Dirty Dancing (1987)

Leon είπε:
Δεν είσαι μόνος. :D Αυτή η γλυκανάλατη ταινία μου την έδινε στα νεύρα μαζί και ο ξενέρωτος Patrick Swayze που μας είχαν πρήξει τα κοριτσάκια με αυτόν από τους Βόρειους και Νότιους. Ίσως και να ζηλεύαμε λίγο που γουστάρανε τέτοιου είδους τύπους. :p
+1

Wally είπε:
Δεν καταλαβα ποτε πως εγινε επιτυχια οταν μαλιστα η πρωταγωνιστρια ειναι .....

vangelakas είπε:
Χαίρομαι ποὺ μέχρι καὶ σήμερις δὲν τὴν ἔχω δεῖ!
Εχω δει ενα μικρο κομματι της ταινειας οταν μεταδοθηκε καποια στιγμη απο καποιο καναλι,

ισως αν ελεγε περισοτερα η πρωταγωνιστρια .....
 
Mια από τις πιο χαρακτηριστικές σκηνές της τανίας...


Γενικά είχαν απίστευτη χημεία μεταξύ τους! :)
 
fetch


Είμαι αμετανόητος συλλέκτης... Τι να κάνουμε;;; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Paspartoo είπε:
Οπως το εχετε ηδη υποψιαστει η ταινια δεν εχει κυκλοφορησει ακομα επισημα σε dvd.
Υπαρχει στα γνωστα videoclubs μεσω εισαγωγης - χωρις ομως Ελληνικους υποτιτλους.

Η ποιοτητα ομως της εικονας και του ηχου ειναι πολυ καλη - και αξιζει ως αγορα.
Πήγα προχθές στο videoclub της γειτονιάς μου και το βρήκα σε DVD!

Κανονικά, με Ελληνικούς υπότιτλους.

Μόλις πρέπει να κυκλοφόρησε.
 
8) έπαθα πλάκα μόλις το είδα Persea !!!!
 
Κρίμα! :( Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
 
Δεν καταλαβα ποτε πως εγινε επιτυχια οταν μαλιστα η πρωταγωνιστρια ειναι κακασχημη (μαλλον η ασχημοτερη συμπρωταγωνιστρια σε αισθηματικη κομεντι εβερ!)
Η αλήθεια είναι ότι ήταν μάλλον μέτρια σε ομορφιά, αλλά αυτό πρέπει να έγινε σκόπιμα για να ταυτιστεί μαζί της η μέση θεάτρια. Με αυτή τη λογική ήταν πολύ καλή επιλογή κι έπαιξε και πολύ καλά.

Επίσης ήθελα να κάνω μια αναφορά στη Cynthia Rhodes η οποία εκτός από πολύ εντυπωσιακή (τί πόδι είναι αυτό!) ήταν και εξαιρετική χορεύτρια και πολύ καλή ηθοποιός και καλή φωνή. Την είχαμε δει και με τον Travolta στο Stayin' Alive (Πυρετός τα μεσάνυχτα - 1983). Αποσύρθηκε νωρίς από το θέαμα για να αφοσιωθεί στα παιδιά της (μπράβο της!). Να και μερικές φωτό (η δεύτερη είναι πολύ σπάνια βγήκε για διαφημιστικούς μόνο λόγους):

dirty_dancing3.jpg


1912036,cMc2Q4b_CzaajgpdEY_avNmH5NgwtfzP7DCe6p3GQF7aTz3cgg5SSDMNs90IYoImQ671XVVzPtXuGsvb1+yh2A==.jpg


2090647,B5jGH8SUJdtW9mW4BIbKPtiqzHTDZzEtgHM7pp77xTLaTz3cgg5SSDMNs90IYoImQ671XVVzPtXuGsvb1+yh2A==.jpg


cynthiarhodes-richardmarx-kids.jpg


dirty_dancing3.jpg

1912036,cMc2Q4b_CzaajgpdEY_avNmH5NgwtfzP7DCe6p3GQF7aTz3cgg5SSDMNs90IYoImQ671XVVzPtXuGsvb1+yh2A==.jpg

2090647,B5jGH8SUJdtW9mW4BIbKPtiqzHTDZzEtgHM7pp77xTLaTz3cgg5SSDMNs90IYoImQ671XVVzPtXuGsvb1+yh2A==.jpg

cynthiarhodes-richardmarx-kids.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H ξανθια χορευτρια ειναι καταπληκτικη και οι σκηνες του χορου με τον Swayze και αυτην ειναι απιθανες, τωρα που ξαναεβλεπα την ταινια ειχα χαζεψει!

