Debbie Gibson

ουπς!σορρυ..μαθαινω σιγα σιγα τον κοσμο εδω που... εμπλεξα..!!
 
don dokken είπε:
ελα ρε συντροφε!!η μπριτνεη ασχετα αν γουσταρουμε η οχι εχει μια διαρκεια!!και καταφερνει να συντηρει το "μυθο"της..αυτη ξεφτισε γρηγορα..εμ αι ραιτ??

Όου, γες γιου αρ!!! ;)

Δε σύγκρινα τις 2 αοιδούς σε διαχρονικότητα, απλά διέκρινα μια ομοιότητα στον τρόπο που αντιμετωπιστήκαν στην αρχή της καριέρας τους από τα ΜΜΕ, μιας που και οι 2 έγιναν γνωστές στα 16-17 τους χρόνια
 
Είναι νέα σε ηλικία,38 χρονών,δεν την γνώριζα ούτε αυτή,ούτε τα τραγούδια της!
 
α ρε παιδια...debbie gibson...foolish beat..και οι αναμνησεις να γυρνανε στο κεφαλι!!!!!!!!

ναστε καλα που μου την θυμισατε γιατι πολυ κακως την ειχαμε ξεχασει!!!!!!!!!!! :D :D
 
Να'σαι καλά sylv3stro!!!

Είδα οτι τα βιντεάκια έχουν σβηστεί λόγω copyright, και έβαλα άλλα...

Δείτε και ένα σχετικά πρόσφατο:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσφάτως είδα βιντεάκι στο YouTube με Debbie, Rick Astley και Tiffany να τραγουδάνε και οι τρείς μαζί (σε συναυλία που έγινε πρίν λίγα χρόνια ή ακόμη πιο πρόσφατα-θα σας γελάσω..)..Απίθανοι!!Η Τίφανυ βέβαια χρειάζεται ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ δίαιτα!!
 
Το Foolish Beat μπορω να το ακουω για ωρες...(γουστα ειναι αυτα)

Ιουλιος 1988.Συνεντευξη σε περιοδικο της εποχης με τιτλο ''Το 24ωρο της Debbie Gibson''

Tοτε δεν ειχε κλεισει καν τα 18 της!!!

picture.php


picture.php


picture.php
 
Ένα φρέσκο βιντεάκι του 2009...

Την είδα κι έπαθα... Παιδικό απωθημένο είναι αυτο... :D

Debbie Gibson - Foolish Beat (with chorus in french) (live, Quebec 2009)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
παιδια η debbie ηταν το ειδωλο των παιδικοεφηβικων μου χρονων ασυζητητη... ακομα θυμαμαι να τσακωνομαι με την κολλητη μου για το γκαλοπ της "Κατερινας" debbie vs tifanny!!!!
 
dim είπε:
Το Foolish Beat μπορω να το ακουω για ωρες...(γουστα ειναι αυτα)
Ιουλιος 1988.Συνεντευξη σε περιοδικο της εποχης με τιτλο ''Το 24ωρο της Debbie Gibson''

Tοτε δεν ειχε κλεισει καν τα 18 της!!!

picture.php


picture.php


picture.php
γουαου!!!!ευχαριστουμε!!!!!
 
Dino, ένα ακόμα ευχαριστώ, αυτή τη φορά από τον "Περιπατητή". Την είχα ξεχάσει τελείως, ασυγχώρητος, κι εσύ με έκανες να επανορθώσω!

Πάντως, το ότι ορισμένοι καλλιτέχνες χρησιμοποιούν τα λεφτά τους για να ανοίγουν επιχειρήσεις, αντί να τα φάνε, είναι πολύ θετικό. Μένουν στην επιφάνεια, έστω και με άλλο τρόπο, δίνουν νέα ώθηση στη δημιουργικότητά τους και φυσικά δημιουργούν θέσεις εργασίας.
 
Πάντως μια χαρά την βλέπω την Debbie (εδώ με την φίλη της την Tiffany σε πρόσφατη φωτο)

attachment.php
 
Όλοι εδώ, εγώ πάντως ψηφίζω Debbie...

 
WalkerYannis είπε:
Dino, ένα ακόμα ευχαριστώ, αυτή τη φορά από τον "Περιπατητή". Την είχα ξεχάσει τελείως, ασυγχώρητος, κι εσύ με έκανες να επανορθώσω!
Να'σαι καλά WalkerYannis!

Χαίρομαι που έχουν απήχηση αυτά τα μικρο-αφιερώματα... :)

Το μόνο κακό είναι που δε μπορώ να κάνω edit, για να διορθώσω τα YouTube links...
 
Να'σαι καλα stakovios! :)

Με την ευκαιρία παραθέτω ένα αρκετά καλό, μεταγενέστερο sample:

 
Omega είπε:
H αλήθεια είναι ότι ψιλοαπογοητεύτικα με τις τελευταίες φωτογραφίες της και μάλλον και εγώ θα θυμάμαι τη Debbie της εφηβίας μου που κονταροχτυπιόταν τότε με την Tiffany ( άραγε είναι τυχαίο που και οι δύο έκαναν γυμνές φωτογραφίσεις για το Playboy αργότερα; )

Φαινεται οτι εντω μεταξυ πρωταγωνιστησαν μαζι και σε ταινια

- Mega Python VS Gatoroid






οπου ενιοτε "παιζουν" και ξυλο μεταξυ τους .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Foolish Beat ειναι η αγαπημενη μου μπαλαντα απο τα 80s και οχι μονο .... !!! τωρα πια ειναι σαν να μην γραφοντε πια μπαλαντες . οχι οτι υποτιμω την δουλεια καποιων αλλων καλλιτεχνων αλλα το βλεπουμε ολοι μας , κανενα κομματι πλεον δεν


δεν καθιερονεται οπως εκεινα εκεινης της εποχης .....
 
Το στύλ της είναι ξαά στη μόδα, αυτής και της Σίντυ Λοπερ
 
Πίσω
Μπλουζα