[El Greco] Happy happy sisters!

nik2010

RetroN00b
Joined
28 Σεπ 2008
Μηνύματα
21
Αντιδράσεις
3
Περνάω μερικές φωτογραφίες απο τις happy happy sisters! Που κυκλοφόρησαν απο την el Greco για λίγο χρονικό διάστημα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ήταν άψογες είχα 4 κουκλιτσες ακόμη υπάρχουν βέβαια στην συλλογή μου αν και ειχα και το κομμωτήριο και κάτι ξαπλώστρες τους με παγωτά δήθεν και καρεκλίτσες με τραπεζάκια αλλά τα άλεσε το χέρι της αδερφής μου!!!Η ανάμνηση όμως έχει μείνει όπως και οι κουκλίτσες!!!!
 
Είχα κι εγώ 2 τέτοιες κουκλίτσες- το κλειδάκι της μιας το έχω ακόμα!
 
Ήταν πολύ πολύ γλυκές!!!

Δυστυχώς, δεν είχα ποτέ καμιά γιατί όταν κυκλοφόρησαν "είχα μεγαλώσει αρκετά για να παίζω με τέτοιες" :( κατά τα λεγόμενα της μαμάς...

Τις θεωρούσαμε με τις φίλες μου κάτι σα μικρές αδερφές της Bi bi bo και τρελαινόμασταν να τις ντύνουμε να τις στολίζουμε να τις βαφτίζουμε... :p
 
Λοιπόν νομίζω ότι πρέπει να είχε δύο από αυτές τις χαριτωμένες κουκλίτσες, και η μια κιόλας λόγω Κάντυς πρέπει να ήταν και με στολή νοσοκόμας...

Τώρα δεν θυμάμαι τι απέγιναν, το πιο πιθανόν είναι η μητέρα μου να τις πέταξε σε κάποια από τις συχνές εκκαθαρίσεις της. #) #) #)
 
Πρόσφατα βρήκα κατά τύχη μια τέτοια κούκλα και έλεγα τι μου θυμίζει.Σ'ευχαριστώ που άνοιξες αυτό το θεματάκι nik2010!Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφία της.
 
happy happy sisters

Αυτές είναι οι δικές μου happy happy sisters. Η τελευταία κυκλοφορούσε μαζί με τη bibi-bo σε μια συσκευασία.
 
Εδω θα πω την αμαρτια μου παιδια, και συγχωρηστε με για πολοστη φορα...

Μια μερα, ημουν πολυ μικρη θυμαμαι, ειχα την φαενη ιδεα να λουσω την Happy Happy Sister... η οποια μετα δεν ηταν καθολου Happy Happy. Και επειδη το μαλλι της εγινε χαλια ειπα να της το κουρεψω κιολας, να γινει Happy Happy Brother, ακου τωρα..8). Η αδερφουλα μου εκλαιγε με λιγμους κι εγω οταν συνειδητοποιησα τι εκανα αρχισα και εγω να κλαιω και να μην ξερω τι να κανω να διορθωσω την κατασταση. Η μαμα μας τοτε για να με παρηγορησει μου πηρα μια αλλη αλλα εγω ειχα παντα τυψεις...

Απο τοτε δεν ξαναπηραξα κουκλα, αληθεια σας λεω. Και οταν μεγαλωσα εβαλα ενα σωρο μαλλια σε πολλες καραφλες κουκλες που μαζεψα απο τα παζαρακια...
 
Πωπω!!! Είχα κι εγώ τέτοιες! Και δεν θυμόμουν καν πως τις έλεγαν! Μια από αυτές ήταν ολόιδια με αυτήν στη φώτο της mytinyworld!!! Το κλειδάκι γιατί το είχαν θυμάται καμια?
 
Το κλειδάκι νομίζω άνοιγε το σπιτάκι τους...
 
κομμωτηριο Happy happy Sisters!

Να το και το κλειδακι που λετε!!! :)

Η ΒΙΒΙΒΟ Χρυσομαλλουσα ειπε να κλεισει ενα ραντεβου στο κομμωτηριο της Happy Ηappy Sister! Δεν εχει τρομερη πλακα;!!!! :D :D:D

Να δω παλι τι βιβλια του πανεπιστημιου θα μεταφερω να το στολισω και αυτο!!! :D :p

Γιατι στο κουτι του αποκλειεται να το ξαναβαλω!!! :) :) :)
 
Τι βρήκα οεο?????

Δύο από τα επιπλάκια των HAPPY HAPPY..!!

picture.php


picture.php


Όμορφα???
 
Happy Happy sisters!!!

Τέλεια makisime.Τις λατρεύω τις happy happy sisters!!! 'Eχω τρεις! Η μια ήταν μαζί με τη bibi-bo! Από τα ομορφότερα που μας έχεις δείξει! Σε ευχαριστώ!
 
Ποπο......τα ειχα κι εγω αυτα Μακισιμε....τι μου θυμησες τωρα!!!! Η ντουλαπιτσα, το κρεββατακι!!! Ποσο χαιρομαι που επεσαν σε καλα χερια και θα γινουν ενα εκθεμα για ολους!!!!!! Στην απιθανη συλλογη σου!!!!

Μακισιμε, δεν ξερω τι θα κανεις, να πουλησεις τιποτε να βγαλεις λεφτα να πας να αγορασεις μια μηχανη της προκοπης!!!! Πας και χαλας τα λεφτα σου στα δωρα και μενεις πανι με πανι!!!!! Δεν μπορω αλλες φωτογραφιες χαμηλης ευκρινειας!!!!

Πεστε του κι εσεις κοριτσια μου!!!! Δικιο δεν εχω; Θα κανω απεργια ως web developer μαμωτη μου!!!!! Εχουμε εμεις οι γυναικες μηχανη και ο αντρας ο αρχοντας ο Μακισιμος την βγαζει με το κινητο;;;; Οχι...δεν το δεχομαι!!!
 
κι εγω τα ειχα και ειχα μαλιστα και το κομμωτηριο τους το λουτρο τους και κατι σαν καφετερεια με ποτηρακια ξαπλωστρες και αλλα πολλα ....βεβαια σημερα σωζονται τα σκεπασματακια απο το κρεββατακι και καποια ποτηρακια με δηθεν παγωτο επανω ...ηταν πολυ καλες....εχω τρεις με ροζ μαλλακια...
 
Happy happy sisters!

Καλή μου bibibo 28 βάλε μας τις Happy happy sisters φωτογραφίες να τις δούμε αν είναι εύκολο! Σε ευχαριστώ!
 
Αυτή είναι και η μοναδική που έχουμε :( από σπόντα βρεθηκε σε μας :D

picture.php
 
Ειναι και ροζουλα!!! :D Εχετε μια και καλη! :D

Τωρα μου ηρθε φλας... εχω ερωτηση κρισεως:

οι Happy happy sisters φορουσαν καλτσακια ή καλσον με τα παπουτσακια τους ή κατευθειαν τα παπουτσακια;

 


Φοβερη απορια εεε...8)



 
Happy happy sisters!

Λατρεμένη μου Αναστασία η μια μου φορά καλτσον με τα παπουτσάκια και η άλλη φοράει μοόνο τα παπουτσάκια χωρίς καλτσον και κάλτσες!
 
Πίσω
Μπλουζα