[El Greco] Μικροναύτες - Αστρομαχητές [ASΤΡΟΜΑΧΗΤΕΣ]

Συγγνωμη κ. Billy για το video... Τωρα ειδα οτι εχετε ηδη βαλει... Αλλα, εχθες δεν ηταν ετσι το Θεμα...
 
εχει κυκλοφορησει κ κομικ οταν ειχαν αναβιωσει ολα τα 80'ς απο την wildstorm, image και αλλες εταιρειες πριν καποια χρονια !!! καλη σειρα κ καλη εικονογραφιση!!
 
Stratulator είπε:
Συγγνωμη κ. Billy για το video... Τωρα ειδα οτι εχετε ηδη βαλει... Αλλα, εχθες δεν ηταν ετσι το Θεμα...
Μα δεν σου έγινε παρατήρηση φίλε μου !! :)

Aπλά έγινε συγχώνευση με παλιότερο θέμα που είχε ήδη ανοιχτεί, ώστε να είναι "όλα-σε-ένα". ;)
 
αγαπητοι φιλοι ειμαι καιρο συλλεκτης απο μικροναυτες.

συντομα εκλεισα την συλλογη μου στα ελληνικα αλογα τα οποια θα ανεβασω να δειτε μαζι με καποιες πληροφοριες σχετικα με τις ξενες εκδοσεις και τις διαφορες τους.

θα προσπαθησω να σας στειλω και εναν καστομ ακρογιαρ .

ευχαριστω
 
Χριστούγεννα κοντά στα τέλη του 80. Με τα λεφτά από τα κάλαντα ζεστά στο χέρι βουρ για αγορές. Μεγάλη πόρωση κοντά στα 12 μου τότε ήταν οι ASΤΡΟΜΑΧΗΤΕΣ. Tους έβγαλα φωτογραφία σήμερα και σας τους παρουσιάζω. Του θυμάται κανείς;

ANDROMEDA

MEGAS

MEGAS-03.jpg

OBERON

OBERON-01.jpg

ORION

ORION-01.jpg

ANDROMEDA-01.jpg

ANDROMEDA-02.jpg

ANDROMEDA-03.jpg

MEGAS-01.jpg

MEGAS-02.jpg

TIMH.jpg

OBERON-02.jpg

ORION-03.jpg

ORION-02.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια σετακια!

Ποτε δεν καταλαβα το ASTPOMAXHTES
 
μικροναυτες

παιδια θελω να ποσταρω και γω φοτο απο την συγκεκριμενη σειρα αλλα δεν ξερω πως.

παρατηρηστε οτι στο εξωφυλλο του κουτιου της ανδρομεδας ειναι ο μεγας (το αλογο του εμπερορ)σε διαφορετικη ποζα.φανταστειτε η ελ γκρεκο ποσα τετοια λαθη εχει κανει με παιχνιδια......

αντμινιστρατορ βοηθεια
 
Ακολούθα τις οδηγίες από δω
 
για να δουμε....

ευχαριστω kambia που μου εδωσες τα φωτα σου θα ποσταρω και αλλα...δυσκολο παιχνιδι να βρεις ακομα και τοτε .φρεντ καλα η ετικετα κλαουδατος με 790δρχ ειναι ολα τα λεφτα ......τα εχει ολα και συμφερει .....

μακαρι να τα παιρναμε και τοσο σημερα ....αλλα οσο και να τα πηραμε αξιζουν τα λεφτα τους ειναι παιχνιδι τρομερης ποιοτητας.δεν εκτιμας αστρομαχητη αν δεν τον πιασεις στα χερια σου.....

P1050109.jpg

P1050108.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
timehunter είπε:
ευχαριστω kambia που μου εδωσες τα φωτα σου θα ποσταρω και αλλα...δυσκολο παιχνιδι να βρεις ακομα και τοτε .φρεντ καλα η ετικετα κλαουδατος με 790δρχ ειναι ολα τα λεφτα ......τα εχει ολα και συμφερει .....
μακαρι να τα παιρναμε και τοσο σημερα ....αλλα οσο και να τα πηραμε αξιζουν τα λεφτα τους ειναι παιχνιδι τρομερης ποιοτητας.δεν εκτιμας αστρομαχητη αν δεν τον πιασεις στα χερια σου.....
Μα ακόμη και αν το παίρναμε και σήμερα στην ίδια τιμή, πως να εκτιμήσω κάτι με χρήματα όταν έχω την δυνατότητα να κρατάω στα χέρια μου το ίδιο παιχνίδι που κρατούσα σαν παιδί; Ανεκτίμητο πραγματικά. Πολύ ωραία η συλλογή σου αγαπητέ timehunter. Εγω δυστυχώς δεν είχα μπορέσει να πάρω κάποια φιγούρα αναβάτη. Δεν θυμάμαι γιατί. Ή δεν υπήρχαν τα χρήματα ή απλά δεν τον είχε πρός πώληση... :)
 
εχεις δικιο φιλε φρεντ.

εγω θυμαμαι που κολαγα την μουρη μου σε μαγαζια στην βιτρινα και τα χαζευα σαν τρελλος.Μετα απο πολλα χρονια ειχα μια συζητηση με εναν φιλο ο οποιος επαιζε με αυτους και με εβαλε στην διαδικασια να τους αναζητησω ενα απο τα πιο δυσκολα ταξιδια αναζητησης παιχνιδιων .καποια στιγμη ειδα στον υπνο μου οτι βρηκα σε ενα ψιλικατζιδικο

και μετα απο καποιο καιρο βρηκα το μεγα και τον ομπερον μαζι σε ενα βιβλιοπωλειο να με περιμενουν .... μετα ακολουθησε το εβαυ και εκει ξεκινησα να φταχνω ορδες κενταυρων

θα ποσταρω αυτα που εχω χωρις κουτι και τα καστομ που εχω φτιαξει....

χαιρομαι που βρηκα καποιους που ασχολουνται με το θεμα ..... :D :D:D:D:D

P1160128.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στελνω και καποια βαμενα απο εμου του ιδιου ;) ;) ;) ......

P5080032.jpg
 
ευχαριστω αστρομαχητη φρεντ θα σας ποσταρω και ενα ακρογιαρ που ειναι μεσα απο το κομικ με επιμελεια δικη μου και πολιεστερικο κεφαλι με δικο μου καλουπι.Για να φτιαξουμε την συλλογη επρεπε να κατασκευασουμε και δικες μας φιγουρες....

ελπιζω να σας αρεσει αυτο το καστομ

λοιπον στελνω τον green baron και τον ακρογιαρ

P5120033.jpg

P1020532.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παιδιά τι αναμνήσεις μου φέρατε... Είχα 4-5 απο αυτούς και ήταν τα αγαπημένα μου παιχνίδια.. Το ερώτημα τώρα είναι μετά απο 25 χρόνια που περασαν που μπορώ να τους ξαναβρω να αγοράσω ?????
 
πολυ δυσκολο σε ελληνικη εκδοση αδυνατον μονο ebay ............
 
Αστρομαχητή Timehunter τι εννοεις λεγοντας οτι εφτιαξες εσυ αυτες τις φιγουρες???? Και πως τις καλουπωσες δηλαδη..!!!

Όχι τιποτ άλλο, αλλά να αρχισουμε να καλουπωνουμε όλοι μπας και σταματησουμε να πληρωνουμε 300αρια στα παιχνιδια της Ελ γκρεκο..!! ;)
 
πηρα parts απο αλλες φιγουρες σε λοτ απο εβαυ τις εβαψα παραλληλα εφτιαξα καλουπι απο λαστιχο και εκανα μικρογλυπτικη με πλαστελινη μετα εβγαλα καλουπι και εχυσα πολυεστερα μεσα στο καλουπι και βγηκε το προσωπο του κοκκινου

προσφατα ενας καλος φιλος μου χαρησε στα κουτια τους τον μπαρον καρζα και την ανδρομεδα σε ελληνικη εκδοση

νιωθω οτι πηρα απο τα πιο ομορφα δωρα του κοσμου
 
Ξεκίνα να φτιάχνεις Thread - tutorial για το πως τα έφτιαξες.
 
Πίσω
Μπλουζα