Dreamcast scart καλώδιο: Πού μπορώ να το βρω;

Wally είπε:
Οι TFT εχουν συγκεκριμενη αναλυση και σιγουρα μεγαλυτερη απο τις κονσολες εως και την προηγουμενη γενια (που παιζαν μεταξυ 160 και 480 γραμμων)
Ως αποτελεσμα εχουμε τη "ΘΟΛΟΥΡΑ" (Pea-soup για οσους επαιζαν Lotus2 στην Amiga :D )

Συμπερασμα...οι TFT θελουν ταισμα στη native αναλυση ή αν μπορεις να βαλεις νερο στο κρασι σου αγορα ενος ενδιαμεσου ακριβου scaler...
Εγω αυτη την θολουρα δεν την εχω παρατηρησει βρε Wally μηπως φταιει το οτι ειναι 32''?

Το μονο προβλημα που εχει και μου σπαει τα νευρα ειναι οτι αμα καθομαι στην μεση σκουραινει πολυ.
 
Αγορα νεας τηλεορασης, προβληματων συνεχεια...

Δεν εχει VGA εισοδο και εφαγα ηττα με το Dreamcast!!

To scart RGB που ειχα, δεν ξερω πλεον που ειναι.

Εριξα μια ματια στο ebay και οι τιμες ειναι φαρμακι!

Ξερετε πουθενα να πουλανε καλωδιο RGB Scart για Dreamcast σε λογικη τιμη?
 
Ε δεν ειναι και φαρμακι, περιπου στα 10+ ευρω εχει, αντε να φτασει 15 μεγιστο με τα μεταφορικα.

Και να βρεις σε ελληνικο κονσολαδικο, παλι κανα δεκαρικο θα σου ζητησουν, οποτε δεν αξιζει το τρεξιμο.
 
Πολωνια 18 ευρω...με 40 αγοραζω την κονσολα ωρε Μαικ :)
 
Οχι ρε συ, καπου ειχα δει με 10 ευρω και αλλα 2 μεταφορικα.

Εμενα με εσωσε πριν χρονια ο maddog.
 
Έχουν ανέβει σημαντικά οι τιμές τα τελευταία χρόνια, ειδικά σε original Sega καλώδια...
 
H πιο φτηνη λυση ειναι το composite απο Hong Kong ,σε 3-4 εβδομαδες που θα κανει...
 
Δεν παλευεται το Composite :( (εχω τετοιο)
 
Wally είπε:
Αγορα νεας τηλεορασης, προβληματων συνεχεια...
Δεν εχει VGA εισοδο και εφαγα ηττα με το Dreamcast!!

To scart RGB που ειχα, δεν ξερω πλεον που ειναι.

Εριξα μια ματια στο ebay και οι τιμες ειναι φαρμακι!

Ξερετε πουθενα να πουλανε καλωδιο RGB Scart για Dreamcast σε λογικη τιμη?
Καινούργια TV και δεν έχει VGA ? Ολίγον κουφό μου ακούγεται, και πάλι όμως, γιατί να πάρεις Scart αφου έχεις VGA καλώδιο/box ?

Πάρε ένα Vga σε HDMI και καθάρισες. Κανα πεντάευρο έχουν.
 
@Getta σε ευχαριστω φιλε!

Θα σου δωσω ενα VGA box που εχω διπλο...

@Other θα το δοκιμασω και αυτο
 
Πίσω
Μπλουζα