• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Death Rally και Wacky Wheels

nikdev

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
0
Είμαι σίγουρος ότι πολλού από εσάς έχουν ασχοληθεί με το DR στο παρελθόν!

Αγαπημένο μου αυτοκίνητο Sentinel. Τρομερές μάχες με σαμποτάζ, δάνεια, νάρκες και πολυβόλα για την τελική επικράτηση.....

θυμάστε την αλανιαρα suzy ? Τον iron john?

Και το WW το οποίο παιζόταν και διπλό , αγαπημένος οδηγός ο καρχαρίας!

Πολύ ωραίο παιχνίδι με καρτουνίστικο ύφος και γραφικά.

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

nikdev

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
0
τα έχω και τα δύο στην ολόκληρη μορφή τους.

Το remake εκτός από υποστήριξη νεόυ OS τι άλλο προσφέρει ?

nikdev

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
0
wacky_wheels.jpg

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

joy-toy-fan

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
Το θυμάμαι το Wacky Wheels! Είχε πλάκα με τα καρτουνίστικα γραφικά και τους αστείους ήχους! Πρέπει να είχα παίξει το Demo μάλλον.

Optimus

RetroActive
Αντιδράσεις
69
Ααα ναι το Death Rally, ήταν αρκετοί της demoscene τότε μέσα στο project. Για αυτό μου είχε κάνει και εντύπωση η engine που συνδίαζε 2d και 3d πολύ ωραία, demάδικη μουσική, είχε μερικά εκπληκτικά transitions, έως και το παλαβό distortion όταν έπερνες μανιταράκι. Το είχα τερματίσει, παιζόταν άνετα. Έπαιξα και την free version τελευταία. Επίσης έχει βγει μια android version που είναι ξανασχεδιασμένη με σύγχρονα 3d, αν και στο κινητό μου βγάζει λάθη οπότε δεν την έπαιξα σοβαρά, ίσως το δοκιμάσω στο tablet.

Και θυμάμαι ένα παιχνίδι στο GBA, το Karnaaj Rally που πραγματικά φαίνεται καρμπόν του death rally. Από πάνω οπτική, sprite rotations, ίδιο gameplay με το death rally, flat polygons για κάποια foreground. Και εδώ η ομάδα νομίζω είναι demάδικη (Paragon 5). Μέχρι και το logo είναι σαν να το φτιάξανε σε AtariST.

Μπλουζα