[El Greco] Happy happy sisters!

Η δική μου φοράει διχτυωτό λευκό καλσόν. Αμέ!
 
Happy happy sisters

Αχ λατρεμένη για αυτό πάντα μείνανε μικρές! Φαντάσου την εξέλιξη τους αν μεγαλώνανε, αν και η el greco την έβαλε μαζί με τη bibi-bo σε συσκευασίες για να δείξει ότι έτσι ήταν μικρή η bibi-bo!
 
Αν και δεν το συνηθίζω να περνώ τέτοιες πόζες .. για το χατίρι σας και μονό!!!!! :biglaugh:

picture.php
 
Εγραψες!!!!!!!!!!!!!!! Ευχαριστούμε ελ γκρέκο!
 
Τρελλαθηκα!!!!!!!!! Μεγαλη φαση!!!!!! Να σαι καλα El Greco fanatic!!!! Απιθανη φωτογραφια!!! Ουτε η Μεριλιν Μονρω τετοια ποζα!!!!
 
Γυναίκειο χέρι τράβηξε την φωτο:wink: (και έλεγα τι μου θυμίζει) :tongue:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να λοιπόν και οι υπόλοιπες Happy Happy αδερφούλες της ρόζ. :D Αυτή ήτανε η πιό δημοφιλής σαν χρώμα λογικά. Επίσης ναι όλες φοράγανε δαντελωτό καλσόν. Έχω όμως στις φώτο εδω και μια χωρίς καλσόν. Μα ντροπή τους, πως ξέφυγε αυτή. χαχα :eek: Είναι αυτή στη δέυτερη φωτογραφία με τα κίτρινα μαλλια. Η el greco έκανε 3 διαφορετικές φορεσιές για την καρνταρόμπα των Happy Happy. Αυτές φαίνονται στο πίσω μέρος του κουτιού τους. :)

007.jpg


016.jpg


020.jpg
 
Happy happy sisters!

Γλυκέ bibi-bo τέλειες οι Happy happy sisters! Όνειρο! Να τις χαίρεσαι! Τις αγαπάω πολύ αυτές τις κουκλίτσες.Σε ευχαριστούμε που τις έβαλες!

Καλέ μου El_Greco_Fanatic ακόμα και το καλτσονάκι του τέλειο είναι!
 
bibi-bo , γιατι λες 3 φορεσιες αφου 4 φαινονται πισω στο κουτι..!!!!! :D

Επισης τα φωτα σου σε κατι..!!!! Παρατηρησα οτι εχω αυτη με τα ροζ μαλλια στο κουτι κανονικα αλλα φοραει το μοβ φορεμα σαν αυτο που εχει αυτη με τα μοβ μαλλια στη φωτο σου..! Και μεσα εχει ενα σακκουλακι με ενα ροζ ρουχαλακι..! Λαθος της ελ γκρεκο???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisimos είπε:
bibi-bo , γιατι λες 3 φορεσιες αφου 4 φαινονται πισω στο κουτι..!!!!! :D Επισης τα φωτα σου σε κατι..!!!! Παρατηρησα οτι εχω αυτη με τα ροζ μαλλια στο κουτι κανονικα αλλα φοραει το μοβ φορεμα σαν αυτο που εχει αυτη με τα μοβ μαλλια στη φωτο σου..! Και μεσα εχει ενα σακκουλακι με ενα ροζ ρουχαλακι..! Λαθος της ελ γκρεκο???

Να σαι καλά rapunzel! makisimos, το σκέφτηκα αρκετά, ξανάκοιταξα το κουτί πίσω και τελικά νομίζω πως εννοείς τα χρώματα και όχι τα σχέδια. :frypan: Ειναι 4 κούκλες με 3 διαφορετικά φορέματα. :sure: Τώρα για αυτή που λές θα ήθελα να δώ φώτο να σου πώ για πιό σίγουρα. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μακισιμακο μηπως σου πουλησανε παλι άλλαντάλλων (το τσακισα...) οπως τοτε με την Σιντυ που στην πασαραν για bibibo; :p :p

Στο τελος να δεις οτι θα ειναι καμια συλλεκτικη Ηαppy happy!!! :D

Aπο αυτες τις φοβερες κουκλιτσες που μας εδειξε ο bibi-bo, και τον ευχαριστουμε πολυ πραγματικα, η αδερφη μου ειχε την κιτρινουλα και εγω ειχα την μωβ...

Εκεινη την μωβ την ειχα κουρεψει....γουλι :cry: ημουν βλαμμενο απο μικρο...ετσι; :xm:
 
Happy happy sisters!

Μην κλαις λατρεμένη Αναστασία,όλα τα παιδάκια κάναμε διάφορα. Άμα πετύχω κάποια θα στην πάρω και θα στη στείλω. Αν είχα μωβ θα στην είχα στείλει ήδη!
 
Ελεος Rapunjel μου!!! Θα την βλεπω και θα νιωθω τυψεις για αυτο που της εκανα!!!

Αλλη ερωτηση τωρα,

οι Happy Happy Sisters ειχαν τα χερακια τους καπως κλεισμενα. Ηταν φτιαγμενα για να κρατανε κατι;

Δεν θυμαμαι τι αξεσουαρ ειχανε...
 
Κάποια στιγμή βρήκα πάνω από 10 κουτιά (κάποιες ήταν δίπλες) με την happy happy από Ιταλία αλλά όπως πάντα γιατί έμοιαζε περισσότερο σε κούκλα και όχι από αυτά που εμείς τουλάχιστον συλλέγουμε δεν τους έδωσα σημασία :banghead: και ήταν όλες σε κουτιά μαζί με κάνα 2 φορεματάκια σε ξέχωρα κουτιά:animeek: ..πιο μικρά αν δεν κανό λάθος τώρα φυσικά που βλέπω όλες της happy happy εδώ, το μετανιώνω πικρά :( :(..και την μια και μοναδική που έχουμε βρέθηκε αργότερα μέσα σε group από τυχερούληδες και η γυναίκα μου την κράτησε ..

Ερώτηση τώρα αυτές βρίσκονται πιο εύκολα από την bibibo η όχι???
 
Happy happy sisters!

El_Greco_Fanatic πιστεύω ότι βρίσκονται δύσκολα. Εγώ πάντως έχω συναντήσει μια φορά bibi-bo και ποτέ Happy happy sisters! Έπρεπε να τις πάρεις. Ένα πράγμα έμαθα: όταν συναντώ παιχνίδια που τα θέλω να τα παίρνω αμέσως!
 
rapunjel είπε:
El_Greco_Fanatic πιστεύω ότι βρίσκονται δύσκολα. Εγώ πάντως έχω συναντήσει μια φορά bibi-bo και ποτέ Happy happy sisters! Έπρεπε να τις πάρεις. Ένα πράγμα έμαθα: όταν συναντώ παιχνίδια που τα θέλω να τα παίρνω αμέσως!


Ναι η διάφορα είναι ότι δεν σκέφτηκα ως συλλέκτης η γενικά ότι θα έπρεπε να εκτιμήσω την στιγμή και την τύχη μου :( :((και η τιμή ήταν για γέλια ),,σκέφτηκα ως άντρας ..αυτό που λεμέ κούκλες ναι καλά μακριά από μένα :eek: o_O
 
rapunjel είπε:
El_Greco_Fanatic πιστεύω ότι βρίσκονται δύσκολα. Εγώ πάντως έχω συναντήσει μια φορά bibi-bo και ποτέ Happy happy sisters! Έπρεπε να τις πάρεις. Ένα πράγμα έμαθα: όταν συναντώ παιχνίδια που τα θέλω να τα παίρνω αμέσως!
Συμφωνώ με τη rapunjel. Είναι ακόμα πιο σπάνιες ακόμα και απο τη bibi-bo. ;) Και εγώ το ίδιο, μόνο μιά φορά όλα αυτά τα χρόνια βρήκα αυτές τις Happy happy απο τη φώτο. Τα έπιπλα, ρουχαλάκια και τα σπίτια/σετ τους, είναι λίγο πιο εύκολο να τα βρείς. Οσο για τα χεράκια τους Αναστασια μου, νομίζω πως τα φτιάξανε έτσι ωστε να κρατάνε τα αξεσουάρ τους, μιας και η κάθε μια είχε και το δικό της επάγγελμα. Υπήρχε ή κομμώτρια, η ζαχαροπλάστρια, η γιατρίνα, και τέλος η baby sitter. (φώτο της τελευταιας δεν εχω ανεβάσει, αλλα κυκλοφορούσε σε σε ενα σκούρο πράσινο κουτί). Τα χρωματα πάνε ανάλογα με τη κουκλίτσα. Επίσης κυκλοφορούσανε και τα 4 χρωματιστά σπιτάκια τους με το αντίστοιχο νόυμερο επάνω. Νο1, Νο2, Νο3, Νο4. Αυτα θα τα ανεβάσω λίγο αργότερα! ;) Αυτά έβγαιναν σε παρόμοια σχέδια με τα επαγγέλματα τους και ήτανε φτιαγμένα απο βινίλιο παρόμοιο με αυτό της bibi-bo την κλασσική Α' περιόδου κίτρινη ντουλάπα βαλιτσάκι. Εκεί έρχεται και δένει το κλειδάκι το οποίο ανοίγει το σπιτάκι τους. Εδώ έχω κάνει attach 4 φωτογραφίες με κάποια απο αυτά που αναφέρω πιο πάνω. :)

031.jpg


021.jpg


023.jpg


026.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απιθανες οι φωτογραφιες bibi-bo!!! :D :D:D Ευχαριστουμε πολυ!!! :D :D:DΠοση ιστορια εχει κι αυτη η Happy Happy!!! Επιτελους καταλαβα γιατι κραταει τα χερακι ετσι!!! Νομιζα οτι θα μου εριχνε καμια μπουνια που την ειχα κουρεψει!!! Και δικιο θα ειχε... :cry:

Οταν ημουν μικρη την κοιταγα με μισο ματι την Happy Happy οταν μου την ειχαν φερει, γιατι ηξερα οτι μια ζωη θα εμενε μικρη και δεν θα γινοτανε ποτε η ξανθια κουκλα Bibi-bo που τοσο λαχταρουσα!!! Μαλλον για αυτον την ειχα κουρεψει γουλι... :eek:

Ενας αγαπημενος φιλος ομως φετος μου εστειλε και την μια και την αλλη, οποτε τωρα επαψα να την πιεζω να μεγαλωσει!!! Ας μεινει για παντα μικρη!!!

picture.php


picture.php


Ειχα ξεραθει στα γελια οταν ειδα οτι της φαινοντουσαν τα δαχτυλακια μεσα απο τα παπουτσια!!!

Απο μεσα φοραει ενα βρακακι, και δεν εχει καλτσες!!! Ουτε καλσον!!!

Μακισιμε, δεν πιστευω να φορεσες το καλσον της Happy Happy στον Τζον Τζον σου!!! :D :D:D Αλλα οχι αφου της βαλανε βρακι τι να της βαζανε και καλσον, σωστα;

Η φωτογραφιση ειναι αφιερωμενη στον Μακισιμο!
 
Οχι Αναστασια μου, η HAPPY HAPPY σου, ηταν ενα ελαφρων ηθων κοριτσι και ηθελε να δειχνει τα καλλη της..!!! Οποτε , για να μην την περασουν και εντελως εξολης και προολης, την μια φορουσε μονο βρακι, την αλλη μονο καλσον..!!Οταν ηρθε σε σενα, σκεφτηκε και ειπε " Ιταλια παω, ας δουν τα 2 μετρα ποδια μου"...!!

Το καλσον της ηταν περιττο..!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα