[El Greco] Φλου-Φλου (Jumbo Love)

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
336
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού, αλλά με μιά πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι. Αν υπάρχει, ας μεταφερθεί... :)

Τους "Jumbo Love" της El Greco, τους θυμάται κανείς;;; ::)

Αναφέρομαι σε μιά σειρά από 6 μεγάλους κούκλους, υφασμάτινους, (νομίζω πως υπήρχαν σε ροζ και κίτρινο) που είχαν μορφές ζώων: σκύλος, ελέφαντας, ρινόκερος κλπ.

Λέγονταν και "Μεγάλες αγάπες" αν θυμάμαι καλά βέβαια... #)

Στο σπίτι της μαμάς μου διασώζονται 2 σε άριστη κατάσταση που τους είχε κάνει δώρο ο μπαμπάς μου στην αδερφή μου... (Και μετά μου λες πως δε γίνονται διακρίσεις μεταξύ αδερφών... :angry: )

Mόλις καταστεί εφικτό (δλδ, πάω από το πατρικό με τη φωτογραφική μου μηχανή... :p ) θα ανεβάσω και τις φωτό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι juanita! :D Εγώ τους θυμάμαι, νομίζω βγαίναν σε διάφορα μεγέθη. Είχα ένα μοβ ιπποπόταμο σε μεγάλο μέγεθος, αλλά η μαμά μου το χάρισε στον ανιψιό μου μια μέρα χωρίς να με ρωτήσει... :angry: Να'ναι καλά το παιδάκι #) , να θυμηθώ τώρα που μεγάλωσε να πάω να το πάρω πίσω! :diablotin: Ευτυχώς ζει ακόμη, γιατί πρόσφατα τον είδα να ξαπλώνει σε μια σοφίτα/αποθήκη που έχουν... :tsktsk:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld είπε:
Να'ναι καλά το παιδάκι #) , να θυμηθώ τώρα μου μεγάλωσε να πάω να το πάρω πίσω! :diablotin: Ευτυχώς ζει ακόμη, γιατί πρόσφατα τον είδα να ξαπλώνει σε μια σοφίτα/αποθήκη που έχουν... :tsktsk:
Απιθανη!!!!! :D :D:D:D:D

Να τον ξαναπαρεις πισω και να μας ποσταρεις φωτογραφιες Μytinyworld μου!!!! Ακους εκει...στην σοφιτα να καθεται μονος του και να κλαιει... :( και εδω να ψαχνει φωτογραφιες του η Juanita! :eek:
 
Jumbo love (Μεγάλη αγάπη;;;; )

Κοντά σου πολυαγαπημένη mytinyworld ο ιπποπόταμος θα είναι καλύτερα γιατί θα έχει αγάπη.Να πας να τον πάρεις!Ούτως ή άλλως κανείς δε σε ρώτησε για να τον χαρίσει.
 
Nα και οι φωτό από το πατρικό!!! ::)

18553.jpg18554.jpg18567.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jumbo love (Μεγάλη αγάπη;;;; )

Juanita να τους χαίρεσαι! Είναι μοναδικοί και τεράστιοι.Δεν τους έχω δει ποτέ.Ο σκύλος είναι πάνγλυκος!
 
Ωραία τα jumbo love-ειδικώς ο σκυλάκος είναι τέλειος...ό,τι πρέπει γι'αγκαλιές!!!

Μήπως όμως τα jumbo love μοιάζουν κάπως με τα puffalumps της fisher price? Εμφανίστηκαν τη δεκαετία του ΄80 και επανεκδόθηκαν στη δεκαετία του ΄90-υπάρχει και σχετικό θέμα ανοιγμένο.

Όσο για τις αδικές, Juanita, συμβαίνουν σε όλα τα σπίτια!! :(

Τώρα, που μεγάλωσες, βάλε τα πράγματα στη θέση τους: Οικειοποιήσου τον σκυλάκο δίχως άδεια!! ;)
 
τι γλυκουλια που ειναι και το ελεφαντακι και το σκυλακι :) Ποσα εκατοστα ειναι;
 
παρατηρωντας προσεκτικοτερα τη διαφημιση με το ΝΟΥΝΟΥ,ειδα ενα μεγαλο μπλε jumbo love σκυλακι στα 00:03 (κατω δεξια)

 
Μπράβο katerinak, είσαι πολύ παρατηρητική! Εκείνη την εποχή είχα δει αμέτρητες φορές αυτή τη διαφήμιση κι ούτε καν είχα προσέξει το jumbo love σκυλάκι!
 
τελικα λεγονται Φλου - Φλου της el greco συμφωνα με την εντυπη διαφημιση που βρεθηκε στο ιντερνετ (περιοδικο "Κατερινα" ) periodikokaterin.jpg

ΥΓ: οι φωτογραφιες που ηταν στα ποστς χαθηκαν για παντα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πώς μου ξεφυγε το θεμα;

Τετοια μεγαλα κουκλιά εβλεπα σε παιδικα δωματια οπως ειναι φυσικο...

Να κοιμασαι με το ''φλου-φλου'' στο κρεβατι και δεν θελεις τιποτε αλλο... :D

οσες φορες ειχα δει τη διαφημιση, δεν ειχα προσεξει το ''φλου-φλου'', ακομα και αν το ειχα δει δεν θα ηξερα το όνομά του

[edit] Δεν χρειαζεται ξανα η διαφημιση, εχει μπει ηδη στο post #10! [edit]

ηταν ακριβα τα ''φλου-φλου'';
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα