[El Greco] Ελληνικά Transformers.

macmarios

RetroWannaBe
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
73
Αντιδράσεις
2
Τα θυμάστε;

89.jpg

Kαι κάτι ακόμα...πως μπορώ στα ποστ μου να ανεβάζω φωτογραφίες χωρίς να είναι συνημμένα ωστε να τις βλέπετε αμέσως;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κοίτα πως τα φέρνει η τύχη. Το πρώτο το πράσινο ρομπότ που έχεις στις φωτογραφίες το είχα και το πέταξα πριν απο 15 ημέρες!
 
Telonio να θεωρεις απο σημερα τον εαυτο σου νεκρο!!!!Δεν μου γλιτωνεις!!

:)
 
Θα κοιτάξω μήπως και το κράτησα πουθενά και δεν το θυμάμε. Νομίζω ότι το πήρα αμπάριζα μαζί με κάτι μπιχλιμπίδια που πέταξα πριν απο λίγο καιρό. Μπορεί να κάνω και λάθος. Θα σου πω αύριο.
 
OK!!! Iσως γλιτωσεις την ζωη σου. "Choose your Destiny"
 
Υποθετω οτι την ταινια που βγαινει δεν θα την δεις. :D
 
telonio είπε:
Κοίτα πως τα φέρνει η τύχη. Το πρώτο το πράσινο ρομπότ που έχεις στις φωτογραφίες το είχα και το πέταξα πριν απο 15 ημέρες!
Εισαι τρελος;;;;;;!!!!!! :animangry: :animangry: :animangry: :animangry:

Και το λες αυτο σε τοσους retro maniacs εδω γυρω;:::!!!!

Γρηγορα να συσκεφτουμε ολοι μαζι για την τιμωρια σου!:gun: :pistolies: :behead: :axer: :bash:
 
Γράφω εκ του ασφαλούς. Είμαι σε απόσταση! :D
 
telonio είπε:
Γράφω εκ του ασφαλούς. Είμαι σε απόσταση! :D
Δεν πειραζει οι καταρες του GRM πιανουν και απο μακρια!Να σου καουν ολοι οι δισκοι του Dickinson!:DLOL!
 
telonio η τιμωρία σου θα είναι η εξής (προς παραδειγματισμό των υπολοίπων):δεν θα πετάξεις σκουπίδια για ένα μήνα και θα σταλεί και ειδικό κλιμάκιο εκπαιδευμένων retromaniacs για επιθεώρηση της αποθήκης σου και εκτίμηση του αρχειακού υλικού σου.Οτιδήποτε ρετρό θα κατασχεθεί και θα παραμείνει στις grm αποθήκες μας, μέχρι να βεβαιωθούμε ότι δεν θα προβείς σε άλλη αξιόποινη πράξη μελλοντικά... :D
 
Άουτς… Δε μου ερχόταν στο μυαλό τι εννοείς μέχρι που είδα τις εικόνες… :animeek:

Κάποτε κράδαινα τον «Κεραυνό»… :cool:

Thanks mate
 
Δεν ήξερα πως υπήρχαν και ελληνικά transformers . Ααααχχ ... Πόσα λεφτά έριξα και σε δαύτα ... Αλλά δεν το μετάνιωσα . Ακόμα τα έχω . Κάτω από το κρεβάτι μου υπάρχουν αμέτρητα από δαύτα μέσα σε μικρές και μεγάλες κούτες . Έχω κρατήσει και τα αυθεντικά κουτιά τους . Φυσικά από αυτά που πουλιώντουσαν σε χαρτόνι με πλαστικό περίβλημα δεν είχα τι άλλο να κρατήσω . Θυμάμαι ακόμα πόσο μου άρεσε να κάθομαι με ευβλάβεια και τους κολάω τα αυτοκόλητα ! Εκείνο που ήθελε ιδιαίτερη προσοχή ήταν να προσέχεις τα όπλα τους όταν έπεζες , διότι είχαν την τάση να χάνονται . Μιας και είπα για όπλα , θυμάμαι που αγόρασα τον Megatron . Όποτε παίζαμε "πόλεμο" στη γειτονιά μου , εγώ είχα το πιστόλι τον Megatron . Ωραία πράγματα .

Χμμμ ... Μου έρχονται ιδέες . Τι λες macmarios ; είσαι για συναλλαγές ;

Α , και κάτι άλλο . Έχω και εγώ το πράσινο ούφο !
 
