Gameboy Project - Η ανάσταση ενός ταλαιπωρημένου Gameboy

jumaru17

RetroWannaBe
Joined
31 Αύγ 2007
Μηνύματα
83
Αντιδράσεις
3
Ο ξαδερφός μου πρίν απο μερικές μέρες μου χάρισε ένα gb που είχε.Όμως είναι γεμάτο γρατζουνιές,κίτρινό και γενικά με κατεστραμένο το εξωτερικό του. Επειδή δεν αντέχω να το βλέπω έτσι,και δεν είχα ποτέ μου gameboy έβαλα στοίχημα με τον εαυτό μου να του δώσω ξανά ζωη!! (να του βρώ ανταλλακτικό case κτλ) Έψαξα στο νετ αλλά δεν βρήκα γκρίζο case μονό κάτι third party χρωματιστά. Γι'αυτό ζητάω την βοήθεια σας :)

DSC00187.jpg
DSC00186.jpg


*τα λίγα mp της φωτογραφικής του PSP δεν μπορούν να δείξουν την πραγματική του κατάσταση...:animrolleyes:
 
Σε πληροφορώ ότι η αντιπροσωπεία (Nortec Multimedia A.E., Αλεξανδρουπόλεως 8, Μεταμόρφωση, τηλ.2102850681 αν το θυμάμαι σωστά) έχει όλα τα ανταλλακτικά που χρειάζεσαι.

Απλά για gameboy case π.χ. πρέπει να τους έχεις καλέσει από την προηγούμενη πριν πας για να έχουν φέρει από την αποθήκη.
 
Το εξωτερικό πλαστικό μπορείς να το βρείς στο ebay και είναι πάμθηνο. Όμως έχε υπόψη σου πως για βγάλεις τις βίδες του gameboy χρειάζεται ένα ειδικό κατσαβίδι που και αυτό μπορείς να βρείς στο ebay. Αφού θέλεις να αλλάξεις όλο το case προτείνω να βρείς από ebay ένα χαλασμένο λειτουργικά gameboy σε χαμηλή τιμή, αλλά να είναι πολύ καλό εμφανισιακά και έτσι να αλλάξεις το case με το board και την οθόνη του δικού σου.

Έχει η nortec ακόμη spare parts για το πρώτο gameboy; Εδω για το advance που είχα πάει δεν είχε γιατί μου είπαν πως ήταν παλιό μοντέλο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τι εχει η nortec??????????? ηταν κωστικας και ο Γιωρικας μια φορα και.................................................
 
Δεν το είπα για πλάκα, το ξέρω ότι έχει, αγόρασα κι εγώ για φίλο μου.
 
Giama είπε:
Δεν το είπα για πλάκα, το ξέρω ότι έχει, αγόρασα κι εγώ για φίλο μου.
οτι και αν ζητησα ποτε δεν το ειχαν οι ασχετοι εκει, για μια οθονη ds lite περιμενα κατι μηνες, και για το ηχειακι του micro περασε ενα ολοκληρο καλοκαιρι να μου το αλλαξουν.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ:mad: και που ειχαμε μεινει α ααα ναι στον Κωστικα..........................
 
Το είχες στείλει ταχυδρομικά/courier και περίμενες ή το πήγες από εκεί;
 
Giama είπε:
Το είχες στείλει ταχυδρομικά/courier και περίμενες ή το πήγες από εκεί;
απο την μια η νορτεκ με εστελνε στο μαγαζι απο οπου το αγορασα(micro) απο την αλλη το μαγαζι με εστελνε στην νορτεκ ασε φιλε μπαλακι εγινα επι 15 μερες, τα εστειλα με courier αλλα μου τα αργισαν υπερβολικα πολυ, και ας καταλαβουμε κατι ολοι δεν ειναi nintendo hellas ειναι nortec hellas............ τελος παντων περασμενα ξεχασμενα Giama:)
 
Εχεις σκεφτει την οπτιον να το αφησεις να σαπισει? :p
 
Wally είπε:
Εχεις σκεφτει την οπτιον να το αφησεις να σαπισει? :p
το :diablotin: μυαλο μου πηγε πιο μακρια........................................ φωτια στα γραφεια της nortec( ωχ μεπιασε το τρελλλλλοποντιακο μου:nervous: :)
 
Wally είπε:
Εχεις σκεφτει την οπτιον να το αφησεις να σαπισει? :p
Δεν θα'ταν καλύτερο να του έφτιαχνα ένα custom case HALO 3?? Έσυ τι λες??? :diablotin: :biglaugh: :D :icon_lol: ;) :p
Giama μόλις μίλησα μαζί τους στη Νορτεκ,δεν έχουν μου είπαν :icon_cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
jumaru17 είπε:
Giama μόλις μίλησα μαζί τους στη Νορτεκ,δεν έχουν μου είπαν :icon_cry:
Na τους ακους τους σεγκα μανιακους διοτι δεν θελουν το κακο σου:biglaugh:
 
jumaru17 είπε:
Giama μόλις μίλησα μαζί τους στη Νορτεκ,δεν έχουν μου είπαν :icon_cry:
η πτηση... στον μαγικο κοσμο της Nortec συνεχιζεται:animrolleyes::animrolleyes:, καλως μας ηλθες jumaru17
 
Δηλαδή εγώ είμαι τυχερός που βρήκα πριν απο 2 χρόνια ανταλλακτικά για το δικό μου?
 
εγω παλι θα προτεινα να βρεις καποιο καποιο αλλο γιατι δεν αξιζει τον κοπο...αν ριξεις μια ματια ebay παιζουνε σαν καινουργια απο 20 ε.
 
Italodisco είπε:
εγω παλι θα προτεινα να βρεις καποιο καποιο αλλο γιατι δεν αξιζει τον κοπο...αν ριξεις μια ματια ebay παιζουνε σαν καινουργια απο 20 ε.
Φίλε μου σ'ευχαριστώ για την συμβουλή σου αλλά΄το'χω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου να αναστήσω αυτό που έχω! Για καινούργιο θέλω την κονσόλα κόσμημα gameboy light
gbc_gb_light.gif
Γιορτάζω και σημέρα (Στέλιος) κανείς εθελοντής? :D
 
Εθελοντής για να σου πω ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ναι. :)

Εθελοντής για να σου πάρω GB Light, χλωμό... :D
 
Πίσω
Μπλουζα