E3 - 2010

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Βρε αυτες ειναι οι Ιαπωνικες πωλησεις!
 
Ε ναι, η Media Create δινει αποτελεσματα απο την Ιαπωνια. Να βρω δηλαδη World wide απο αλλη εταιρεια ? οκ θα το ψαξω.
 
Paspartoo, δεν έχει και πολύ νόημα να κοιτάξεις πωλήσεις τώρα την στιγμή που πριν ελάχιστες ημέρες ανακοινώθηκε ότι επέρχεται πολύ σύντομα το slim 360.

Δεν νομίζεις ότι αν κάποιος ενδιαφέρεται για να αγοράσει 360, θα προτιμήσει να περιμένει έναν-δύο μήνες για να πάρει το νέο μοντέλο; Ειδικά που ακόμα δεν έχουμε "δει" έκπτωση στην τιμή του παλιού. Λογικό είναι να τις βρεις χαμηλά τις πωλήσεις του 360 και παγκοσμίως. Και εγώ στο wait and see είμαι. Αν δω Elite με 200, το πήρα τώρα, στα 270 προτιμώ να περιμένω και να πάρω ένα slim για 250.

Η΄ισχυρίζεσαι ότι ο αγοραστής σπεύδει να αγοράσει χωρίς έκπτωση το παλιό μοντέλο αυτοκινήτου έναν μήνα πριν βγει στην αγορά το νέο μοντέλο;
 
Πολλοι, σπευδουν να αγορασουν καποιο απο τα παλαιοτερα μοντελα, μιας και ειναι δοκιμασμενη η συνταγη του backup + διαδυκτιακου παιχνιδιου.

Διαβασα επισης καπου για αποσυρση των παλαιοτερων μοντελων, οποτε βγαζει καποιο νοημα το ολο σκηνικο.
 
Μια ηλίθια απορία που είχα εδώ και χρόνια αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω:

Ένα μεγάλο -τεράστιο- ποσοστό των Χ360 -κυρίως της πρώτης γενιάς- παρουσίασε όπως γνωρίζουμε όλοι το διαβόητο RROD. H Microsoft -μαγκιά της- τα αντικατέστησε σχεδόν όλα με καινούρια, πολλές φορές μάλιστα και παραπάνω από μια φορά αφού και στα καινούρια δεν αργούσε να εμφανιστεί το πρόβλημα...

Η απορία μου λοιπόν είναι, αυτά μετράνε ως διπλές-τριπλές πωλήσεις??? Γιατί ειλικρινά, δεν ξέρω και πολλά άτομα που να μην τους συνέβη -τουλάχιστον μια φορά-...
 
Άμα μετρούσαν ως διπλές-τριπλές τότε η Microsoft θα ήταν σε πωλήσεις πρώτη με διάφορα σε Ευρώπη - Αμερική - Ασία :rofl:
 
Olorin είπε:
Μια ηλίθια απορία που είχα εδώ και χρόνια αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω:
Ένα μεγάλο -τεράστιο- ποσοστό των Χ360 -κυρίως της πρώτης γενιάς- παρουσίασε όπως γνωρίζουμε όλοι το διαβόητο RROD. H Microsoft -μαγκιά της- τα αντικατέστησε σχεδόν όλα με καινούρια, πολλές φορές μάλιστα και παραπάνω από μια φορά αφού και στα καινούρια δεν αργούσε να εμφανιστεί το πρόβλημα...

Η απορία μου λοιπόν είναι, αυτά μετράνε ως διπλές-τριπλές πωλήσεις??? Γιατί ειλικρινά, δεν ξέρω και πολλά άτομα που να μην τους συνέβη -τουλάχιστον μια φορά-...

και εγώ την ίδια απορία έχω,το θέμα όμως είναι,οι πωλήσεις υπολογίζονται μόνο από το units sold,το units shiped ή και τα δύο? γιατί,αν υπολογίζονται από το Units shiped,φαντάζομαι (αν και μάλλον κάνω λάθος) ότι στις πωλήσεις θα μετράνε και οι ανταλλακτικές κονσόλες...
 
Time travel anyone? :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
E3 2010 Most Embarrassing Moment

Μην ανησυχειτε, δεν εβαλαν ΟΛO το conference της Konami :)

[gt]701098[/gt]
 
χαχαχαχα Silent Hill stare... τρομακτικός ο τύπος!
 
Η Ubisoft (γενικώς), το κοριτσάκι με το τιγράκι και το τρεντι αμερικανάκι της διαφημιστικης καμπανιας του PSP για μένα ήταν τα χειρότερα. Δεν το πιστευω ότι παιρνουν στα σοβαρά αυτά που παρουσίασαν. Ξεπέρασαν και την παρουσίαση του Wii Music σε ότι πιο χαζό και άχρηστο έχω δει ποτέ στον χωρο αυτό (δεν περίμενα να ξεπεραστεί σε τόσο συντομο χρονικό διάστημα και μάλιστα από τοσους πολλους).
 
Wally είπε:
To καινουργιο παιχνιδι του Itagaki θα λεγεται Devil's Third και ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ![gt]101177[/gt]
Επικη φραση του τεραστιου Itagaki στη συνεντευξη του στο Edge

Here's a few bits from Itagaki's interview:-
When asked about if his new game Devils Third follows with his tradition of graphically violent games he reply's (i'm paraphrasing)


Violence. There are many important things in this world - one is violence. Second women. Then there are flowers, friendship, betrayal, death....dancing. Children of course, are one of these important things. Many, many important things.
 
Πίσω
Μπλουζα