Ωραίες εποχές. Θυμάμαι ακόμα από που αγόρασα το πρώτο μου από τα ελληνικά τρανσφόρμερς. Ήταν ένα κατάστημα με παιχνίδια στον πεζόδρομο της Αγίου Μάρκου, γωνικό, εκεί που τώρα έχει ανοίξει αυθέντικ. Πήρα αυτό που γίνεται χοβερκραφτ. Δεν θυμάμαι αν τα είχα δει κάπου αλλού πιο πριν. Νομίζω στοίχηζε 500 δρχ, και όταν ρωτήσαμε την πολύτρια αν κουνιέται, κοίταξε πίσω από το κουτί και δίαβασε τις οδηγίες για το πρώτο στάδιο της μεταμόρφωσης "Πιέστε το κεφάλι προς τα πίσω". Το έχω ακόμα κάπου, αλλά του έχει φύγει το προσώπο. Έχω και το αεροπλανάκι, και το τζιπ, και τη μικρή νταλίκα (δεν είμαι σίγουρος αν ήταν στην ίδια σειρά). Από το καθένα κάτι λείπει... Είχα και το τανκ, και θυμάμαι που το είχα πάρει μια φορά στη θάλασσα στο Καβούρι και το έθαβα στην άμμο. Την πρώτη φορά το βρήκα, και την δεύτερη. Την τρίτη όμως; Δεν είμαι σίγουρος αν το πήρα σπίτι ή έμεινε θαμμένο έκει. Αν το έχει βρει κάποιος, να μου το δώσει πίσω! Φίλε μου, δυστηχώς για σένα δεν θέλω να τα αποχωρηστώ, ακόμα και για το Lynx.
 
Έχω ένα κομμάτι και από αυτά από εκείνη την εποχή... :)

15445.jpg15446.jpg

Τρομερή μεταμόρφωση!!!! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telonio είπε:
Κοίτα πως τα φέρνει η τύχη. Το πρώτο το πράσινο ρομπότ που έχεις στις φωτογραφίες το είχα και το πέταξα πριν απο 15 ημέρες!
Πώς!; :animeek: Τι!; :burn:

Έχω να τα δώ από παιδί κι εσύ που κατάφερες να κρατήσεις κάποιο από αυτά, μετά από τόοοοοσα χρόνια, τελικά το πέταξες; :angry:

Σε λίγο θα μας πείς πως είχες και τους Εξωγήινους με την πυραμίδα, και τους πέταξες κι αυτούς!!!

Λοιπών θα σκεφτώ τη τιμωρία σου, και με τους υπόλοιπους ρετρομανιακούς θα την εφαρμόσουμε σε δημόσιο χώρο!

Θα στείλω e-mail ακόμη και στον Σάρκ-Σάτ! :diablotin:

Ελπίζω να μου απαντήσει σύντομα!!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
candy είπε:
telonio η τιμωρία σου θα είναι η εξής (προς παραδειγματισμό των υπολοίπων):δεν θα πετάξεις σκουπίδια για ένα μήνα και θα σταλεί και ειδικό κλιμάκιο εκπαιδευμένων retromaniacs για επιθεώρηση της αποθήκης σου και εκτίμηση του αρχειακού υλικού σου.Οτιδήποτε ρετρό θα κατασχεθεί και θα παραμείνει στις grm αποθήκες μας, μέχρι να βεβαιωθούμε ότι δεν θα προβείς σε άλλη αξιόποινη πράξη μελλοντικά... :D
χαχαχα καλό :)
 
Ιδού και τα δικά μου, προσωρινά τοποθετημένα. Είναι 13 σετ και τα περισσότερα είναι 100% πλήρη, ενώ δεν υπάρχουν σπασίματα. Αν και μικρός τότε πρόσεχα αρκετά τα παιχνίδια μου. :p

Κάποια στιγμή θα φωτογραφηθούν καλύτερα ένα ένα και θα φύγουν προς χέρια συλλεκτών, είμαι σε φάση αδειάσματος χώρου.

[edit] Dead photobucket pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρήκα προχτές σε ένα συρτάρι το χαρτονάκι της συσκευασίας και το πέρασα στο σκάνερ :)

27088.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπερα..τα transformers αυτα τα πουλας dean?....
 
Πίσω
Μπλουζα