Game Boy: Ποια πακέτα κυκλοφόρησαν στη χώρα μας;

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Με αφορμή το ποστ του φίλου Ajax στο ποστ 110







1) Πακέτο μόνο η κονσόλα τιμή 19.900 δρχ

91573.jpg

2) Πακέτο κονσόλα με καλώδιο σύνδεσης, στερεοφωνικά ακουστικά και το παιχνίδι Tetris τιμή 29.900 δρχ

91574.jpg

3) Πακέτο κονσόλα με τα παιχνίδια Gargoyle's Quest, R-Type και Magnetic Soccer τιμή 31.900 δρχ

91769.jpg

4) Πακέτο κονσόλα με τα παιχνίδια Battletoads in Ragnarok's World, Tom and Jerry Frantic Antics, Darkwing Duck Γερμανική γλώσσα (το είχε αγοράσει ένας φίλος μου) τιμή ??

5) Πακέτο κονσόλα με το παιχνίδι Goal και μία μπάλα τιμή ??

6) Πακέτο κονσόλα με το Super Mario Land τιμή 19.900 δρχ και το είδαμε εδώ.

91575.jpg

Για το Νο 4 δεν είμαι σίγουρος αν ήταν ακριβώς πακέτο. Δηλαδή ίσως ήταν το Νο1 και τα παιχνίδια μαζί

Όποιος θέλει να προσθέσει ή να αφαιρέσει κάτι από τα παραπάνω καλώς να ορίσει.

edit: Κατ'απαίτηση του φίλου geo2004z προσθέτω και μερικές φώτο από το διαδίκτυο ή δικές μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγώ αυτό αγόρασα αλλά το αντάλλαξα :banghead: . Φυσικά ούτε λόγος να κρατήσω συσκευασία. Τα πέταξα όλα. Θα το αγόραζα ευχαρίστως ξανά και σήμερα με όλα τα συμπαρομαρτούντα του.
 
Πολύ ωραίο θέμα, μακάρι βέβαια να είχαμε και φωτογραφίες....
 
geo2004z είπε:
Πολύ ωραίο θέμα, μακάρι βέβαια να είχαμε και φωτογραφίες....
Εδω θα χρειαστουμε την βοηθεια των αναγνωστων των περιοδικων Μικυ και Σαινια, μιας και ολες οι διαφημισεις υπηρχαν εκει!
 
Getta Robo είπε:
Εδω θα χρειαστουμε την βοηθεια των αναγνωστων των περιοδικων Μικυ και Σαινια, μιας και ολες οι διαφημισεις υπηρχαν εκει!
Το πακέτο με το Goal σίγουρα υπάρχει σε κάποιο από τα Nintendo Club. Το θυμάμαι καλά. Αυτό που δεν θυμάμαι είναι που έχω καταχωνιασμένα τα Nintendo Club :( .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Το πακέτο με το Goal σίγουρα υπάρχει σε κάποιο από τα Nintendo Club. Το θυμάμαι καλά. Αυτό που δεν θυμάμαι είναι που έχω καταχωνιασμένα τα Nintendo Club :( .
Στο υπογειο του πατρικου εψαξες; :p
 
DarkSynbios είπε:
Στο υπογειο του πατρικου εψαξες; :p
Βασικά πρέπει να είναι στο πατάρι (του πατρικού πάντα) καθώς υπόγειο δεν έχει αλλά εκεί μέσα γίνεται πόλεμος. Κούτες και παρακούτες. Άσε που το πατρικό είναι και μακριά...Όποιος καλός άνθρωπος έχει Nintendo Club ας μας βοηθήσει. :please:
 
Γύρω στο 1995 είχε κυκλοφορήσει ένα πακέτο Game Boy με το Magneitc Soccer, Darkwing Duck και νομίζω και το Goal.
 
darkheart είπε:
Γύρω στο 1995 είχε κυκλοφορήσει ένα πακέτο Game Boy με το Magneitc Soccer, Darkwing Duck και νομίζω και το Goal.
Τώρα που το λες σαν κάτι να μου θυμίζει αυτό το πακέτο.
 
Τέλεια!!!! Προσετέθησαν και οι φωτό και γίνεται ενδιαφέρον το θέμα!! :D
 
Ε, ναι σίγουρα είναι πολύ καλύτερο τώρα. Το πακέτο με το Goal βρέθηκε σε κανένα Nintendo Club τελικά; Geo βασίζομαι και σε σένα ως φαν μπόι της εταιρίας θα έχεις το περιοδικό φαντάζομαι.
 
@Johny για τα υπόλοιπα πακέτα έχουμε χρονιές κυκλοφορίας?
 
Κοίταξε, λογικά το πακέτο 1) που είναι και το basic θα πρέπει να ήταν από τα πρώτα δηλαδή γύρω στο 1992 ομοίως μάλλον και το 2) με το Tetris καθότι θεωρώ ότι αυτά είχαν ήδη κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και απλά τα εισήγαγε η αντιπροσωπεία εδώ. Το πακέτο 4) ο φίλος μου που έγραψα θυμάμαι το αγόρασε φθινόπωρο του 1994. Το πακέτο 5) με το παιχνίδι Goal πρέπει να είναι κι αυτό κυκλοφορία καλοκαίρι του 1994 που συμβαδιζει με το World Cup στην Αμερική και τέλος το πακέτο 6) με το Super Mario Land το βρήκα σε κατάλογο της Nόρτεκ του 1998-1999 με μια τελευταία ίσως προσπάθεια της αντιπροσωπείας να "διώξει" το παλιό της μηχανάκι με δελεαστική προσφορά παιχνιδιού 10ετίας όπως ήταν τότε το Super Mario Land.

Οποιαδήποτε διόρθωση ή προσθήκη δεκτή.
 
Εμενα το 1997 μου ειχαν κανει δωρο πακέτο game boy που περιλάμβανε μεσα και το Τetris attack..
 
Jackie dragon είπε:
Εμενα το 1997 μου ειχαν κανει δωρο πακέτο game boy που περιλάμβανε μεσα και το Τetris attack..
Όπως βλέπω ολοένα και ξεφυτρώνουν πακέτα. Το πακέτο που λες Jackie ήταν σε ειδική συσκευασία όπως το Χριστουγενιάτικο ας πούμε ή το κλασσικό πακέτο με το παιχνίδι σε μια ζελατίνα?
 
Getta Robo είπε:
Εδω θα χρειαστουμε την βοηθεια των αναγνωστων των περιοδικων Μικυ και Σαινια, μιας και ολες οι διαφημισεις υπηρχαν εκει!
Έχω ανεβάσει 2-3 διαφημίσεις σε δικό μου άλμπουμ από κάποια τεύχη Σαίνια που έχω. Μια από αυτές είναι το πακέτο gameboy με το παιχνίδι goal (αν και δεν φαίνεται πολύ καλά η συσκευασία).

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=68809&d=1358955090
 
theoritikos είπε:
Έχω ανεβάσει 2-3 διαφημίσεις σε δικό μου άλμπουμ από κάποια τεύχη Σαίνια που έχω. Μια από αυτές είναι το πακέτο gameboy με το παιχνίδι goal (αν και δεν φαίνεται πολύ καλά η συσκευασία).
http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=68809&d=1358955090

Μπράβο θεωρητικέ. Αυτό ακριβώς ψάχναμε. :thanx2:
 
johnny19818 είπε:
Όπως βλέπω ολοένα και ξεφυτρώνουν πακέτα. Το πακέτο που λες Jackie ήταν σε ειδική συσκευασία όπως το Χριστουγενιάτικο ας πούμε ή το κλασσικό πακέτο με το παιχνίδι σε μια ζελατίνα?
Δε θυμαμαι καθολου.. Εξωτερικά το κουτί του παιζει να ηταν οπως το 2ρο πακέτο στο πρωτο πόστ αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος..
 
Άλλο ένα που βρήκα από ένα φίλο είναι το παρακάτω που μοιάζει με το 2 χωρίς Tetris καλώδιο σύνδεσης και ακουστικά. Μόνο κονσόλα και μπαταρίες.

GB.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα