GameGear: Η Συλλογή μου

maxouli είπε:
Εχω την περισσευούμενη λάμπα από το πειραματόζωο. Αν θέλεις, στη δίνω. Αλλά νομίζω οτι κάτι άλλο πρέπει να φταίει, όχι η λάμπα (πχ οι πυκνωτές). Δοκίμασε με την λάμπα και βλέπουμε.
οκ σου έστειλα pm:D
 
η φτωχή μου συλλογή...

picture.php
 
μια χαρά είναι.. να την χαίρεσαι..
 
αφου εχεις το MK καλα εισαι ;)
 
maxouli είπε:
Εχω την περισσευούμενη λάμπα από το πειραματόζωο. Αν θέλεις, στη δίνω. Αλλά νομίζω οτι κάτι άλλο πρέπει να φταίει, όχι η λάμπα (πχ οι πυκνωτές). Δοκίμασε με την λάμπα και βλέπουμε.
θα ήθελα να ευχαριστήσω και δημόσια τον maxouli ο οποίος κατευθείαν μου έστειλε τη λάμπα. :D
 
Ωραίες οι συλλογες παιδιά. Περιμένουμε να την επαυξήσετε και να μας τα ξανοποστάρετε. :)

Εγώ δεν είχα ποτέ Gamegear. Βαρύ φαίνεται λιγουλάκι για φορητό πάντως!!!
 
divined είπε:
Ωραίες οι συλλογες παιδιά. Περιμένουμε να την επαυξήσετε και να μας τα ξανοποστάρετε. :)
Εγώ δεν είχα ποτέ Gamegear. Βαρύ φαίνεται λιγουλάκι για φορητό πάντως!!!
H αλήθεια είναι πως αν στο βάρος της συσκευής προσθέσεις και αυτό των 6 μπαταριών τότε είναι αρκετά τα γραμμάρια...
 
Τέλεια παιδιά!!

Μπραβο που τα κρατήσατε.

Εγω τα εδινα απο εδώ και απο εκεί και δεν μου έμεινε κανενα παιχνιδι.

Είχα μονο 5 βέβαια αλλα δεν υπαρχουν πλεον :(
 
Να και η δική μου συλλογή άρτι αφιχθείσα σήμερον!!! Μετά την πρώτη κρυάδα με την απόδοση της οθόνης (με έχει κακομάθει το psp βλέπετε), δηλώνω περιχαρής που άλλη μια σπουδαία κονσόλα της sega βρίσκεται στα χέρια μου!

P1000787.jpg
 
egw meta apo polla xronia phga na anoiksw th suskevh p m xarise ametrhtes wres sto parelthon k suniditopoihsa oti den leitourgouse h othonh(asprh).pou ta ftiaxnoun twra auta??

 
Ζηλεύω παιδιά ... πολύ πράμα...

Για τους συλλέκτες... υπάρχει πουθενά κάποια database για κάθε κονσόλα με τα παιχνίδια τους για να ξέρουμε τι να παραγγείλουμε ? :pPp
 
Την λιστα με τα παιχνιδια και γενικα τα περιφερειακα τα αναφερει το wikipedia.
 
Οκ θα κοιτάξω εκεί ... Ευχαριστώ ΜΙχάλη
 
Καλα την δικιά μου συλλογή να την βάλω; Μη σας κόψω τα φτερά... Χαχαχα. Να σας πω ότι δεν χωράει σε Φωτογραφία, μόνο αεροφωτογραφια... :p
 
Λοιπον η συλλογή μου περιλαμβάνει 112 διαφορετικά παιχνίδια και 6 multi-cartridges, 3 gamegear (μαύρο boxed,μπλε sports edition και γαλάζιο ninku edition με γαλάζια κασέτα), tv tuner, battery packs, όλα τα είδη θηκων που κυκλοφόρησαν κ.α. Αξεσουάρ

Δεν το χω ανανεώσει το βίντεο, πρέπει να λείπουν λίγες ακόμα κασέτες. Θέλω να μου πείτε αν Υπάρχει άλλος στην Ελλάδα τουλάχιστον που να χει περισσότερα game gear stuff... :p

[video=youtube;brpcM4ty-J0]

 
Λογω του τροπου του οποιου παρουσιαζεις την συλλογη σου (Μη σας κόψω τα φτερά... Χαχαχα. Να σας πω ότι δεν χωράει σε Φωτογραφία, μόνο αεροφωτογραφια - Θέλω να μου πείτε αν Υπάρχει άλλος στην Ελλάδα τουλάχιστον που να χει περισσότερα game gear stuff, κλπ) θα σου πω οτι η λογικη της συλλογης ειναι να την χαιρεσαι εσυ και οχι να την παρουσιαζεις προσπαθωντας να αποδειξεις κατι

Και γω εχω πολυ software σε καποιες κονσολες αλλα το να βγαινω και να κοκορευμαι για αυτο πιο πολυ με ριχνει σαν ατομο παρα με κανει "σπουδαιο" (Στην τελικη για μενα τα αγοραζω)

Στο κατω-κατω της γραφης, εαν εχεις λεφτα πας και αγοραζεις ολο το ebay και μετα απο ενα μηνα τραβας την "συλλογη" σου φωτογραφιες και την ποσταρεις καπου. Θα την χαιρεσαι καθολου? Δεν νομιζω ... "αψυχη" θα ειναι τελειως. Το θεμα ειναι τι νοημα εχουν τα games για σενα και τι αναμνησεις μπορουν να σου φερουν στο μυαλο παιζοντας τα (αληθεια ποσο εισαι?!)

Εγω στο GG εχω 20-25 τιτλους και δεν θελω αλλους. Πηρα τα games που μου αρεσσαν και επαιζα οταν ημουνα πολυ μικρος

Α, επισης εχω απο παλια το TV Tuner το οποιο χρησιμοποιουσα για να βλεπω πρωινες εκπομπες μεσα στην ταξη κατω απο το θρανιο lol
 
Πίσω
Μπλουζα