Μα γιατι δεν αρεσει σε κανεναν αντρα αυτη η ταινια? Προσπαθουσα να πεισω το ετερο μου ημισυ να δουμε την ταινια, αλλα με τους τιτλους της αρχης τον επιασε μια αναγουλα, και δεν συνεχισα :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
νομίζω πως την ταινία μου προκαλεί και εμένα μια ελαφριά αναγούλα ... κι ας είμαι και γυναίκα :p είναι λίγο βλακεία η υπόθεση και λίγο γερασμένη όλη μαζί η κατάσταση? δε ξέρω τί φταίει, αλλά δε θα μπορούσα να χάσω άλλες 2 ώρες απ΄τη ζωή μου για να την ξαναδώ ... και ούτε θα έλεγα ποτέ σε έναν άντρα να καθήσει να τη δει ό,τι και να μου έχει κάνει ;) δεν το αξίζει κάτι τέτοιο!

άλλο τί είδαμε έφηβες και τί μας συγκίνησε και άλλο να το βλέπουμε ακόμα!
 
Clemence είπε:
νομίζω πως την ταινία μου προκαλεί και εμένα μια ελαφριά αναγούλα ... κι ας είμαι και γυναίκα :p είναι λίγο βλακεία η υπόθεση και λίγο γερασμένη όλη μαζί η κατάσταση? δε ξέρω τί φταίει, αλλά δε θα μπορούσα να χάσω άλλες 2 ώρες απ΄τη ζωή μου για να την ξαναδώ ... και ούτε θα έλεγα ποτέ σε έναν άντρα να καθήσει να τη δει ό,τι και να μου έχει κάνει ;) δεν το αξίζει κάτι τέτοιο!
άλλο τί είδαμε έφηβες και τί μας συγκίνησε και άλλο να το βλέπουμε ακόμα!
Καθενας με τα γουστα του :p
 
@ Dom, φαντάζομαι πως οι τέσσερίς μας δύσκολα θα βρίσκαμε κοινής αποδοχής ταινία... :(

@ Clemence, αντιθέτως τη βρίσκω πολύ καλή ιδέα για βασανιστήρια...

Σκέφτομαι μάλιστα να την εφαρμόσω... :p
 
Juanita είπε:
@ Dom, φαντάζομαι πως οι τέσσερίς μας δύσκολα θα βρίσκαμε κοινής αποδοχής ταινία... :(
@ Clemence, αντιθέτως τη βρίσκω πολύ καλή ιδέα για βασανιστήρια...

Σκέφτομαι μάλιστα να την εφαρμόσω... :p
@Juanita, δεν ξερω τι ειδους ταινιες βλεπει το ετερο σου ημισυ :xm: Οσο για βασανιστηρια, ισως το μεγαλυτερο για το δικο μου ετερο ημισυ θα ηταν να του πω οτι πηγαινω στον κινηματογραφο με εναν φιλο μου :diablotin: Σ'αυτη την περιπτωση θα ηταν διατεθιμενος να δει μεχρι και το Notting Hill :cheers:
 
Έλα βρε κορίτσια, δούναι και λαβείν είναι το θέμα. Σήμερα βλέπει εκείνος το Dirty Dancing, αύριο εκείνη το Ninja Εξολοθρευτής εναντίον Godjila Μούμια (μέρος 4ο) :D
 
φοβερη ταινια παντος αλλα πολυ γυναικουλε

αυτα τα σουπερ αισθηματικα ειναι το κατι αλλο.

οντος στα χρονια του εκανε τρελλη θραυση

κριμα που ο ζουειζ εχει τοσο μεγαλο προβλημα υγειας.

Ειναι ενας παρα πολυ καλος ηθοποιος.

παντος αν την βαθμολογουσα με αριστα το 10 βαζω ενα 6.5
 
Perseas είπε:
Έλα βρε κορίτσια, δούναι και λαβείν είναι το θέμα. Σήμερα βλέπει εκείνος το Dirty Dancing, αύριο εκείνη το Ninja Εξολοθρευτής εναντίον Godjila Μούμια (μέρος 4ο) :D
Φυσικα φιλε μου Περσεα ;) Πλακα καναμε προηγουμενως :p Αλλωστε οταν αγαπας καποιον δεν ειναι και τοσο τρομακτικο να δεις το "Ninja Εξολοθρευτής εναντίον Godjila Μούμια" -λεμε τωρα :rofl: (βοηθεια χριστιανοι, τι ειναι αυτος ο Godjila Μούμια :animlaugh: )
 
Aκομα δε μπορω να συνειδητοποιησω οτι πεθανε ο Πατρικ... :cry:
 
Kριμα...

RIP Patrick Swayze (1952-2009)
 
[edit] dead pic [edit]

Ας αναπαυθεί κι ας τον θυμούνται πάντα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τον καημένο και ηταν νέος! R.I.P.

Εμένα τώρα μικρή μου άρεσαν διάφορα βαρυγδουπα αλλα απο την αλλη κοριτσάκι ημουν, υπέκυψα και εγώ στην γοητεία της ταινιας οταν το πρωτοειδα στο σινεμά. Ποσες φορές δεν χόρεψα σε παρτυ το I had the time of my life! Δεν υπάρχει περίπτωση πάντως να το δειτε μαζι με το έτερο ημισυ, ξεχάστε το!
 
Πίσω
Μπλουζα