Games that push hardware limits.

ChrisTOS

RetroJunkie™
Joined
5 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.213
Αντιδράσεις
66
Μιας και επηρεαζόμαστε από το Game Sack ορίστε μια μικρή λίστα.

No Budiies Land / Loriciel: Ένα platformer κάθετης κύλισης. Το παιχνίδι είναι γνωστό για το ότι τρέχει στα 50fps και χρησιμοποιεί την γνωστή από τα Demo τεχνική του sync scrolling. Επιπλέον διαθέτει πανέμορφα σχεδιασμένα γραφικά και καταπληκτικό soundtrack. Στα αρνητικά του είναι ότι είναι πολύ δύσκολο ενώ δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε ως gameplay. Στην ίδια κατηγορία προτείνω το Captain Dynamo και το Bubble Dizzy. Βέβαια ίσως δεν του έχω δώσει και τον απαιτούμενο χρόνο.


Άφησα έξω το Enchanted Land γιατί είναι το SOTB του ST. Τεχνικό επίτευγμα αλλά απίστευτα κακό παιχνίδι.
 
Ωραίο θέμα! :thumbup:

Εγώ είχα "μείνει" με το "Metal Masters", το παιχνίδι που (κατά το User) θύμιζε έντονα Amiga!

Και πράγματι, έτσι ήταν αφού δεν υστερούσε πουθενά...

Δεν ξέρω κατά πόσο "έσπρωχνε" το hardware του ST στα όρια του, όμως αυτό που έβλεπα (και άκουγα) ήταν εντυπωσιακό!

Εδώ θα βρείτε το review που είχα κάνει πριν 9 χρόνια (πόσα; :eek: )...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτά είναι !! :headbangdude: ...τι εκπληκτικές εποχές !! Να δώσω και πάλι συγχαρητήρια στον DTP-Master Dino για το review. :thumbup: (βλέπω ότι "προφήτεψα" και το ότι θα βγάζαμε "δικό μας έντυπο". Μπουαχαχαχά !! :D )
 
Όλα καλά ρε dino με το review αλλά τα χρόνια γιατί τα έγραψες; Γιατί μας πληγώνεις που περνάνε σαν νεράκι;
 
Γηράσκω αεί παιχνιδόμενος :p !!!!
 
Πίσω
Μπλουζα