[El Greco] Ελληνικά Transformers.

καλα dean τα seacons τα σπανε εισαι μεγας μαγκας που τα κρατησες ευχομαι να φτιαξεις συντομα το πιρανακον ..........
 
Lord Makro εχω ολη τη συλλογη αυτη και μου θυμησες κατι για το οποιο μαλωνα συνεχεια με τους φιλους μου. Υπαρχει ενα λαθος στην εκτυπωση οπου στις φωτογραφιες ο 'ΓΙΓΑΝΤΑΣ' αναφερεται ως "ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ".
 
Ναι, όπως τα λες είναι, το φορτηγό είναι ο "Γίγαντας" και στην πλαϊνή στήλη τον γράφει αλλιώς.

Τα έχεις όλα; Μπράβο βρε :)
 
Αυτόν τον Optimus είχα κι εγώ από μικρός, που ενωνόταν με το πίσω μέρος της νταλίκας και γινόταν μεγάλο ρομπότ. Πραγματικά όμορφο! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Ποια έκδοση του Optimus είναι αυτή? Θα ήθελα πολύ να το βρω σήμερα έστω και μεταχειρισμένο.....
 
Είναι η έκδοση Optimus Prime Powermaster του 1988. Κλασικό κομμάτι πλέον με αυξανόμενη τιμή τα τελευταία χρόνια. Πολύ όμορφο όπως προανέφερες geo2004z.
 
Σε ευχαριστώ Johny!! Αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να ήταν η πρώτη έκδοση του Optimus Prime που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα διότι από ότι βλέπω όλοι μας αυτήν είχαμε κι έχουμε.
 
Και αναρωτιόμουν γιατί τα Transformers που είχα ήταν διαφορετικά από τα ξένα. Αν θυμάμαι σωστά το κεφάλι του "ελληνικού" Optimus Prime ήταν αποσπώμενος, ενός του "αυθεντικού" το κεφάλι "κρυβόταν" στο πίσω μέρος με φλιπ-φλοπ.
 
Όχι geo, ήταν η δεύτερη έκδοση του Optimus, απλά η πρώτη είχε κυκλοφορήσει λίγο πριν, πιο περιορισμένα.

Επίσης δεν υπάρχουν Ελληνικά Transformers, μόνο Ελληνικές συσκευασίες.
 
Το τέταρτο ήταν το αγαπημένο μου. ανατρίχιασα θα ψάξω να το βρω ...
 
dean είπε:
Ιδού και τα δικά μου, προσωρινά τοποθετημένα. Είναι 13 σετ και τα περισσότερα είναι 100% πλήρη, ενώ δεν υπάρχουν σπασίματα. Αν και μικρός τότε πρόσεχα αρκετά τα παιχνίδια μου. :p

Κάποια στιγμή θα φωτογραφηθούν καλύτερα ένα ένα και θα φύγουν προς χέρια συλλεκτών, είμαι σε φάση αδειάσματος χώρου.

[edit] Dead photobucket image [edit]
Εγώ είχα τον κίτρινο το γερανό, αυτόν στη μέση της φώτο. Τι μου θύμησες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα το "τζιπ" και το "αεροπλάνο"...

Εδώ όλα απο ξένο κατάλογο...

trsfnrmrssmall.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα