game gear fixes

Οταν λες οτι εχεις αλλαξει το κουμπι εννοεις και την μεμβρανη κατω απο αυτο?
 
angel_grig είπε:
Οταν λες οτι εχεις αλλαξει το κουμπι εννοεις και την μεμβρανη κατω απο αυτο?
Ναι δοκιμασα 4 μεμβρανες αλλα τιποτα. Το κουμπι 2 και το Start δουλευουνε κανονικα.
 
Αρα λοιπον δεν φταιει η μεμβρανη.Αυτο που σκεφτομαι ειναι να εχουν κοπει σε καποιο σημειο τα traces του χαλκου πανω στην πλακετιτσα που ειναι τα κουμπακια,οποτε με το πατημα αλλοτε κανουν επαφη και αλλοτε οχι.Για να βρουμε αν φταιει αυτο χρειαζεσαι ενα πολυμετρο.Επειδη δεν εχω ανοιξει το GG ως εκει αν μπορεις βαλε μια φωτο της πλακετιτσας και θα σου πω τι ακριβως πρεπει να κανεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχει κάποιο "μερεμέτι" για το tv tuner ?


Έχω ένα pal I και δεν έχει ήχο,μονο παράσιτα,στην χωρα μας έχουμε pal B/G ... έτσι δεν είναι ?
 
Στην Ελλαδα εχουμε PAL B/G oπου ο ηχος ειναι στα 5.5 MHz ενω στο PAL I ο ηχος ειναι στα 6 ΜΗz.Tωρα αν μπορεις να κανεις καποια μετατροπη απο το ενα συστημα στο αλλο δεν ξερω για να σου πω(υποθετω οτι αν ελεγχεται απο καποιο κρυσταλλο πιθανως να μπορει να γινει κατι,δεν ειμαι ομως ηλεκτρονικος για να σου πω με σιγουρια)
 
Δεν ηξερα οτι κανει και ο Power adaptor του Mega Drive,γλυτωσα αλκαλικες και αγορα καινουργιου ac για το GG!
 
απο οσο θυμαμαι και του master system κανει.
 
γεια σας και πάλι. Επειδή το game gear μου άρχισε να τα φτύνει και μάλλον είναι το θέμα των πυκνωτών υπάρχει κάποιος διαθέσιμος και πρόθυμος από θεσσαλονίκη που να γνωρίζει και να βοηθήσει να τους αλλάξουμε; έχω σχεδόν όλους τους πυκνωτές καινούριους εκτός από 2 νομίζω που δεν βρήκα. Δεν το έχω καθόλου όμως το θέμα με κολλητήρια , καλάι κτλ. Ευχαριστώ
 
ες οου ες ες οου ες με'ι' ντε'ι' με'ι' ντε'ι' , αμεσα οποιος μπορει να βοηθησει , βρηκα game gear + 8 games με το κουτι τους 50 γιουρο .

τα θεματα ειναι 2 ... εχει προβλημα στον ηχο , που απ'οτι διαβασα λυνεται και δευτερον μου ειπε το παιδι που το δινει οτι βγαζει κατι γραμμες στην οθονη οταν παιρνει μπροστα αλλα μετα λεει οτι φτιαχνει .

πειτε μου οπως τα καταλαβατε αν φτιαχνεται και αν ειναι ενταξει τα λεφτα ?
 
KonstantineSt είπε:
ες οου ες ες οου ες με'ι' ντε'ι' με'ι' ντε'ι' , αμεσα οποιος μπορει να βοηθησει , βρηκα game gear + 8 games με το κουτι τους 50 γιουρο .τα θεματα ειναι 2 ... εχει προβλημα στον ηχο , που απ'οτι διαβασα λυνεται και δευτερον μου ειπε το παιδι που το δινει οτι βγαζει κατι γραμμες στην οθονη οταν παιρνει μπροστα αλλα μετα λεει οτι φτιαχνει .

πειτε μου οπως τα καταλαβατε αν φτιαχνεται και αν ειναι ενταξει τα λεφτα ?
H δικη μου γνωμη ειναι να μην το παρεις γιατι ο ηχος φτιαχνεται αλλα οι γραμμες μπορει να γινουν μονιμες (οφειλονται σε bad chip,κακη επαφη?)..στο ebay βρισκεις μια πληθωρα απο game gear με καλες τιμες...κανε ενα ψαξιμο και αποφασισε
 
Πίσω
Μπλουζα