Forza 2/3

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
σε λιγοτερο απο 1 μηνα....επιτελους!

Forza Motorsport 2: The Official Car List (310 cars)

risi5.jpg
 
Ως τεραστιος racing fan: :worship: :worship: :worship: :worship:
 
The demo is up!!!

Εντυπωσεις...αυριο ;)
 
360 Marketplace ρε Amigo! :D

Playable demo ειναι
 
Απο το 1983-84 που επαιξα το πρωτο "εξομοιωτη οδηγησης"

Chequered Flag της PSION στον Spectrum...

chequered_flag.jpg


..."περιμενα" ποτε θα βγει ενα παιχνιδι που θα "feels like driving";)

Mου πηρε 24 χρονακια...Forza 2 :D

Ξεχαστε τους τραχαναδες τυπου GranTurismo4,HD,GTR και λοιπες σαχλαμαρες...

Real driving...(display στα 60hz,physics engine στα 320++hz(!!!!), tire tempreture,elliptical friction model, aerodynamics κτλ κτλ κτλ)

Διοτι ετσι φτιαχνετε ενα καλο παιχνιδι οδηγησης->

Παιρνεις καλους προγραμματιστες,αρρωστους με αυτοκινητα,τους δινεις το ελευθερο και τα φραγκα να κανουν οτι τους κατεβει.

Τα παιδια που το φτιαξαν ειχαν συμμετοχη στα σοβαρα gaming φορουμ οπου καθημερινα-μηνες τωρα, μιλαγανε με τους users για το επερχομενο παιχνιδι.

Aκομα και εχθες το πρωι που ηταν αυπνοι απο το "ξεφουρνισμα" του demo,ηταν μεσα και ΡΩΤΟΥΣΑΝ ΑΥΤΟΙ το κοσμο τι τους αρεσε/δεν αρεσε...

Pooky εφερα τα Μεγαρα στο σπιτι!! :D
 
χμμμμ...καπου το πηρε το ματι μου ;) (και το μοντεμ μου :D )
 
Βγάζω το Logitec τιμόνι από την ντουλάπα μου!!!!Από τα racing παιχνίδια που με συγκίνησαν ήταν το Chequered Flag της PSION το Indy500 το Microprose GP F1 και τώρα...αυτό!!!!!! :D
 
Πρωτο review απο τους παλιο-PC-fanboy-ακηδες :D του Gamespot εδω
 
wally φίλε με έχεις πωρώσει όσο δεν πάει..άντε να βγει να τρελαθούν λίγο στην sony και να δουν τη εστι driving game
 
Για να τα βάλουμε σε μια σειρά τι θα ήθελα να αγοράσω και ΠΩΣ θα τα αποκτήσω...

Παίρνω το Forza 2->

αγοράζω τιμονιέρα για το Xbox 360->

αγοράζω Xbox 360 Elite ->

παίρνω 46" TV 1080p->

κάνω ληστεία σε τράπεζα για να ξεχρεώσω... :cool:
 
Μια Porsche 914/16 του '70, βαμμενη στα πολεμικα χρωματα της Sinclair.....

H κατασκευη βρισκεται ακομα σε εξελιξη, σκεφτομαι τι σχεδιο θα κανω στο πορτμπαγκαζ.....

dsc00565ki6.jpg


dsc00566kl6.jpg
 
Εννοειται οτι κανεις save τα pattern και στα τρωω...θα παει μουρλια στην 430
 
Οι Project BlackJack ειναι οι 12 drift-βασιλιαδες του Forza2 οι οποιοι μολις ανεβασαν το τελευταιο art-of-drift video .

Οι τυποι κανουν ασυληπτα πραγματα με τον καλυτερο εξομειωτη οδηγησης.

Απολαυστε (τελειοι συγχρονισμοι,καπνος,πυρωμενοι δισκοι,λαστιχο στην ασφαλτο και η physics engine του παιχνιδιου να γαζωνει 360 φορες το δευτερολεπτο!)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DAKxsHe8l0g]YouTube - Forza 2 Drifting: Project Blackjack's The Rising Storm

Ανατριχιασα λεμε!

Το επομενο τους video θα ειναι ελπιζω με Forza3 που λεγεται οτι θα το δουμε μεσα στο 2009.

Ειλικρινα τωρα,μπορει να μιλησει καποιο για Gran Turismo μετα απο αυτο??
 
δεν υπάρχουν λόγια.. εγώ δεν μπορώ να πάρω μια στροφή σαν άνθρωπος .. πως τα κάνουν εχω φρικάρει ..

Gran Turismo?? χαχαχα μετά το 2 για εμένα όλα τα επόμενα ήταν μια από τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια..
 
Οσο πλησιαζει η μερα για τη κυκλοφορια του 3ου μερους του βασιλεα των console driving sims, ο Che στο GAF μας φορτωνει screenshots ανοιγωντας μας την ορεξη για μπαντιλικια με 360hz physics

3500aj7.jpg


9jlunn.jpg
 
Συνεντευξη του γκουρου τρελογκαζοφονια και αφεντικου της Turn10, Dan Greenawalt για το επερχομενο Forza 3

Πολυ ενδιαφερουσα. Εξηγει το τροπο που εγινε η τοσο πιστη μεταφορα των μοντελων στο παιχνιδι (laser scan σε CAD), το χαρακτηρα του παιχνιδιου και λοιπες λεπτομερειες. Θα μπορουσαν οι ερωτησεις να ηταν λιγοτερο ξυλινες παντως και πιο τεχνικες. (πχ ποσα πολυγωνα ειναι το καθε μοντελο οεο κτλ)

Αυτο που εχω να πω για την Turn10 και τον Dan ειναι οτι αποτελουν με την Bungie της μονες εταιρειες που παιρνουν τοσο σοβαρα τη γνωμη του κοσμου μεσα απο τα φορουμ. Ακουνε τις παρατηρησεις και καταληγουν να προσλαμβανουν ορισμενους. Εχουν πραγματικο παθος για το gaming.

Στη περιπτωση της Turn10 περα απο τα φοβερα φορουμς του Forza, ο Che - προγραμματιστης της εταιρειας - δινει σχεδον καθημερινο update στα φορα του NeoGAF - καθεται και συζητα με τον οποιοδηποτε εχει να σχολιασει κατι.

Ετσι γινονται οι παιχνιδαρες κυριοι...

Δειτε το video - πως ενσωματωσαν την Veyron

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xApsQc2Hi64]YouTube - Buggati Veyron in Forza 3 Official Video
 
Το ξέρω ότι ίσως φανώ αιρετικός σε ορισμένους (ok, ίσως όχι στο παρόν thread...), αλλά βλέποντας (και παίζοντας λιγάκι) στην Κολωνία τόσο το Forza 3 όσο και το Gran Turismo 5, το πρώτο μου φάνηκε αισθητά ανώτερο στους περισσότερους τομείς...
 
Πίσω
Μπλουζα