GameGear: Η Συλλογή μου

DarkSynbios

RetroMasteR
Joined
19 Νοέ 2007
Μηνύματα
1.535
Αντιδράσεις
207
Ανοιγω αυτο το θεμα για να δειξουμε την συλλογη που εχουμε κανει ο καθενας μεχρι τωρα για το GameGear.Περιμενω τις δικιες σας! :D

Εδω ειναι η δικια μου^^

picture.php


picture.php


Και συνεχιζει... :p
 
Βλεπω sonic blast, JP the lost world & virtual fighter. Πολυ ωραια η συλλογη σου. Τα Ευρωπαικα κουτια παντως ειχαν κατι το μαγευτικο.. Παντα ηθελα απο τοτε ενα game gear :)
 
Getta Robo είπε:
Βλεπω sonic blast, JP the lost world & virtual fighter. Πολυ ωραια η συλλογη σου. Τα Ευρωπαικα κουτια παντως ειχαν κατι το μαγευτικο.. Παντα ηθελα απο τοτε ενα game gear :)
Ναι οντως τα ευρωπαικα κουτια που βγαιναν μετα το 1994 ηταν μαγευτικα!

Αλλα επισης και τα αμερικανικα.Στο Sonic Blast μου αρεσε περισσοτερο το αμερικανικο κουτι του σε σχεση με το ευρωπαικο που εμοιαζε καπως γυφτια τυπου οπως το Virtua Fighter Animation.
 
Dark Synbios τρομερή συλλογή, well done! το tv tuner για την εποχή του ήταν το υπέρτατο gadget, εγώ και τώρα θα το χρησιμοποιούσα!
 
Πως να μην αισθανομαι τυψεις που "εκοψα" to Sonic Triple Trouble απο το poll :( :)
 
Darksynbios φοβερή συλλογή!!

Congrats!
 
Ευχαριστω παιδες! ^^

Τo Gamegear ητανε το πρωτο μου φορητο και το εχω ιδιαιτερη αγαπη :D ! Το 1996 ειχα μια συλλογη με 27 παιχνιδια αλλα τα ανταλλαξα με Sega Mega Drive 2 .Τοτες δεν ειχα τα χρηματα να αγορασω πολλα πραγματα.

Το ειχα δει πρωτη φορα το 1992 σε εναν γειτονα οπου το εφερε η θεια του απο την Αμερικη με 2 παιχνιδια οπου ηταν το Halley Wars και Psychic World ,ειχα μεινει με το στομα ανοικτο ιδιως με το Halley Wars!
 
τέλεια συλλογή. πολύ καλός..

να τι έμεινε και απο την δικιά μου συλλογή αχαχαχαχα

10022010274.jpg
 
Eξαιρετική συλλογή!!!! Ειδικά τα "κουτιασμένα" είναι λουκουμάκια!

Το δικό μου Game Gear το είχα αγοράσει μεταχειρισμένο το 1992 μαζί με το TV Tuner του, όταν έκανα τη θητεία μου στη Ρόδο.

Το TV Tuner εκείνη την εποχή ήταν τρελό γκάτζετ και πολύ καλής ποιότητας εν σχέσει με την εικόνα των τηλεοράσεων χειρός.
 
Ειδα προσφατα παλι game gear με το tv tuner. Η ποιοτητα του ειναι σαφως μεγαλυτερη απο φορητες συσκευες με τηλεοπτικο δεκτη, τουλαχιστον σε αυτες κατω των 100?.

Βρηκα προσφατα ενα tv tuner ξεχασμενο σε ενα παιχνιδαδικο αλλα ο πωλητης ηθελε 250?...
 
Στην Καλλιθεα,ενας γερος?...χαχαχαχα...
 
Λετε να παρουσιάσω και τη δική μου συλλογή? Ή μάλλον θέτε να παρουσιάσω και τη δική μου συλλογή?
 
αντε ρε μαξουλ επιτέλους που εισαι χαμένος? και έλεγα θα το δει το θέμα δεν μπορεί
 
Μια πρώτη εικόνα από τη συλλογή. Το Nomad δεν κολλάει πουθενά. Τα παιχνίδια για master system κολλάνε, γιατί υποτίθεται οτι παίζουν και στο gg.



Εδώ είναι τα παιχνιδάκια του gg.



Και εδώ τα παιχνιδάκια του ms.



Αυτά είναι από τα highlights του game gear. Cartridge με 15 και 7 παιχνίδια (που ηταν αυτά τότε???????), 2 από τα καλύτερα παιχνίδια (shinobi, ecco) και μερικά cheat codes στην πίσω πλευρά μερικών παιχνιδιώνε.



Και εδώ αρχίζει το πανηγύρι.



Το πειραματόζωο (που δεν λειτουργούσε ετσι και αλλιώς) απέκτησε backlight με led. Η ενεργοβόρα λάμπα φθορίου αντικαταστάθηκε με 6 led. Τα led ανάβουν με τον διακόπτη της κονσόλας αλλά δεν θα μάθουμε ποτέ αν λειτουργεί και πόση μπαταρία θα καίει. Αν αποκτήσω 2-3 game gear ακόμα, βλέπουμε.

Και κατι υπερβολικά άσχετο:

Παιχνίδι tetris σε σχήμα nokia n-gage. Απλά το ανακάλυψα πρόσφατα.

 
ρε παιδιά οι συλλογές σας είναι τεράστιες!!! μόλις βρω την ευκαιρία θα ανεβάσω και την δική μου συλλογή. Αν και πιο φτωχή. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι κάηκε η λάμπα και ετσι δεν έχω πλέον εικόνα παρά μόνο ήχο. Ανάθεμα τον ενισχυτή ρεύματος που είχα και προφανώς την έκαψε παρα το γεγονός ότι την είχα ρυθμίσει στα σωστά βολτ. Έχει κανείς κανένα ανταλλακτικό;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω την περισσευούμενη λάμπα από το πειραματόζωο. Αν θέλεις, στη δίνω. Αλλά νομίζω οτι κάτι άλλο πρέπει να φταίει, όχι η λάμπα (πχ οι πυκνωτές). Δοκίμασε με την λάμπα και βλέπουμε.
 
tzehos είπε:
ρε παιδιά οι συλλογές σας είναι τεράστιες!!! μόλις βρω την ευκαιρία θα ανεβάσω και την δική μου συλλογή. Αν και πιο φτωχή. Αυτό που με στενοχωρεί είναι ότι κάηκε η λάμπα και ετσι δεν έχω πλέον εικόνα παρά μόνο ήχο. Ανάθεμα τον ενισχυτή ρεύματος που είχα και προφανώς την έκαψε παρα το γεγονός ότι την είχα ρυθμίσει στα σωστά βολτ. Έχει κανείς κανένα ανταλλακτικό;
ειναι να τις ζηλευεις τετοιες συλλογες!! αλλα και να χαιρεσαι που τις εχουν και τις μοιραζονται μαζι μας.

μπραβο στα παιδια!
 
αυτό ακριβώς έπαθα. τις ζηλεύω αλλά χαίρομαι που τα παιδιά που τις έχουν τις διατήρησαν ζωντανές και δεν κατέληξαν σε χωματερή
 
Πίσω
Μπλουζα