[El Greco] Τα Σουζάκια Με Τη Δραχμή

παντως μακισσιμε να ξερεις οτι η ρολς ροισ της βιβι βο την βγαζει μια εταιρια που λεγεται ζιμα και ειναι κινεζικη............οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
 
Η δραχμή είναι πολύ κοντά μας και πάλι και το θέμα γίνεται όλο και πιο επίκαιρο...Φανταστείτε τη χαρά που ένιωσα όταν ανακάλυψα ένα ξεχασμένο σουζάκι μέσα σε μια κούτα με παιχνίδια που είχα στο υπόγειο!!!! Είναι ο Σούπερ Σούζας (η φόρμουλα ένα!) και ξετρελάθηκα μόλις το βρήκα!!! Όσο για δραχμές έχω κρατήσει αρκετές και το σουζάκι μου δουλεύει τέλεια μετά από τόσα χρόνια!!!! Βάζω τη δραχμή το τραβάω πίσω και βρουουουουμμμμ!!!!
 
Για δοκίμασε να δεις αν δουλεύει με ευρώ...!!! :p Αν όχι, δεν πειράζει....έτσι κι αλλιώς τις δραχμές θα χρειαστούμε.. :p
 
Δουλεύει και με ευρώ παιδιά ο αδερφός μου που έχει σουζάκια τους βάζει ένα σεντ και τρέχουν. Πάντως δεν έχεις άδικο μακίσιμο η δραχμούλα θα ρθει όπως πάνε τα πράγματα και πάλι και μετά είμαστε όλοι να μπούμε σε ένα τρελοσουζάκι και να την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια :go: :go:
 
Εγω θα διαλέξω τον Σουπερ-Σουζα για να φυγω πιο γρηγορα απ όλους σας..!!!χαχαχα :p
 
Ναι ήταν υπεροχα ! τρέχαν σαν τρελά ! το gadget της εποχης !

τα κρατάω ... αν ερθει η δραχμή ξανα θα μπουν σε λειτουργία ... :p

souzakia.jpg

P2052969.JPG
 
παλι αντεγραψε η ελ γκρεκο...ατιμη ελ γκρεκο με τα απιστευτα παιχνιδια σου!!
 
εγω θα παρω τον τυροσουζαραααααααααα.................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
[edited]Δεν επιτρεπονται αγοραπωλησιες σε καμμια μορφη [/edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειχαμε απο μια εγω με τον αδερφό μου, εγω τον Μπετοσουζάρα κι ο αδερφός μου τον Σούπερ Σούζα... το μόνο που μας έμεινε τωρα ειναι οι δραχμές... τι παιχνιδια εφτιαχναν παλια ομως... με μικρο κόστος και μπόλικη φαντασια ενω σημερα με μεγάλο κόστος και φαντασια μηδεν...

Πόσο τυχερά παιδιά ειμασταν τελικα!!!
 
Τα θυμάμαι και γω αλλά για΄τί μου έιχε κολλήσει ότι βάζαμε δίφραγκο και όχι δραχμή. Τεσπα. Δεν θυμάμαι ποιο είχα ακριβώς αλλά σίγουρα είχαν πολύ πλάκά.
 
Ρε μάγκες έχω τρελαθεί με το σαϊτ........έχετε ανασύρει αναμνήσεις από μέσα μου που δεν ήξερα καν πως υπήρχαν :D
 
galatsiwtis είπε:
Ρε μάγκες έχω τρελαθεί με το σαϊτ........έχετε ανασύρει αναμνήσεις από μέσα μου που δεν ήξερα καν πως υπήρχαν :D
Εχεις να δεις πολλα ακομα...και οι εκπληξεις δεν σταματουν...
 
ειχαν κυκλοφορησει και με αυτο το ονομα;


σχολιο του uploader

Διαφήμιση για τα αυτοκινητάκια "super turbo" που αν θυμάμαι καλά ήταν τα ελληνιστί "σουζάκια" που έκαναν θραύση στα μέσα της δεκαετίας του '80.
 
'Οχι, αυτά ήταν τα Super Turbo, στο ίδιο μέγεθος βέβαια με τα σουζάκια, αλλά διαφορετική σειρά.... Σαν να λέμε η εξέλιξη τους...!
 
Πίσω
Μπλουζα