Diablo 3 επιτέλους.....

Ερώτηση τώρα που μπορώ και παίζω σαν άνθρωπος: Το παιχνίδι είναι εντελώς τυχαίο στα drops ή υπάρχει strategy που πρέπει να ακολουθήσεις; Παίζω στο Expert επίπεδο, bounties και rifts. Φαντάζομαι στο Torment πέφτουν τα καλά κομμάτια. Υπάρχει κάτι άλλο να προσέξω εκτός από τη δυσκολία?

Α! Επίσης αν θέλει κάποιος φίλος παρέα στο παιχνίδι, να τον κάνω add!

(Συγνώμη για τα συνεχόμενα ποστ, αν θεωρεί κάποιος διαχειριστής απαραίτητο, ας συγχωνεύσει τις αναρτήσεις! Ευχαριστώ!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα stratos84. Πράγματι, διαφέρουν τόσο το drop rate όσο και τα items που πέφτουν μεταξύ των διαφόρων επιπέδων δυσκολιών.

Εξαίρεση αποτελούν τα επίπεδα Torments (I έως VI) στα οποία δεν αλλάζουν τα items που πέφτουν αλλά μόνο το drop rate.

Τσέκαρε αν θες:

http://www.diablowiki.net/Torment

Το battletag μου: Rastan#2590
 
Alucard είπε:
Καλημέρα stratos84. Πράγματι, διαφέρουν τόσο το drop rate όσο και τα items που πέφτουν μεταξύ των διαφόρων επιπέδων δυσκολιών. Εξαίρεση αποτελούν τα επίπεδα Torments (I έως VI) στα οποία δεν αλλάζουν τα items που πέφτουν αλλά μόνο το drop rate.

Τσέκαρε αν θες:

http://www.diablowiki.net/Torment

Το battletag μου: Rastan#2590
Μάλιστα, ενδιαφέροντα αυτά που λέει στο wiki. Οπότε πρέπει να πας torment 1 για να σου πέσουν τα "καλά" κομμάτια!

Θα σε κάνω add όταν μπω το βράδυ!

Ευχαριστώ για το λινκ και τις πληροφορίες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λαστοβας στο κοσμο του Diablo,how cool is that.

 


Reaper_of_Souls.0_cinema_960.0.JPG

the mismatched worlds of Blizzard's Diablo and Sony's The Last of Us will meet in a special dungeon for the PS3 and PS4 versions of Diablo 3: Reaper of Souls' Ulimate Evil edition.
In the dungeon, your Diablo 3 heroes will battle clickers, stalkers and bloaters - the infected enemies from Naughty Dog's game. I'm guessing it will slot into the game's pell-mell Adventure Mode, rather than the main storyline.
 
Κάτι τέτοια χαριτωμένα κάνουν οι developers και δίνουν πάτημα στους χαρντκοράδες να μας κράζουν και να μας λένε καζουάλια... τσκ, τσκ, τσκ :D :p :) :points: :tease:

(Ajax87 ακούς???)
 
stratos84 είπε:
Κάτι τέτοια χαριτωμένα κάνουν οι developers και δίνουν πάτημα στους χαρντκοράδες να μας κράζουν και να μας λένε καζουάλια... τσκ, τσκ, τσκ :D :p :) :points: :tease: (Ajax87 ακούς???)
Κοιτα που καταντησε το Diablo Franchise κριμας.... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εριξε το ρευστο η του Λαστοβας,σιγα μην ελεγε οχι η blizzard που ολοι ξερουμε ποσο απεχθενεται το χρημα. :p
 
Nothing new here moving on..

 




Senior Producer on the console version of Diablo 3, Julia Humphreys, confirmed that the game will run at 900p on Xbox One, the PS4 version had previously been confirmed to run natively at 1080p.
Both versions will run
at 60 frames per second."We're prioritizing frame rate," Humphreys said regarding the quality difference.

Diablo 3 is coming on Xbox ONE and PS4 on August 19.

 
Mια χαρα το τελειωσες μια φορα στο PS3 ,παιρνεις τον χαρακτηρα και τον συνεχιζεις στο PS4 το expansion.


Can't get better than this.


Oι αλλαξοτετοιες που μπορεις να κανεις ειναι.




