[El Greco] Παταπούφα

Ναι φυσικά και θα την ανέβαζα , αυτή είνα!!

ακόμα δουλεύει μετα απο λάδωσα φυσικά!!! :p

Άλλο ένα από τα παιχνίδια που μας βρήκε η Mytinyworld!!! :happyjump:

Δεν θα πω αλλά ευχαριστώ γιατί θα με βαρεθει :p

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι υπεροχες Πατατουφες!!!!! Τι τρυφερο προσωπακι και τι ματακια ολο γλυκα που εχουν!!!! Υπεροχες Μακισιμο και El_greco_Fanatic!!! Ειναι τοσο τυχερες που βρεθηκαν στα χερια σας!!!!!! :) :) :)

Χρωσταω φωτο απο Παταπουφο, μετα απο μικρη επεμβαση στο ματακι του!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω ομορφιές!! :heartcloud: Καλά, η μεγάλη στο κουτί της είναι μια γλύκα!! Καταπληκτική ανακάλυψη Makisime! :thumbup:

Χα, χα, El Greco Fanatic, όταν την πακετάριζα είδα ότι μάλλον παίρνει μπαταρία, χαμπάρι δεν είχα πάρει! Μπράβο που δούλεψε, χαίρομαι! :D

Να τις χαίρεστε παιδιά!
 
Έκτακτη είναι El Greco Fanatic! Τα κοτσιδάκια της είναι όλα τα λεφτά! :p Ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες μαζί μας! :) Nα τη χαίρεσαι!
 
Αναστασια Mytinyworld και fraoulitsa πολλά πολλά thanks για τα καλά σας λόγια :D :D
 
Mytiny, Anastasia, ElGreco Fanatic και Fraoylitsa, η Παταπούφα που μιλάει, μίλησε...και μου είπε να σας πω ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια...! :D

Είναι όντως πολύ όμορφη και αρωματισμένη, και το ξέρει και το έχει παρει πάνω της και δεν βγαίνει από το κουτί της..!!! Με χίλια ζόρια να την βγάλω μια φωτογραφία και τέλος..!!! :p :D

El Greco Fanatic αυτήν την Παταπούφα στην στράτα την έχει παρει το μάτι μου σε ένα μαγαζάκι αλλά δεν της είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία..!!!! Τώρα που την βλέπω είναι όντως πολύ όμορφη και σίγουρα πρωτότυπη..!!! Να την χαίρεσαι, πρέπει να είναι συλλεκτική, μόνο μια φορά την έχω δει και πουθενά αλλού...!!

Χίλια Μπράβο και στην Mytiny φυσικά που σας τα βρίσκει κα σας τα στέλνει..! :D
 
makisimos είπε:
Mytiny, Anastasia, ElGreco Fanatic και Fraoylitsa, η Παταπούφα που μιλάει, μίλησε...και μου είπε να σας πω ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια...! :D
Noμίζω πρέπει να τη βάλεις κοντα με τη Λίλι Λέι... Σίγουρα έχουν πολλά να πουν οι δυο τους, ε? :p :p:p:p:p:p
 
makisimos είπε:
El Greco Fanatic αυτήν την Παταπούφα στην στράτα την έχει παρει το μάτι μου σε ένα μαγαζάκι αλλά δεν της είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία..!!!! Τώρα που την βλέπω είναι όντως πολύ όμορφη και σίγουρα πρωτότυπη..!!! Να την χαίρεσαι, πρέπει να είναι συλλεκτική, μόνο μια φορά την έχω δει και πουθενά αλλού...!!

Χίλια Μπράβο και στην Mytiny φυσικά που σας τα βρίσκει κα σας τα στέλνει..! :D
Makisimos αν την είδες σε αυτό το μαγαζί που είχε την φετινή επιγραφή της El Greco τότε είναι η ίδια στα σίγουρα ;)

Ας είναι καλά η Mytinyworld που μας έχει βοηθήσει και σώσει με της ανακαλύψεις της :thanx2:

Σήμερα ανακάλυψα και εγώ μια ολοκαίνουργια σαν την δική σου που μίλα με το κουτί της στο ιντερνετ αλλά είναι κάπως ακριβούτσικη μαζί με τα μεταφορικά θα δούμε :wait2:
 
Δεν ξέρω αν είναι η ίδια γιατί δνε θυμάμαι και πολύ καλά αν ε'ιχε τα ίδια μαλλιά..!!! Σιγουρα όμως είναι μια διαφορετική...παταπουφα!!

Για την "Παταπούφα Μιλα μου", την είδα κι εγώ και την έχει ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ..!! :(
 
ο Παταπουφος!

Ο Παταπουφος που μου χαρισε ο Μακισιμος :flower: :thanx2: ειχε ενα μιρκο προβληματακι στο ματακι του το οποιο ειχε καπως μπει προς τα μεσα.

Του ανοιξα το κεφαλι, και του εβγαλα το ματακι το οποιο σταθεροποιησα σε μια θεση. Τωρα δεν ανοιγοκλεινει, μενει παντα ανοιχτο!

Ετσι μπορει να κλεινει το ενα μονο ματι και ολες οι Παραπουφες μου να τρελλαινονται απο την χαρα τους!!! :D
attachment.php
 
Πάνω κάτω πότε η Παταπούφα άρχισε να ανοιγοκλείνει τα μάτια της? Γιατί αυτή που έχω τα έχει σταθερά ορθάνοιχτα :)
 
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Ζηλεύωωωωωωωωωωω!!!! Συγχαρητήρια, είναι πανέμορφοι!!!!!! 'Εχω κι εγώ τον δεύτερο απο δεξιά, απο όταν ήμουν παιδάκι! χιχι! Ειδικά ο μεγάλος είναι τε-λει-ος!!!!!!! Να τους χαίρεσαι!!!! :DDDDDD

makisimos είπε:
Από τα παιχνίδια που είμαι περήφανος που έχω στην συλλογή μου, είναι αυτή η Παταπούφα στο κουτί της..!!! Είναι αρκετά μεγαλούτσικη σε μέγεθος, έχει τα δισκάκια που λέει κάποιες φρασούλες, και το σημαντικότερο....ανοίγοντας το κουτί μυρίζει El Greco όλο το σπίτι...!!!!!!!!! Άλλο παιχνίδι με τόσο χαρακτηριστική μυρωδιά δεν είχε ξαναπέσει στα χέρια μου..!!Και εννοείται ότι πρόσφατα, κοντά πριν ένα εξάμηνο, έμαθα ότι υπήρχαν παταπούφες σε κουτί..!! Αγνοούσα την ύπαρξη του κουτιού, μιας και δεν την είχε ξαναδεί το μάτι μου πουθενά..!!

Πρόκειται για την "Παταπούφα Μίλα μου"..........

picture.php
Κράτα λίγο άρωμα κ για μας!!! Μπουχου...!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ταχπινικο το έκανες Αναστασία τον παταπουφάκι..!! Κλείνει το μάτι σε ότι του αρέσει πιά..!! :)

Kambia, άγνωστο πότε άρχισαν τα μάτια μα ανοιγοκλείνουν..!! Οι μικρές παταπούφεες σίγουρα δεν ανοιγόκλειναν τα μάτια τους, μόνο μερικές από τις μεγαλούτσικες είχαν αυτό το προνόμιο..!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
Ο Παταπουφος που μου χαρισε ο Μακισιμος :flower: :thanx2: ειχε ενα μιρκο προβληματακι στο ματακι του το οποιο ειχε καπως μπει προς τα μεσα.
Του ανοιξα το κεφαλι, και του εβγαλα το ματακι το οποιο σταθεροποιησα σε μια θεση. Τωρα δεν ανοιγοκλεινει, μενει παντα ανοιχτο!

Ετσι μπορει να κλεινει το ενα μονο ματι και ολες οι Παραπουφες μου να τρελλαινονται απο την χαρα τους!!! :D
attachment.php
Αναστασια ο Παταπούφης σου είναι φάτσα πολύ όμορφο κουκλί ;)

makisimos είπε:
Πολυ ταχπινικο το έκανες Αναστασία τον παταπουφάκι..!! Κλείνει το μάτι σε ότι του αρέσει πιά..!! :) Kambia, άγνωστο πότε άρχισαν τα μάτια μα ανοιγοκλείνουν..!! Οι μικρές παταπούφεες σίγουρα δεν ανοιγόκλειναν τα μάτια τους, μόνο μερικές από τις μεγαλούτσικες είχαν αυτό το προνόμιο..!!

