DivX Υπότιτλοι

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.045
ΑΝΘΡΩΠΟΙ ! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ !

Έχω κάποια αρχεία DivX και τους αντίστοιχους υπότιτλούς τους (σε ξεχωριστά αρχεία τύπου .srt).

Για να δω τα βίντεo ΜΕ τους υπότιτλους, μου συνέστησαν και εγκατέστησα το πρόγραμμα BS-Player.

Υπότιτλους βλέπω τελικά, μόνο που η γραμματοσειρά βγαίνει ΚΙΝΕΖΙΚΗ :icon_cry:

(ελπίζω τουλάχιστον να μην εκραγεί) :biglaugh:

Καμιά καλή ιδέα, κάποιος ; :help:
 
Eχω το ιδιο προβλημα φιλτατε...

Νομιζα οτι μονο εγω το ειχα,οτι ημουν διαφορετικος απο τα αλλα παιδακια.

Αποψε η μοναξια μου εσπασε.Δε μπορει... καποιο καλο παιδι θα μας κανει και εμας παρεα:biglaugh:
 
@ Shadowdancer :

Χαμένε μου αδελφέ !!!!

Κλαψ !!! Λυγμ !!!
 
Έχετε δοκιμάσει τον Media Player Classic με τα codecs του?

Αντικαθιστά τους players των Windows και, προσωπικά, δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα με υπότιτλους ( και είναι και open source :p )

Μια δοκιμή θα σας πείσει ;)

EDIT: Κατεβάστε το snadard, το full δεν χρειάζεται ;)
 
keeper7k είπε:
Έχετε δοκιμάσει τον Media Player Classic με τα codecs του? Αντικαθιστά τους players των Windows και, προσωπικά, δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα με υπότιτλους ( και είναι και open source :p )

Μια δοκιμή θα σας πείσει ;)

EDIT: Κατεβάστε το snadard, το full δεν χρειάζεται ;)
Δηλαδή εγώ που έχω το Media Player 10, πρέπει να το απεγκαταστήσω

και να βάλω αυτό που μας προτείνεις ;
 
exetlaios είπε:
Δηλαδή εγώ που έχω το Media Player 10, πρέπει να το απεγκαταστήσω ΄και να βάλω αυτό που μας προτείνεις ;
Λάθος έκφραση χρησιμοποίησα , sorry. Δεν τους αντικαθιστά με την παραδοσιακή έννοια, απλώς δεν χρειάζεται να τους ξαναχρησιμοποιήσετε ;)

Βάλτο απο πάνω άφοβα και αν δεν σου κάνει δουλειά, Uninstall it :thumbup:
 
@exetlaios

To Media Player Classic είναι διαφορετικό απο το Media Player. Δεν χρειάζεται να απεγκαταστήσεις τίποτα. Είναι το καλύτερο με διαφορά και παίζει σχεδόν τα πάντα!Μπορείς να κατεβάσεις ή το K-Lite πακέτο ή το Matroska. Και με τα 2 θα κάνεις την δουλεία σου και θα ξενοιάσεις!
 
Εκτός το αυτόματο Pluggin για τον Media Player DirectVobSub που σου προτείνει και ο φίλος παραπάνω, δυνατότητα υποτίτλων κατ' επιλογήν έχει και ο VLC Player. Βεβαίως από όσο γνωρίζω οι τελευταίες εκδόσεις κάποιων εκ' των προγραμμάτων αναπαραγωγής, έχουν ενσωματωμένες αντίστοιχες λειτουργίες.
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !!! :thumbup:
 
Εγω ηθελα να δω τι θα γινει αν προσπαθουσατε να απεγκαταστησετε τον media player 10... :biglaugh:
 
Σωστος... :biglaugh: (παει και πιο κατω ? :diablotin: )
 
Να ρωτήσω κάτι και εγω σχετικό. Εχω μια ταινία avi και θέλω να γράψω τους ελληνικούς υπότιτλους. Προσέξτε, θέλω να τους γράψω εγω και όχι να τους κάνω insert απο αρχείο. Το έχει κάνει ή εστω το έχει προσπαθήσει κανένας άλλος παρανοικός; Aν ναί και τα κατάφερε ας μου πει και εμένα.
 
Κατέβασε κανα .srt αρχείο και κοίτα πως είναι γραμμένο.

Είναι πολύ εύκολο να φτιάξεις srt.

P.S. Ανοίγουν με οποιονδήποτε text editor ;)
 
telonio ρίξε μια ματιά εδω

Πιστεύω ότι είναι αυτό που σου χρειάζεται.
 
Μια αλλη εκδοχή είναι σε περίπτωση που δεν εμφανίζονται ελληνικοί χαρακτήρες, να ανοίξετε το αρχειο με τους υπότιτλους στο Notepad και να το ξανασώσετε με το ίδιο File name, ίδιο Save as type, και Encoding: UTF-8 (αντί για ANSI).
 
Σχετικα με το αρχικο θεμα παντως

exetlaios ο media player classic ειναι απολυτως αυτο που χρειαζεσαι.Κατεβασε το Κ-Lite και θα εισαι κυριος!
 
Πίσω
Μπλουζα