να βλέπεις το αντικέιμενο και να λες: τί αξίζει για μένα; 20 ευρώ; Να βάζεις τα 20 από την αρχή και όχι να κάνεις βήματα των 1 ευρώ. Αν δεν το χτυπήσει άλλος , μπορεί και να το πάρεις 2 ευρώ, ανάλογα με το max που δίνει ο αντίπαλός...
 
Όχι δεν είναι bots.

Είναι το σύστημα του ebay. Ας πούμε κάτι έχει τιμή για bid 9.5 ευρώ. Άμα βάλεις εσύ maximum bid 15 ευρώ τότε θα δείξει ότι έκανες bid 10 ευρώ και από εκεί και πέρα όποτε κάποιος άλλο bidάρει ας πούμε 10.5 θα πάει την προσφορά σου 11 ευρώ. Αυτό θα γίνεται αυτόματα κάθε φορά που κάποιος ανταγωνιστής ανεβάζει το πόσο, ώσπου να φτάσεις τα 15 ευρώ που δήλωσες αρχικά.

edit: απαντήσαμε όλοι μαζί :p
 
Πρωταθλητες στο αγώνισμα της... συγχρονισμένης απάντησης!
 
Όοοολοι μαζί όμως!! Είστε φοβεροί και κατατοπιστικότατοι μάγκες!!
 
Απάντησα δευτερόλεπτα αργότερα από εσάς. Ατίμασα το GRM, το μόνο που μου μένει είναι να διαπράξω [ame=http://www.youtube.com/watch?v=hcO4MMzdYE8]seppuku
 
Παρήγγειλα 2 πράγματα απο τον ίδιο πωλητή. Πρέπει να επικοινωνήσω μαζί του να του διευκρινίσω να τα στείλει όλα μαζί? Ή εννοείται πως θα τα στείλει όλα μαζί? Η πληρωμή δεν έχει γίνει ακόμα...
 
Λογικά θα τα στείλει όλα μαζί. Αλλά εσύ στείλτου ένα pm να του πείς για "combined shipping" ώστε άμα μπορεί να στα στείλει και τα 2 μαζί πληρώνοντας 1 φορά έξοδα αποστολής (και όχι διαφορετικά έξοδα αποστολής για το καθένα).
 
To έκανα και περιμένω απάντηση.

παρήγγειλα: 2Χ sega controllers + 2X vibration + 3X VMU + 3X sealed games (Virtua Fighter, JSR, MSR) όλα μαζί 17,51 euro και

Sega Original RGB Scart Cable - 9,99 euro

έξοδα αποστολής: 9,99 euro απο Γερμανία.

Πάμε για την κονσόλα τώρα :)
 
Πίσω
Μπλουζα