Diablo 3 επιτέλους.....

divined είπε:
Μέχρι στιγμής δεν μάθαμε και κάτι νεότερο για το Diablo III, πέρα απο το ότι θα δίνεται δωρεάν σε όσους πάρουν ετήσια συνδρομή στο wow.
Δεν ειναι δωρεαν ακριβως. Δεν υπαρχει 12μηνη συνδρομη. Πρεπει να αγορασεις 12 φορες ενα μηνα χωρις δικαιωμα να το κοψεις. Αν αγοραζες 2 6μηνες θα εβγαινε 24 ευρω λιγοτερο. Οποτε ουσιαστικα ειναι μισοτιμης. Βαλε και το γεγονος οτι οσο καμμενος και να εισαι με το WoW θα σταματησεις για λιγο ωστε να παιξεις diablo. κανα διμηνο χαμενο λοιπον και βγαινεις στα λεφτα σου στην καλυτερη περιπτωση.

Ανακοινωσανε και expansion για το WoW. Κανονισε να ξανακολλησεις :p
 
Μπα, εδώ τα παράτησα με τον Deathwing και δεν κοίταξα πίσω. Κάποια στιγμή ξυνόμουν να δω τι γίνεται εκεί μέσα, αλλά το σκέφτηκα καλύτερα.

Μην με βάζεις σε σκέψεις. :)

Diablo 3 all the way, πλέον!!
 
Opening cinematic [VGA 2011]

 
Πωρωτικό και καλοσκηνοθετημένο!

Αναμενόμενο από την Blizzard.

Καλά τα βίντεο βέβαια, αλλά μακάρι να αποδειχτεί και το παιχνίδι άξιος διάδοχος των δύο προηγούμενων και να το παίζουμε για άλλα 10 χρόνια. :)
 
Γκλουπ! Ολίγον τρομακτικό είναι γιατί παίζει με τα σημεία των καιρών...

Γενικά πολλά παιχνίδια τελευταία αναφέρονται στο τέλος του κόσμου...... :sad:
 
Συγχωρέστε με τη χαζή ερώτηση, αλλά ένεκα ηλικίας!... καταλαβαίνετε! :D

Είχα παίξει το εκπληκτικό Diablo II, το οποίο είναι ένα από τα δυο RPG που είχα παίξει! (το άλλο ήταν το Baldur's Gate!)

Ετούτο, είναι επίσης rpg? Είναι το sequel? Αν ναι, νομίζω ότι θα με κάνει να του δώσω μια ευκαιρία!

Μην με στείλετε στο site! Δεν πρόκειται να πάω! Μερσί!
 
Είναι φυσικά το sequel του Diablo 2.

RPG μπορείς να το πεις μόνο αν το τραβήξεις ΠΑΡΑ πολύ από τα μαλλιά. Οι μηχανισμοί είναι πολύ απλοποιημένοι πλέον, καμμία σχέση με αληθινό RPG.
 
Maddog είπε:
Καλά τα βίντεο βέβαια, αλλά μακάρι να αποδειχτεί και το παιχνίδι άξιος διάδοχος των δύο προηγούμενων και να το παίζουμε για άλλα 10 χρόνια. :)
Σημαντικό πλεονέκτημα είναι επίσης

ότι όπως βλέπω τα γραφικά

θα τρέχει άψογα

στα μηχανήματα που έτρεχε άψογα και το ... Diablo II.

Έτσι τα fanboys δεν θα ξοδευτούν για hardware ...
 
έχει γίνει ήδη προπαραγγελεία εδώ και ένα 3μηνο, ελπίζω να μην ξαναπάει πίσω η ημερομηνία κυκλοφορίας!
 
Maddog είπε:
Είναι φυσικά το sequel του Diablo 2.RPG μπορείς να το πεις μόνο αν το τραβήξεις ΠΑΡΑ πολύ από τα μαλλιά. Οι μηχανισμοί είναι πολύ απλοποιημένοι πλέον, καμμία σχέση με αληθινό RPG.
Μάλιστα! :)

Τι να πω, με το συγκεκριμένο είδος (rpg-οειδή) δεν τα πήγα ποτέ καλά!... Δεν ξέρω γιατί.

Με εξαίρεση αυτά τα 2 παιχνίδια! Στο Diablo π.χ. δεν επιχείρησα ποτέ να παίξω το 1! Λες και φοβόμουν ότι θα χαλάσει η όμορφη αίσθηση που μου άφησε το 2! :)

Οπότε αναμένουμε! Ευχαριστώ! ;)
 
D@redevil είπε:
Μάλιστα! :)
Τι να πω, με το συγκεκριμένο είδος (rpg-οειδή) δεν τα πήγα ποτέ καλά!... Δεν ξέρω γιατί.

Με εξαίρεση αυτά τα 2 παιχνίδια! Στο Diablo π.χ. δεν επιχείρησα ποτέ να παίξω το 1! Λες και φοβόμουν ότι θα χαλάσει η όμορφη αίσθηση που μου άφησε το 2! :)

Οπότε αναμένουμε! Ευχαριστώ! ;)
Μετανόησε!!!! Και γρήγορα στη Kambia για ιδιαίτερα μαθήματα και πλύση εγκεφάλου. Ακόμα εδώ είσαι; Την έχω πάρει τηλέφωνο ήδη και προετοιμάζεται να σε "υποδεχτεί" !!!!!
 
pooky(1) είπε:
Μετανόησε!!!! Και γρήγορα στη Kambia για ιδιαίτερα μαθήματα και πλύση εγκεφάλου. Ακόμα εδώ είσαι; Την έχω πάρει τηλέφωνο ήδη και προετοιμάζεται να σε "υποδεχτεί" !!!!!
Να πεις ότι δεν προσπάθησε η κοπέλα? Προσπάθησε! :)

Άμα τζαναμπετιάσω όμως, τέλος! Δεν το θέλω? Δεν πρόκειται ν' ασχοληθώ!

Μεγάλη χάρη σας (κι εσύ, κι ο Maddog! :D ), άλλον άνθρωπο θα με κάνετε! :D

Ντάξει, πείστηκα - θα του δώσω μια ευκαιρία! Αφού όπως είπατε δε θέλει και τίποτα φοβερό από γραφικά, ας βγει μια με το καλό και έχετε το λόγο μου, θα ασχοληθώ! :)
 
D@redevil είπε:
Στο Diablo π.χ. δεν επιχείρησα ποτέ να παίξω το 1! Λες και φοβόμουν ότι θα χαλάσει η όμορφη αίσθηση που μου άφησε το 2! :)
τι πράγμα?

παράτα ό,τι άλλο παίζεις και βουρ ολοταχώς για το d1!!

προσωπικά μιλάω βέβαια αλλά το d1 είναι σαφώς ανώτερο από το d2... μπορεί το 2 να έχει καλύτερα γραφικά αλλά από αίσθηση-μουσική-gameplay το 1 είναι καλύτερο.
 
Συμφωνώ με τον ntsmrtz. Και για μένα το Diablo Ι είχε καλύτερο gameplay. (και πολύ ωραίο ανάγλυφο κουτί :D )

D@redevil τώρα που το δήλωσες οτι θα ασχοληθείς δε τη γλυτώνεις :D :p Αρχίζεις με το Diablo 1 το Σάββατο!
 
Kambia είπε:
Συμφωνώ με τον ntsmrtz. Και για μένα το Diablo Ι είχε καλύτερο gameplay. (και πολύ ωραίο ανάγλυφο κουτί :D )
D@redevil τώρα που το δήλωσες οτι θα ασχοληθείς δε τη γλυτώνεις :D :p Αρχίζεις με το Diablo 1 το Σάββατο!
Κι εγώ μαζί σας, θεωρώ το D1 ανώτερο του 2. Βέβαια, ήταν σοκ η πρώτη ματιά στο παιχνίδι που στο 2 δεν συνέβη. Θεωρώ το Diablo 1 στα rpg ότι το Doom στα FPS. (Εντάξει τραβηγμένο, αλλά μιλάω για μένα! )

Ξαδέρφη δέστη σε μια πολυθρόνα, οδοντογλυφίδες στα μάτια και ξεκίνα!!!!!!!!!!!!!
 
Kambia είπε:
D@redevil τώρα που το δήλωσες οτι θα ασχοληθείς δε τη γλυτώνεις :D :p Αρχίζεις με το Diablo 1 το Σάββατο!
Ε, μα...

Κοτζάμ Daredevil (σε ελεύθερη μετάφραση, αυτός που προκαλεί τον διάβολο) και να μην έχει παίξει Diablo 1;;;

Να διορθωθει πάραυτα το πρόβλημα, αλλιώς να αλλάξει nickname! :p
 
ntsmrtz είπε:
τι πράγμα?παράτα ό,τι άλλο παίζεις και βουρ ολοταχώς για το d1!!

προσωπικά μιλάω βέβαια αλλά το d1 είναι σαφώς ανώτερο από το d2... μπορεί το 2 να έχει καλύτερα γραφικά αλλά από αίσθηση-μουσική-gameplay το 1 είναι καλύτερο.

Kambia είπε:
Συμφωνώ με τον ntsmrtz. Και για μένα το Diablo Ι είχε καλύτερο gameplay. (και πολύ ωραίο ανάγλυφο κουτί :D )
D@redevil τώρα που το δήλωσες οτι θα ασχοληθείς δε τη γλυτώνεις :D :p Αρχίζεις με το Diablo 1 το Σάββατο!

pooky(1) είπε:
Κι εγώ μαζί σας, θεωρώ το D1 ανώτερο του 2. Βέβαια, ήταν σοκ η πρώτη ματιά στο παιχνίδι που στο 2 δεν συνέβη. Θεωρώ το Diablo 1 στα rpg ότι το Doom στα FPS. (Εντάξει τραβηγμένο, αλλά μιλάω για μένα! )
Ξαδέρφη δέστη σε μια πολυθρόνα, οδοντογλυφίδες στα μάτια και ξεκίνα!!!!!!!!!!!!!

Maddog είπε:
Ε, μα...Κοτζάμ Daredevil (σε ελεύθερη μετάφραση, αυτός που προκαλεί τον διάβολο) και να μην έχει παίξει Diablo 1;;;

Να διορθωθει πάραυτα το πρόβλημα, αλλιώς να αλλάξει nickname! :p
Μάλιστα, με πολύ δημοκρατικές και συνοπτικές διαδικασίες: Part, βγάλε το cd στην άκρη, το Σάββατο που θα έρθω να το πάρω!.....

Ε, ρε άμα δε με αρέσει, γκρίνια που έχετε ν' ακούσετε! :D
 
Μήπως περιμένουν να κλείσει 20ετία για να βγάλουν το 3..? Αν και φανατικός της σειράς, βαρέθηκα να περιμένω, έχει καταντήσει πραγματικά αηδία...
 
Πάντως στο site του "Πλαισίου" έχει βγει για προπαραγγελία!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα