[El Greco/ Kenner] Γλυκούλες/ CUP CAKES dolls

vassoftr

Retro Member
Joined
8 Φεβ 2010
Μηνύματα
138
Αντιδράσεις
18
Τις θυμάστε; Το πιο δυνατό χαρακτηριστικό τους είναι η ΜΥΡΩΔΙΑ τους!!!! Και η αφή!!

[edit]dead imageshack photo[edit]

 


[edit]dead imageshack photo[edit]


 


[edit]dead imageshack photo[edit]


 


[edit]dead imageshack photo[edit]


 


[edit]dead imageshack photo[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι φυσικα και τις θυμαμαι η ελληνικη ονομασι αν δν κανω λαθος ειναι οι γλυκουλες εχω δυο μια ροζ και μια κιτρινη.....μπραβο και μεγιες!!!!!
 
Είχε και η αδερφή μου τέτοιες,2-3 νομίζω
 
Πωπω!Μιλαμε για πολλα χρονια πισω! Ειχε η ξαδερφη μου τετοια κουκλακια και ηταν ξετρελαμενη!
 
bibibo 28 είπε:
ναι φυσικα και τις θυμαμαι η ελληνικη ονομασι αν δν κανω λαθος ειναι οι γλυκουλες εχω δυο μια ροζ και μια κιτρινη.....μπραβο και μεγιες!!!!!
Και είναι όντως γλυκούλες!!
 
Αχ ναι, πολύ όμορφες! Στα ελληνικά λέγονταν Γλυκούλες, ναι, κι ήταν εν μέρει el greco. Το λέω με σιγουριά γιατί είδα μία πρόσφατα :)

Μπράβο vassoftr αν την πήρες τόσο φτηνά όσο γράφει ;)
 
Ναι τόσο φθηνά την πήρα!! Μάλλον την βρήκα σε ευκαιρία!
 
CUP CAKES dolls

vassoftr να τη χαίρεσαι. Βάζω και τη δικιά μου που όταν μου τη φέρανε δώρο εγώ τη βρήκα ελατωματική γιατί δεν είχε πόδια... :D
 
Αχχχαχαααα!!!! Πολυ πλακα!!! Εγω παιδια τετοια κουκλιτσα δεν την θυμαμαι καθολου! Ραπουνζελ μου μηπως θυμασαι τι εποχη σου την εφεραν την δικια σου, γιατι ειναι πολυ βινταζ!

Μιλαμε για δεκαετια του 80 ή για το 90;

Εχει ενα χρωματακι σταρενιο και αυτη ή μου φαινεται;
 
CUP CAKES dolls

Λατρεμένη Αναστασία πρέπει να είναι αρχές δεκαετίας του 90. Έχει σταρένιο χρώμα και άλλο καπέλο μιας και κείνο τότε δε μου άρεσε...
 
Μπράβο vassoftr, να τις χέρεσαι. :) Τις θυμάμαι και εγώ. Νομίζω πως είναι του 1989 με 1990. Όντως το χαρακτηριστικό τους είναι το έντονο γλυκό άρωμα που είχανε και ακόμα έχουνε χεχε #)
 
Βρήκα και μια διαφήμισή τους!

Cupcakes Dolls Commercial Tropical Treats

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
CUP CAKES dolls

vassoftr σε ευχαριστώ που έβαλες αυτό το όμορφο βίντεο!
 
Γεια σας έχω συγκινηθεί τόσο πολύ ήταν από τα ποιο αγαπημένα μου παιχνίδια η δική μου ήταν αυτή που στέλνω στη Φώτο πραγματικά την λάτρευα τη γλυκούλα μου!!! Κρίμα που δεν την κράτησα :( :( :(





cupcake-gesloten.jpg

CandySprinkle_TaffyTammy_MOC2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν όμορφη... Μη στεναχωριέσαι, μπορώ να σου πω αν θελεις από πού πήρα τη δική μου, για να δεις αν έχουν περισσέψει κι άλλες.
 
Καλωσηρθες aggeliki !

Σου ευχομαι να την ξαναβρεις την κουκλιτσα αυτη!
 
[edit] greeklish [edit]


Διάβασε τους κανονισμούς και οι απορίες σου θα λυθούν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ελληνική διαφήμιση

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωω πωωωωω πόσα χρόνια πίσω πήγα με τη διαφήμιση!! Είχα κι εγώ μια Γλυκούλα, με μωβ καπελάκι και φουστίτσα, και η αδερφή μου αυτή που μας έδειξε η aggeliki.... Ευχαριστούμε thebest20!
 
Πίσω
Μπλουζα