[El Greco] Παταπούφα

ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟΟΟ...!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :cheers: :cheers:

Σ ευχαριστουμε El Greco Fanatic για τα βιντεο..!!!! Να σαι καλα γιατι όπως σου είχα πει το ειχα καημό να διασωθεί το πως μιλούσε η παταπούφα..!!!!! Εξαιρετικά και τα τρία βιντεο... ;)
 
Χαίρομαι που το κουκλάκι πήγε σε καλά χέρια. :) . Ελ γκρέκο φανατικ διέσωσες ένα ακόμη κομμάτι της αγαπημένης εταιρείας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisime να χαιρεσαι τη νεα σου γλυκια παταπουφα που σου χαρισε η σπιρτουλης :)

:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: για τη φωτογραφια

el_greco_fanatic πραγματικα δεν εχω λογια : τι ομορφα βιντεο ειναι αυτα; πραγματικα ντοκουμεντα :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

να χαιρεσαι κι εσυ τις παταπουφες σου!!!!!!!!!! πολυ γλυκια η παταπουφα στρατα στρατουλα: δεν ηξερα οτι υπηρχε ,ειναι διατηρημενη σε παρα πολυ καλη κατασταση :cheers:
 
Με γεια το γλυκυτατο παταπουφακι σου Μακισιμακο απο την Spirtouli μας!!!! :) Και τελειο το βιντεακι του el_greco_fanatic μας!!!!

Να στε καλα βρε παιδια, μου φτιαξατε την μερα ε!!! :flower:
 
Παιδιά σας ευχαριστούμε πάρα πολύ όλους για τα καλά σας λόγια :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Από λάθος μου παρέλειψα να πω ότι ένα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ πηγαίνει στην Candy4ever και Mytiny που μας βοήθησαν να βρούμε αυτές της Patapoufes και όχι μόνο,και πολλά ακόμα σημαντικά παιχνίδια!!!!! #) #) :thanx2: :thanx2:
 
Η κούκλα αυτή άρεσε και σε μένα, αλλά δεν είχα! Ωστόσο, αν κάπου κάπως κάποτε βρω, θα ήθελα να αγοράσω μία φούξια!
 
εγώ έχω μια γαλαζια παταπουφα..απο τα λιγα παιδικα ειδη μου...

μπορεί να μην έχω πια το δισκακι αλλα θυμαμαι ακομα το τραγουδακι που "ελεγε"

-Εχω μια πείνα μα τι πείνα!

τι λες για δυο γλυκακια;

τι αλλο θέλεις ειπες;

μπιφτεκι πατατακια;

φερε το τραπεζομαντηλο , εγω φέρνω τα πιάτα!

και καλή ορεξη μαμά, γλυκια μανούλα!
 
Αφορμή γι αυτην την φωτογραφηση ηταν ενα ντοκιμαντερ , θεμα του οποίου ήταν μια λονταρίνα που υιοθέτησε ένα πιθηκάκι..!!

Και βλέποντας κάτι τέτοιο.....σκέφτηκα να φωτογραφήσω μια μαμά-παταπούφα με ένα μωρό-φασουλέτο.. Και τούμπαλιν.. :p

attachment.php


attachment.php
 
μακισιμε τελειες οι φωτογραφιες σου "τρυφερη αγκαλια" (αυτος ο τιτλος μου ηρθε μολις τις ειδα) :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

ωραια ιδεα σου εδωσε το ντοκιμαντερ :)
 
Στα πλαίσια της "τρυφερής αγκαλιάς" σκέφτομαι κι άλλες φωτογραφησεις....

Ένα Plaympbil να αγκαλιάζει ένα πιν-πον, ένα στρουμφάκι αν αγκαλιάζει τον δρακουμέλ και έναν τερατομάχο να φιλάει μια bibi-bo..!!!

Πάντα σε πλαίσια ρετρό...!!! :p :p :D
 
ωραια ,περιμενουμε :)

ειμαι περιεργη να δω πώς θα ειναι οι φωτογραφιες στρουμφακι-δρακουμελ και τερατομαχος- bibi-bo
 
Ε είπαμε, στο ονομα της τέχνης δεν θα καταπατησω καθε ιερό και όσιο..!! Ε οχι και στρουμφάκι να αγκαλιάζει τον δρακουμέλ..!! χαχαχαχαχα :p :D
 
Πω πω... Μεγάλη αγάπη #)

Είχα πολλές αλλά μια πορτοκαλί ήταν η αδυναμία μου, σε όλες τις παιδικές μου φωτογραφίες ήμουν με αυτήν αγκαλιά. Την ψάχνω εναγωνίως αλλά ακόμα δεν έχει βρεθεί :(

Έχω μόνο μια μπλε την οποία την αγόρασα πρόσφατα από το Μεσολόγγι στην εξευτελιστική τιμή των 3 ευρώ..
 
σ αυτο το ποστ μπορειτε να δειτε τη διαφημιση με την Παταπουφα :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
19012013029.jpg

ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΤΑΤΟΥΦΑ ΣΤΟ ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΤΗΣ

19012013028.jpg
 
Όμορφη η μεγάλη παταπούφα, αλλά νομίζω πως αυτή δεν είναι ελληνική αλλά από Ιταλία, αν κρίνω από την ποδιά της αλλά και από την όλη εμφάνιση. Τουλάχιστον δεν πρέπει να είναι από τις πρώτες της elgreco.
 
και το τσαντακι που έχω σωσει...

DSC_0148.jpg
 
Οι 2 παταπούφες μου, που πολύ πρόσφατα προστέθηκαν στη συλλογή μου....

Έχω την εντύπωση ότι, με τα ροζ μαλλιά είναι το κοριτσάκι και με τα μπλε μαλλιά είναι το αγοράκι....

Αν και δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με αυτού του είδους τα παιχνίδια, ομολογώ πως όταν τις κράτησα στα χέρια μου, ένιωσα αυτή την παλιά, παιδική μαγεία....

Αυτή η μαγεία μάλλον δεν φεύγει ποτέ, απλά μένει μέσα μας και μία σπίθα περιμένει να μας ξαναμαγέψει.... Δεν εξηγείται αλλιώς....

IMG_0614.jpg

IMG_0615.jpg

IMG_0616.jpg
 
καλημέρα σε όλη την παρέα. θα μπορούσε κάποιος να μου πει σε πόσα μεγέθη έβγαινε η παταπούφα; Ευχαριστώ
 
Kαι επειδή η μανία του κολάζ έπεσε και στις παταπούφες.....ιδού :p

attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα