DVDs των ταινιών της FINOS FILM στο περιοδικό Τηλέραμα

Σήμερα πήρα τη σειρά "οι ταινίες της ειρήνης" της finos films που δίνει το περιοδικό τηλέραμα. Και φυσικα είναι απο τη victory media. Στο πίσω μέρος της θήκης καθώς και πάνω στο δισκάκι (DVD) γράφουν VM-9788 όπου φυσικά τα αρχικά σημαίνουν Victory Media. Το τσέκαρα καθώς είχα την ταινία οι γερμανοί ξανάρχονται όταν είχαν κυκλοφορήσει απο το περιοδικό τηλεθεατή. Κι εκεί τα αρχικά VM είναι ξεκάθαρα. Η εικόνα και ο ήχος είναι ακριβώς ίδια. Που το είδες Kossyfa οτι ειναι απο την Graal δεν μπορώ να το καταλάβω. Το αγόρασα επειδή δεν είχα την ταινία η δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά αλλιώς σιγά μην το έπαιρνα.

Έχεις υπόψιν σου tonytony μια ταινία του 1948 που τιτλοφορείται "μαντάμ σουσού"; Πρωταγωνιστούν Μαρίκα Νέζερ,Λογοθετίδης κ.α.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnnie24 είπε:
Έχεις υπόψιν σου tonytony μια ταινία του 1948 που τιτλοφορείται "μαντάμ σουσού"; Πρωταγωνιστούν Μαρίκα Νέζερ,Λογοθετίδης κ.α.
Ναι την έχω υπόψιν. Καμιά σχέση όμως με Φίνος Φιλμ!
 
Σπάνια όμως κι αυτή,ε; Δεν έχει κυκλοφορήσει ποτέ αλλά ούτε νομίζω έχει προβληθεί ποτέ
 
johnnie24 είπε:
Σπάνια όμως κι αυτή,ε; Δεν έχει κυκλοφορήσει ποτέ αλλά ούτε νομίζω έχει προβληθεί ποτέ
Ναι είναι από τις σπάνιες... :)
 
Έχεις διαβάσει το λεύκωμα που έχει γράψει η η μαρικαίτη καμβασινού και τιτλοφορείται "Φίνος φιλμ, Φιλοποίμην και Τζέλλα" και ένα άλλο του Μάρκου Ζέρβα "ΦΙΝΟΣ ΦΙΛΜ (1937-1977), Ο Μύθος Και Η Πραγματικότητα";
 
johnnie24 είπε:
Έχεις διαβάσει το λεύκωμα που έχει γράψει η η μαρικαίτη καμβασινού και τιτλοφορείται "Φίνος φιλμ, Φιλοποίμην και Τζέλλα" και ένα άλλο του Μάρκου Ζέρβα "ΦΙΝΟΣ ΦΙΛΜ (1937-1977), Ο Μύθος Και Η Πραγματικότητα";
Ναι τα έχω στην κατοχή μου.
 
Ποιο μου προτείνεις να παρω απο τα 2?
 
johnnie24 είπε:
Ποιο μου προτείνεις να παρω απο τα 2?
Της Μαρικαίτης Καμβασινού είναι πιο πλούσιο σε φωτογραφικό υλικό. Του Μάρκου Ζέρβα είναι πιο παλιό και λίγο πιο "φτωχό" αλλά έχει πολλά παρασκήνια από τις ταινίες...
 
Γι αυτό και η τεράστια διαφορά στη τιμή,ε; 12,95 του Ζέρβα (2003 έκδοση) το βρίσκω έναντι 40-45 της Καμβασινού (2005 έκδοση)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σύντομα η επίσημη ιστοσελίδα της Finos Films στο διαδίκτυο!!!!!!!
 
johnnie24 είπε:
Σύντομα η επίσημη ιστοσελίδα της Finos Films στο διαδίκτυο!!!!!!!
Ποια είναι? Και πως το ξέρεις? Υπήρχε μία στο παρελθόν αλλά έκλεισε νομίζω...

Την βρήκα! Αυτή είναι για όσους ενδιαφέρονται!!!


http://www.finosfilms.gr/


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πήρε κανένας σημερα απο τα παιδία του forum που μενουν στην επαρχία τις ταινίες τις finos film να μας πει για την εικόνα και τον ηχο
 
kossyfa είπε:
Πήρε κανένας σημερα απο τα παιδία του forum που μενουν στην επαρχία τις ταινίες τις finos film να μας πει για την εικόνα και τον ηχο
Τις πήρα εγώ. Μόλις τις δω θα σας πω.
 
Την προηγούμενη βδομάδα τις είχα πάρει εγώ όπως έχω ξαναγράψει και ήταν ξεκάθαρα απο τη Victory media
 
Αν και είμαστε off topic εδώ , αυτή τη βδομάδα τις πήρα εγώ και μου φάνηκαν μια από τα ίδια. Καμιά απολύτως διαφορά , τίποτα το ιδιαίτερο.
 
Αγαπητέ johnnie24 μπερδεύτηκα απλα γιατι είχα συνηθισει οι ταινίες που ειναι απο την victory να έχουν πιο πλουσίο μενου , και δεν παρατηρησα στην θηκη το vm
 
Πίσω
Μπλουζα