• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

[El Greco] Κλούβιος και Σουβλίτσα

krios

RetroNuts!
Αντιδράσεις
156
Έχουμε κάνει κάποια αναφορά για το κουκλοθέατρο της δεκαετίας του '70 (μέρες τηλεόρασης, παιδικά, puppets) με πρωταγωνιστές τον Μπάρμπα-Μυτούση, τον Κλούβιο και τη Σουβλίτσα. Η καλή μας η el greco λοιπόν τα έκανε κουκλάκια και ορίστε, να τα δούμε, να τα θυμηθούμε. Αφιερώνεται στα παιδιά του φόρουμ από 40 και άνω καθώς και στην ομάδα που ασχολείται με τα παιχνίδια. ;) :D :flower:

Εύχομαι να σας αρέσουν.

Υ.Γ. Ο καημένος ο Κλούβιος που ήταν αγαθούλης, έχει ένα παράπονο στα ματάκια του... Η Σουβλίτσα παμπόνηρη φάτσα (δεν τη συμπαθούσα καθόλου από μικρή). Η El Greco πέτυχε τα πρόσωπά τους απόλυτα!!!

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
3.226
Απο τις πρωτες μου παιδικες αναμνησεις. Ομορφες και αγνες....

thebest20

RetroMuseum GateKeepeR
Αντιδράσεις
165
Μάλιστα,βλέπω ότι όλο και νέα πράγματα έρχονται στο site.Δεν γνώριζα για τη σειρά κουκλοθεάτρου,αλλά ούτε και για αυτά τα κουκλάκια.Φαίνονται χαριτωμένα!

abbey

Retro Member
Αντιδράσεις
6
Πολύ όμορφα Κριέ!!! Σουβλίτσα έχω δει αλλά Κλούβιο πρώτη φορά!!!

makisimos

RetroMasteR
Αντιδράσεις
68
Σαν ονόματα τα ήξερα αλλά δεν γνωριζα καθόλου την ιστορία τους..!!!

Μπραβο Κριος, είναι πολυ ενδιαφέρουσες κούκλες..!!

Και πάντα από την Ελ Γκρεκο..! ;)

helona

RetroN00b
Αντιδράσεις
1
Ο Κλουβιος είναι πραγματικά συμπαθεστατος! :) Ωραια κουκλακια Κριος!

olgela

RetroN00b
Αντιδράσεις
1
Τον έχω και εγώ τον Κλούβιο! Προίκα από την μεγαλύτερη αδερφή μου. Νόμιζα ότι αυτή τον είχε βγάλει έτσι... ( και ότι αυτή του είχε κατσιάσει τα μαλλιά!) Πολύ γλυκός κούκλος!

Gogeta

Retro Member
Αντιδράσεις
6
Χρόνια ακούω για τον Κλούβιο και τη Σουβλίτσα αλλά πρώτη φορά βλέπω πως πραγματικά έμοιαζαν! Να 'σαι καλά! :)

nek

RetroN00b
Αντιδράσεις
2
Έχω μια σουβλίτσα της αδελφής μου στο πατρικό μου (ακριβώς όπως στη FOTO του krios). Tώρα παίζει η κόρη μου μαζί της.

domniki

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
298
Έχω και τις δύο κούκλες (νομίζω ότι είναι πιο κόκκινο το χρώμα των ρούχων τους)

spirtoulis

RetroMasteR
Αντιδράσεις
71
Εμένα αυτή η παμπόνηρη φάτσα της Σουβλίτσας με τρελαίνει, θα ήθελα να την έχω στη συλλογή μου.:dribble:

Ποιότητα που είχαν τα παιχνίδια τότε, τα μαλλιά της Σουβλίτσας και το make up της φαίνονται σαν καινούργια.

BETTY BOOP

Aliens Implanted me all Human History
Αντιδράσεις
1.262
Ωραίεςς κουκλίτσες!

Δεν γνώριζα την ύπαρξή τους!

cranky

RetroWannaBe
Αντιδράσεις
15
Ορίστε και τα δικά μου κουκλάκια κλούβιος και σουβλίτσα.Απο τα αγαπημενα μου...

ΞšΞ‘Ξ™ ΣΟΞ?ΒΛΙΞ?ΣΑ.JPG

Μπλουζα