Fotis_kfor : Οι συλλογές μου, τα "projects" μου, χόμπι και διάφορα άλλα...

Χιλια μπραβο ρε φιλε σου αξιζουν εκκατομυρια συγχαρητηρια και για τον κοπο σου να τα μαζεψεις και για το μερακι σου.Και φυσικα για τα λεφτα που ξοδεψες για να τα αποκτησεις ολα αυτα.Και παλι μπραβο.
 
Λοιπόννννν! Έχω να σας ανακοινώσω με περισσή χαρά, Amigάδες και Atarians του φόρουμ, ότι κατορθώσατε να με μάθετε να ξεχωρίζω τα μεν από τα δε με επιτυχία! :D

Εύγε!

Στο θέμα μας!

Φώτη, το βίντεό σου ήταν από τα απολαυστικότερα 28 λεπτά συμπυκνωμένου gaming και ιστορίας! Δε μπορώ καν να διανοηθώ τι θυσίες πρέπει να έκανες για να τ' αποκτήσεις όλα αυτά, αλλά ζηλεύω απίστευτα! #)

Περιττό να πω ότι οι φωτογραφίες που έχουμε αδικούσαν το χώρο και τα εκθέματα!

Τη μουσική επίσης, τη βρήκα ΘΕ-Ι-ΚΗ! :D (από games να υποθέσω ή είπα μπαρούφα?! :) )

Για να μην μακρυγορώ, έχω 2 σημαντικές ερωτήσεις.....

α. Ποια είναι η διεύθυνση του χώρου &

β. Πότε ΔΕΝ είσαι εκεί! :diablotin:

.....και πέρα από την πλάκα: Congrats! :thumbup:
 
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά! :)

@Billy : Στα πλαστικά κουτιά βρίσκονται όλα τα περιφερειακά των μηχανημάτων (δισκέτες, κασέτες, καλώδια, τροφοδοτικά, manuals, joysticks κτλ - μπορείς να δεις την πλήρη λίστα των περιφερειακών εδώ : http://www.retrocomputers.gr/index.php/collection/encoding-retro-collection) μιας και δεν χωράνε δυστυχώς να τα "στήσω" και αυτά σε κάθε αντίστοιχο μηχάνημα.

Αν είχα άλλο ένα δωμάτιο που λες σίγουρα θα τα "άπλωνα" καλύτερα τα μηχανήματα και μαζί και τα περιφερειακά τους, αλλά και τα περιοδικά που αδικούνται χωμένα εκεί και σίγουρα θα έδιναν πολύ ωραιότερο οπτικό αποτέλεσμα αλλά που να βρεθεί και άλλος χώρος (πάλι καλά που βρέθηκε και αυτός) :D

@ Daredevil : Τα τραγουδάκια είναι από κάποια mp3 που είχα σε ένα φάκελο με 8bit μουσικούλες που είχα βρει και κάποια είναι και intros από οθόνες που βλέπαμε πριν την έναρξη παιχνιδιών, όλα μαζί !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκπληκτικός ο Φώτης, για άλλη μια φορά! :thumbup:

Η συλλογή είναι out of this world!

Εγώ απλά σου εύχομαι, στους καιρούς παρακμής που ζούμε, να καταφέρεις να κρατήσεις όλη τη συλλογή σου και να μη χρειαστεί να δώσεις ούτε βίδα.

Δε σου κρύβω οτι, με ιντριγκάρει το γεγονός οτι έχω 1-2 πραγματάκια που δεν έχεις στη συλλογή σου, ενώ πρέπει να έχω και περισσότερα περιοδικά. :D
 
Πολυ ωραια Συλλογη, πραγματικα ειναι σαν μουσειο :) . Μπραβο!!
 
Ευχαριστώ πού παιδιά!

DINO είπε:
Δε σου κρύβω οτι, με ιντριγκάρει το γεγονός οτι έχω 1-2 πραγματάκια που δεν έχεις στη συλλογή σου, ενώ πρέπει να έχω και περισσότερα περιοδικά. :D
:D :D :D :D :D

Εντάξει λογικό είναι, δεν γίνεται να τα έχω και όλα!! ;)

Για τα περιοδικά, έχεις τόσα πολλά βρε θηρίο?? Συγχαρητήρια!!! :eek:
 
έχει αλλά δεν σκανάρει τίποτα ο παλιοαταράκιας!!!!

Τι ζήτησα ο καημένος;;; Τα user της περιοδου 1990-1993 ζήτησα...
 
Φίλε Φώτη έχεις καταπληκτική συλλογή!!! Μακάρι να μην είχαμε πετάξει το πρώτο μου PC (με έπρηξε ο πατέρας μου ότι του έτρωγε χώρο στο πατάρι...), θα σου το έδινα! Είχα τον Commodore Colt, οθόνη Amiga, 2 printer OKI έγχρωμο και ασπρόμαυρο... είχα κάνει και upgrade με σκληρό δίσκο και τσιπάκι για να γράφω στα Ελληνικά!!!...

Αν τον είχα ακόμα θα... τον κρατούσα με νύχια και με δόντια...

κάπου έχω φυλαγμένες δισκέτες 5 κ΄1/4!!!
 
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τα καλά σου λόγια! :)
 
Πίσω
Μπλουζα