[/i]Πάντως στο θέμα για τα μάτια που κλείνουν στης Παταπούφες μετά από ψάξιμο γενικά αυτές τις μέρες, τελικά απ ότι φαίνετε μόνο ο μεγάλως Παταπούφης είχε αυτό το προνόμιο… :eek: :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El_Greco_Fanatic είπε:
Πάντως στο θέμα για τα μάτια που κλείνουν στης Παταπούφες μετά από ψάξιμο γενικά αυτές τις μέρες, τελικά απ ότι φαίνετε μόνο ο μεγάλως Παταπούφης είχε αυτό το προνόμιο… :eek: :xm:

Ετσι ειναι El_Greco_Fanatic, ή ειναι και ο Παταπουφος ή δεν ειναι.

Αυτος μονο θα κλεινει το ματι στα κοριτσια :D Οχι για να μην παραπονιουνται μετα και οι Παταπουφες οτι δεν υπαρχουν πια οι ανδρες που υπηρχαν καποτε κτλ κτλ. Και το ματι του θα κλεισει, και θα πει και καμια κουβεντα παραπανω στον Φασουλετο. Ειναι ο σωστος ο ανδρας ο βαρυς.

:cool:
 
Abbey, Αναστασία και El GrecoFanatic χαίρομαι που σας άρεσαν οι Φασουλέτοι..!!!!

Αναστασία μου άμα φτιάξω καμιά ρετρό-φασουλάδα θα σε καλέσω..!! ;)

Προσφάτως βρήκα 5 μικρά παταπουφάκια ολοκαίνουργια αλλά πανβρώμικα-καθαριστηριο θα πάνε εγώ δεν τα αγγίζω- από τα οποία μου έκανε εντύπωση το ένα το οποίο φορούσε φορμίτσα και το οποίο δεν το είχα ξαναματαδεί ποτέ μου..!!!

Είναι η μεσαία στην πρώτη σειρά...!!!

Και εννοείται ότι πλέον έχει γίνει το αγαπημέενο της οικογένειας Παταπούφων..!!

Επίσης στην πρώτη σειρα το τελευταίο παταπουφάκι δεξιά, γράφει στην ποδιά του, Παταπούφα στα Ελληνικά, κάτι που προσωπικά δεν είχε τύχει ποτέ να συναντήσω όσο καιρό ψάχνω..!! Συνήθως τα έγραφε η Ελ Γκρεκο με λατινικούς χαρακτήρες, λόγω εξαγωγών...!

picture.php


Επίσης βρήκα μια στο μεσαίο μέγεθος σε χρώμα μωβ, η οποία είχε και αυτό το κοσμηματάκι της Ελ Γκρεκο με την αλυσιδίτσα και για πρώτη φορά βρήκα αυτό το ταμπελάκι με την μπλε παταπουφα, διότι είχαμε δει να έχουν ολα τα άλλα ταμπελάκια την φούξια παταπούφα..!!!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως να ανοίξουμε θρεντ ΦΑΣΟΥΛΕΤΟΙ VS ΦΑΣΟΛΕΣ ?? χεχεχεχεχεχεχ

Όχι μωρέ, μην ανοίξουμε ενδοοικογενειακή διαμάχη..!! :D
 
Χαχαχαχαχα Makisime καλό! Φασουλετάκι έπρεπε να το λένε. Εκλάπη το όνομα. Εκλάπη το σώμα. Ο Φασόλας τα σπάει! Νικάει! Γελάει! Η σύγκριση είναι περιττή... Αλλά δε μπορώ να πω πως ο Φασουλέτος δεν είναι ωραίος! Θα ήμουν άδικη. Πολύ! :)
 
Ορίστε και δύο παταφούφες από μένα!!!! Η μεγάλη μου αρέσει ιδιαίτερα καθώς δεν έχω συναντήσει πάλι παταπούφα με τόσο ωραίο φορεματάκι!!!!

picture.php
 
:cry: Η δικιά μου Παταπούφα είχε ένα ατύχημα! Της έβγαλε το χέρι της η κόρη μου!!! (Ω ναι στα χνάρια μου βαδίζει αυτό το παιδί :p )

Καμιά ιδέα τι να κάνω? Να το ράψω λέτε?
 
Πίσω
Μπλουζα