Donkey Kong Country returns!!!! (Wii)

circleag

RetroJunkie™
Joined
14 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.405
Αντιδράσεις
517
Η Nintendo χθες ανακοινωσε και εδωσε στην δημοσιοτητα το trailer του καινουργιου παιχνιδιου "Donkey Kong Country returns" !!!

Σιγουρα κατι σας θυμιζει ο τιτλος ετσι... :)

Αυτο το παιχνιδι λοιπον θα ξυπνησει πολλες αναμνησεις στους νοσταλγους της εποχης του NES και του Donkey Kong καθως το παιχνιδι ειναι σε ρετρο στυλ και σχεδιασμενο απο την Retro Studios οπου εφτιαξαν και τα Metroid.

Δειτε το trailer:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
YES!!!!

YES!!!!

YES!!!!!!!!!!!!
 
Το δειξαν στο φετινο TGS ,η eκδοση για snes φαινεται γραφικως superior,τα πολυγωνα οσο και να τα καλυψεις φαινονται και παραμενουν πολυγωνα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τρομερό.. πρέπει να πάρω πάλι wii τελικά
 
Ρε άπιστε προδότη, πότε το πούλησες; Στην πυρά!!!!!!!!!!!!!!!
 
Έχει ανακοινωθεί εδώ και μήνες στην Ε3. Τα Χριστούγεννα θα τα περάσω για άλλη μια φορά με DKC όπως το 1994, 1995 και 1996. Αξέχαστές εποχές!
 
pooky(1) είπε:
Ρε άπιστε προδότη, πότε το πούλησες; Στην πυρά!!!!!!!!!!!!!!!
άσε Γιώργο το είχα πάρει μόλις βγήκε, περίμενα να γίνει τίποτα να το σπάσουν .. δεν γινόταν τίποτα και το έδωσα (τα ιδια και με το ps3) και μετά απο λίγο καιρό το έσπασαν και τράβαγα τα μαλλιά μου.. :cry: :cry:
 
Amigos είπε:
άσε Γιώργο το είχα πάρει μόλις βγήκε, περίμενα να γίνει τίποτα να το σπάσουν .. δεν γινόταν τίποτα και το έδωσα (τα ιδια και με το ps3) και μετά απο λίγο καιρό το έσπασαν και τράβαγα τα μαλλιά μου.. :cry: :cry:
Να το κρατήσεις και να αγοράζεις κανα παιχνιδάκι δεν παίζει;
 
ολα λεφτά το commercial αυτό... πάντως Aardvark σαν να έχεις δίκιο για τα γραφικά.. τα silicon graphics στο snes έχουν κάτι το πιο φυσικό..

Jedah είπε:
Να το κρατήσεις και να αγοράζεις κανα παιχνιδάκι δεν παίζει;
οχι... γιατί ρωτάς?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
xqklfn.jpg


http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/games/wii/donkey_kong_country_returns_18234.html

Η γνωστή υπέροχη μουσική!
 
ΤΑ ΣΠΑΕΙ που λένε και οι πιτσιρικάδες!!!
 
Αχχχ....ο έρωτάς μου!!! Αυτός ο τίτλος με έκανε να αγοράσω wii και περιμένω πως και πως να κυκλοφορήσει στην αγορά. Τα καλύτερα χριστούγεννα έρχονται έπειτα από αρκετά χρόνια. Και μόλις σήμερα έμαθα ότι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας, ο οποίος κάθεται αναπαυτικός στην πολυθρόνα του και δίδει συμβουλές θα ευρίσκεται στο παιχνίδι....!!!! Δείτε το βίντεο και απολαύστε τον λατρεμένο μου Cranky!!!

 
Εγώ δεν το βλέπω, μιας και έχει spoilers. Για να είμαι ειληκρηνής έχω παίξει μόνο στο Gamecube Donkey Kong Παιχνίδι.

Εκείνο με τα ταμπούρλα!!
 
Εννοείται πως έχω προ παραγγείλει το παιχνίδι εδώ και καιρό. Εκτός αυτού, αναγκάστηκα να αγοράσω ολόκληρο wii για να παίξω το παιχνίδι διότι δεν είχα καμία κονσόλα 7ης γενιάς μέχρι προ ολίγων ημερών. Τώρα περιμένω να έλθει ο τίτλος να ανοίξω το Wii και να παίξω επιτέλους τον πιο πολυαναμενόμενο παιχνίδι, από τη στιγμή που το είδα στην E3.

Επειδή όμως είμαι προσγειωμένος στην πραγματικότητα, γνωρίζω καλά ότι δεν πρόκειται να είναι αντάξιο των παιχνιδιών του Snes. Δεν με πειράζει αυτό, αρκεί να είναι ένα αξιόλογο 2D platform του παλιού καλού καιρού!!

Μέχρι τώρα πάντως έχει λάβει καλές κριτικές και καλές βαθμολογίες. Το μοναδικό ίσως μειονέκτημα που βρήκα πριν ακόμη πιάσω το παιχνίδι στα χέρια μου, είναι η μη υποστήριξη του κλασικού χειρισμού.

IGN 9.0/10

1UP A, που σημαίνει 9.5/10

Game Revolution A-, δηλαδή 9.0/10

CVG 8.8/10

Eurogamer 9.0/10
 
circleag είπε:
σχεδιασμενο απο την Retro Studios
η εταιρεία λεγέται Rare ;) :D και όχι retro, αν μιλάμε για την εταιρεία που το έιχε βγάλει για το SNES ....(καλα θα ήταν να λεγόταν Retro)
 
Aπλα Υπεροχο!, αυτο το παιχνιδι θα με κανει να παρω Wii
 
Πίσω
Μπλουζα