PS3 to PS3 | Xbox 360 to Xbox 360
PS3 to PS4 | Xbox 360 to Xbox One



PS3 to Xbox One | Xbox 360 to PS4
http://us.battle.net//d3/en/blog/15058023
 
Μαγκες οσοι παιζετε το παιχνιδι στο PC δωστε λιγο τα φωτα σας.Εχω ενα φιλο που θελει να ξεκινησει το Diablo ΙΙΙ και με ρωτησε καποια πραγματα που δεν τα γνωριζω εγω δεν εχω εμπειρια με το παιχνιδι.Λοιπον το παιχνιδι το βρηκε 20 ευρω με ειπε αυτο ειναι το κανονικο παιχνιδι με τα DLC κλπ η εκεινα τα αγοραζει ξεχωριστα και ποσα ειναι αυτα; Eπισης το pc του φοραει εναν i5 4460,AMD Radeon HD 7700,8 gb ram και εχει και ssd πανω.Θα μπορει να το παιξει σχετικα ανετα το παιχνιδι με αυτα τα specs η θα εχει προβληματα;
 
Αν και σταμάτησα να παίζω δύο χρόνια περίπου, έχω μία κάποια εμπειρία στο παιχνίδι - αν και μικρή. :)

Μetal, νομίζω ότι το παιχνίδι θα τρέξει χωρίς προβλήματα στον φίλο σου, δεδομένου ότι εγώ το έπαιζα σε laptop με μόλις 6GB ram, χωρίς SSD, και με μία ταπεινή mobility Radeon. :) (ακόμα και αν συναντήσει προβλήματα στην ταχύτητα, μπορεί πάντα να χαμηλώσει κάποια απο τα detail options του παιχνιδιού - μιά τα pc games προσφέρουν τέτοιου είδους παραμετροποιήσεις).

Τώρα, για το αν το παιχνίδι έρχεται μαζί με το expansion (έχει όντως κυκλοφορήσει ένα, ονόματι "Reaper of Souls") δεν το νομίζω, διότι απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει κάποιο bundle που να δίνει και τα δύο μαζί, oπότε ο φίλος σου θα χρειαστεί να το αγοράσει ξεχωριστά.

Ηοpe this helps !!
 
Φυσικα και βοηθησες φιλος γιατι αλλο να διαβαζεις specs σε sites κλπ που χρειαζεται το παιχνιδι και αλλο να στα λεει καποιος που εχει εμπειρια απο το ιδιο το παιχνιδι.Οποτε μια χαρα θα το παιξει ο φιλος μου.Κατσε να σε ρωτησω και για μενα κατι τωρα.Με τα 2 απο τα 3 pc που εχω στο σπιτι αν το δω στο φιλο μου και μαρεσει και θελησω να παιξω το παιχνιδι ανετα το παιζω σε full hd με τα παντα ενεργοποιημενα δεν θα εχω κανενα θεμα.Στο μαγαζι ομως εχω ενα παλιο laptop της συμφορας απλα για ιντερνετ και καμια ταινια αυτο φοραει εναν διπυρηνο επεξεργαστη εχει 3GB Ram και απο καρτα γραφικων εχει την ΑΜD Radeon HD 6370M.Aν βαλω ολα τα settings στον πατο οσο πιο χαμηλα γινετε υπαρχει περιπτωση να τρεξει το παιχνιδι σε αυτο το laptop;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πιθανότατα να μπορέσεις να το τρέξεις - εφόσον είναι όλα "low" όπως είπες. :) (αν και με αυτά τα 3 GB ram είναι λίγο επίφοβο, καθότι μου φαίνεται κάπως οριακό...)

Κοίτα τι θα κάνεις: Θα πας στη σελίδα της blizzard και θα κατεβάσεις το demo του Diablo III που σε αφήνει να παίξεις μέχρι ένα σημείο (τον skeleton king αν θυμάμαι καλά). Αν παρατηρήσεις ότι η συμπεριφορά του demo είναι ok, τότε λογικά και το κανονικό παιχνίδι θα τρέξει χωρίς προβλήματα...
 
Νεο Patch επισημο για το Diablo II ,ναι 10τοσα χρονια μετα υποστηριξη.


Για να τρεχει στα συγχρονα μασινια.


Link
 
Ετσι!! Το Diablo II ποτε δεν πεθαινει... και ξανα προς την δοξα τραβα :p .
 
Αυτα ειναι τα Hardcore Γιααααννη!
 
Πίσω
Μπλουζα