[El Greco] Φωτεινούληδες και Αγκαλίτσες

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
154
Από τα ομορφότερα παιχνίδια της EL GRECO στην δεκαετία '80..!!!! ηταν σε 8 διαφορετικα σχέδια και φωσφωριζαν τη νυχτα, καθώς είχε κυκλοφορήσει και ο ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΗΣ -ΑΓΚΑΛΙΤΣΑΣ..! Νομίζω όλα τα παιδιά το είχαν ονειρευτεί..!!!!

Τα θυμάστε????
 
κι αλλοι ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΗΔΕΣ..!!!!
 
Είχα το Μίκυ Μάους σε φωτεινούλη
 
για να πω την αλήθεια δεν το θυμάμαι καθόλου αυτο το φωτεινούλη-miki mouse..!!! από el greco ειχε κυκλοφορήσει?
 
makisimos είπε:
για να πω την αλήθεια δεν το θυμάμαι καθόλου αυτο το φωτεινούλη-miki mouse..!!! από el greco ειχε κυκλοφορήσει?
ναι,συγκεκριμένα λεγόταν φωτεινός Μίκυ!Βγήκε το 91-92 στην Ελλάδα!Η αδερφή μου μου είπε ότι είχε φωτεινούληδες
 
picture.php


Μήπως εννοείς αυτόν?

Δειτε το αλμπουμ μου!
 
Έχω ακόμα έναν φωτεινούλη από τα αδέρφια μου.Άμα τον βρω θα τον βγάλω μία φωτογραφία άμα θέλετε.
 
Eννοείται πως θέλουμε..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Makisimos SOS! Βρήκα αυτόν τον αγκαλίτσα φωτεινούλη σε ένα παλιό παιχνιδάδικο, καταβρώμικο και χωρίς κουτί, είχε ένα αυτοκόλλητο που έγραφε στα ιταλικά "πάτα εδώ" στο σημείο που πατάς για να ανάψει... Δεν κάνει μουσική καθόλου.

Ξέρεις τι είναι?

Προβολή συνημμένου 2615
 
Όχι δεν το έχω ξαναδεί ποτε όμως..!!! Αν είναι στα Ιταλικά έχουμε την ειδήμων, την Αναστασία να μας πει αν γνωρίζει..!!!!!

Και δες αγαπητή minytiworld καμιά φορά τα προσωπικά σου μυνήματα ,τόση ώρα έχω στείλει μήνυμα..!! :)
 
βρηκα στο ebay και θα τους παραγγειλω,πραγματικα ο αγκαλιτσας μου ηταν η αδυναμια μου.και θα ειναι και παλι.
 
mytinyworld είπε:
Makisimos SOS! Βρήκα αυτόν τον αγκαλίτσα φωτεινούλη σε ένα παλιό παιχνιδάδικο, καταβρώμικο και χωρίς κουτί, είχε ένα αυτοκόλλητο που έγραφε στα ιταλικά "πάτα εδώ" στο σημείο που πατάς για να ανάψει... Δεν κάνει μουσική καθόλου.Ξέρεις τι είναι?

Προβολή συνημμένου 2615
Λογικα η μπαταρια θα εχει παραδωσει πνευμα, και πολυ φοβαμαι οτι μπορει να εχει αδειασει και υγρα επανω στο battery bay..
 
Αχ αυτό που λες phil vr το έπαθα εγώ στις στρουμφοτσουλήθρες που πήρα..!!! Μετά από 25 χρόνια η μπαταρία ήταν μέσα, είχε κυριολεκτικά λιώσει και φυσικά είχε χαλάσει και σκουριάσει όλον τον μηχανισμο..!!! Πίκρα μεγάλη εκείνην την ημέρα..!!!!
 
Αχ τι μου θυμήσατε τωρα!!! Απο τα πιο αγαπημένα παιχνιδια! Ξέρετε που μπορώ να βρω για να αγοράσω??

Ευχαριστώ!!

(Με συγχωρείται για τα greeklish)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς όρισες Kikig στην παρεα μας.

Διόρθωσε (πάτε edit) το ποστ σου απο greeklish σε ελληνικά καθ ότι είναι κανονισμός να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες.

Φωτεινούληδες θα βρείς σε κάποιο παιχνιδάδικο με αρκετή δυσκολία πλέον
 
Δυστυχώς δύσκολά πια να βρεις φωτεινούληδες..!! Με πολύ υπομονή και ψάξιμι όμως να είσαι σίγουρη ότι θα βρεις..!!! Κοίτα και στο ΕΒΑΥ..Βγάζουν κατά καιρούς..!
 
Κατα 90% και χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος ειδα στην τηλεοραση ,διαφημιση για φωτεινουληδες απο γνωστη εταιρια.

Πολυ πιθανο να ξαναβγηκαν.
 
Aardvark είπε:
Κατα 90% και χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος ειδα στην τηλεοραση ,διαφημιση για φωτεινουληδες απο γνωστη εταιρια.Πολυ πιθανο να ξαναβγηκαν.

Φίλε Aardvark, κυκλοφορούν από την playskool εδώ και αρκετό καιρό (ίσως και χρόνια) μουσικοί φωτεινούληδες που απευθύνονται στην βρεφική ηλικία. Ηθελα να προσθέσω ότι αν σκεφτούμε ότι ο αγκαλίτσας ήταν της el greco που εξαγοράστηκε από τη hasbro και ότι η playskool είναι της hasbro, τότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι μάλλον πρόκειται για την εξέλιξη του παλιού φωτεινού αγκαλίτσα!!

Προβολή συνημμένου 3621
 
phil_vr είπε:
Λογικα η μπαταρια θα εχει παραδωσει πνευμα, και πολυ φοβαμαι οτι μπορει να εχει αδειασει και υγρα επανω στο battery bay..

Phil_vr, ευτυχώς δεν είχε μέσα μπαταρία! Μετά από μια επισκευή που του έκανε ο άντρας μου (είχε καεί το λαμπάκι) και ένα γερό πλύσιμο (μιας και τα υφασμάτινα μέρη βγαίνουν και πλένονται) έγινε καινούριο. Μόνο που είναι μόνο φωτεινό και όχι μουσικό!
 
Πίσω
Μπλουζα