El Greco - Lyra

Άσχετο αλλά εκείνη τη μέρα που αγόρασα τον αγκαλίτσα αγόρασα αλλο 1 παιχνιδι της el greco αλλα δεν ξερω αν ειναι γνωστο.

Μηπως μπορει κανείς να δωσει τα φωτα του?

DSC08201.jpg

Ειναι ο ροζ δεινόσαυρος, όταν τον κουνας βγάζει και ηχο!
 
Μήπως είναι ο Spike, o φίλος των μικρών πόνυ ;; 0.jpg
 
καλησπερα ψαχνω να βρω τα pin pon τα θυμοσαστε?μπορει να με βοηθησει καποιος? :cry: :cry: :cry:
 
Αφου εβαλα στα υπολοιπα θρεντ...να μην αφησω αυτο το κακομοιρο με παραπονο... :D

Ξεκιναω... :D

LYRA Walkie -Talkie

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


LYRA Ταμειακη Μηχανη

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


LYRA Solido

attachment.php


attachment.php


attachment.php


El Greco Super Turbo

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


El Greco Σκυλακι Πλιτσ Πλατσ

attachment.php


attachment.php


attachment.php


El Greco Κουκλα με Προσωπικοτητα

attachment.php


attachment.php


EL Greco Tρεχαλιτσα

attachment.php


Ολες οι φωτο ειναι απο το e-bay
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εκπληκτικά ευρήματα.μραγματικό μπαούλο αναμνήσεων.
 
Μερικα αγαπημενα παιχνιδια ακομα απο τις δυο

αγαπημενες ελληνικες εταιριες. :)

LYRA Joy Jumping H' αλλιως Οι χαρουμενοι βατραχοι

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Θα παρατηρησατε βεβαια οτι το λογοτυπο της LYRA ειναι διαφορετικο απο το συνηθισμενο με το γραναζι. :cool:

El Greco Knight Rider H' αλλιως Η μεγαλη περιπετεια του Ιπποτη της Ασφαλτου

attachment.php


attachment.php


attachment.php


El Greco Moυσικος Αγκαλιτσας

attachment.php


attachment.php


ολες οι φωτο ειναι απο e-bay
 
Σταυρο για πες περισσοτερα για το logo της Lyra..ειναι μηπως πριν κλεισει η εταιρια?
 
angel_grig είπε:
Σταυρο για πες περισσοτερα για το logo της Lyra..ειναι μηπως πριν κλεισει η εταιρια?

Πρεπει να ειναι προγενεστερο απο αυτο που εχουμε συνηθησει να βλεπουμε - το λογοτυπο με το γραναζι δηλαδη - γιατι αν

το εχεις παρατηρησει, ολα τα παιχνιδια της Λυρα ειχαν σχεδον στην πλειοψηφια τους τον κ.Βουτσα να τα διαφημιζει, σε αυτο υπαρχουν μονο παιδια!

Πραγμα που - απ' οτι μπορω να υποθεσω - σημαινει,οτι μαλλον δεν ειχε κλεισει συμφωνια η Λυρα με τον κ. Βουτσα για την διαφημιση παιχνιδιων.

Ισως λεω ισως...μαζι με την συμφωνια Λυρα-Βουτσα να ηρθε και η αλλαγη στο λογοτυπο.

Θελω να πιστευω οτι ο Γερασιμος (makisimos) μπορει να ξερει κατι παραπανω και να μας πληροφορησει. :)

Μπορει ακομα να γνωριζει και η Μαρκελλα (η κορη του κυριου Λυρα) και να μας πληροφορησει. :flower:

Υπομονη και θα μαθουμε. ;)
 
Δεν νομιζω να ειναι προγενεστερο γιατι το κειμενο πανω στο κουτι ειναι στο μονοτονικο συστημα,αρα ειναι μετα το 1982...
 
angel_grig είπε:
Δεν νομιζω να ειναι προγενεστερο γιατι το κειμενο πανω στο κουτι ειναι στο μονοτονικο συστημα,αρα ειναι μετα το 1982...

Μπορει να ειναι και λιγο πριν απο τα κλεισιματα οπως ανεφερες... :xm:

Οποτε περιμενουμε Η' Γερασιμο Η' Μαρκελλα (που σαφως θα γνωριζουν κατι παραπανω) για λυσιμο αποριων. ;)
 
Σταυρο διαβασε λιγο ξανα τι εγραψε η Μαρκελλα εδω σχετικα με το λογοτυπο με το γραναζι,προσωπικα,δεν ξαναειδα αυτο το λογοτυπο που υπαρχει στο επιτραπεζιο "οι χαρουμενοι βατραχοι"..
 
katerinak είπε:
Σταυρο διαβασε λιγο ξανα τι εγραψε η Μαρκελλα εδω σχετικα με το λογοτυπο με το γραναζι,προσωπικα,δεν ξαναειδα αυτο το λογοτυπο που υπαρχει στο επιτραπεζιο "οι χαρουμενοι βατραχοι"..
Σε ευχαριστω Κατερινακι αλλα το εχω διαβασει και την εχω ευχαριστησει κιολας. :flower:

Η απορια μου ωστοσο (και του φιλου Γρηγορη) δεν ειναι για το πως δημιουργηθηκε το λογοτυπο με το γραναζι

αλλα αν το λογοτυπο -που εμφανιζεται στην φωτογραφια που παραθεσα- ειναι μεταγενεστερο Η' προγενεστερο απο αυτο με το γραναζι. :)

Τωρα οσο για το επιτραπεζιο που αναφερεις,αυτο ειναι της El Greco! :)
 
stayros είπε:
Σε ευχαριστω Κατερινακι αλλα το εχω διαβασει και την εχω ευχαριστησει κιολας. :flower:
Η απορια μου ωστοσο (και του φιλου Γρηγορη) δεν ειναι για το πως δημιουργηθηκε το λογοτυπο με το γραναζι

αλλα αν το λογοτυπο -που εμφανιζεται στην φωτογραφια που παραθεσα- ειναι μεταγενεστερο Η' προγενεστερο απο αυτο με το γραναζι. :)

Τωρα οσο για το επιτραπεζιο που αναφερεις,αυτο ειναι της El Greco! :)
Ειχα διαβασει και τοτε την απαντηση σου Σταυρο :) εκανα εδω το ποστ γιατι με βαση αυτο που διαβασα στο σχολιο της Μαρκελλας υπεθεσα οτι το λογοτυπο με το γραναζι πρεπει να ηταν το πρωτο που κυκλοφορησε,μπορει βεβαια να κανω και λαθος

Το επιτραπεζιο που ανεφερα στο ποστ ηταν "οι χαρουμενοι βατραχοι" και με βαση τη φωτογραφια που προσθεσες ειναι της Lyra και οχι της El greco:flower:

attachment.php


!BuLLiiQBGk~$(KGrHqYH-D!EvqvJPhH9BL+P7Y7z+!~~_3.JPG
 
Λαθος κατανοηση εκ μερους μου... #)
 
stayros είπε:
Λαθος κατανοηση εκ μερους μου... #)
Σταυρο μαλλον εγω δεν εγινα κατανοητη στο ποστ318 #) ελπιζω μετα να εξηγησα τι ακριβως εννοουσα

κλεινω εδω το οφτοπικ μου #)
 
Εγω βρηκα αυτο. Νομιζω ειναι ο Kit thunderbird ή καπως ετσι. Του λειπουν τα μπροστινα λαστιχα και το πλαστικο κοκκινο σημα που εχει απο κατω τη λαμπα.

attachment.php
 
αν έχετε χρόνο και θέλετε ρίξτε μια ματιά και στον δικό μου ιππότη της ασφάλτου! είναι η μεγάλη περιπέτεια της elgreco όχι της darda ωωωρες ατελείωτες μπορείς να παίζεις!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ομορφιες!!! :thumbup:

Ομως εμενα αλλου επεσε το ματακι μου... :D

Ειδα κατι Στρουμφοτσουληθρες στο background... #)

Δεν μας κανεις καμια παρουσιαση και σε αυτες να ερθουμε στα ισια μας... :D
 
Πίσω
Μπλουζα