Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

Evil_Dead_Regeneration.jpg


Εχω κολλήσει τις 2 τελευταιες μέρες. Εχει γέλιο ωρες ώρες.
 
test drive σε amiga. Αυτό το σπάσιμο των τζαμιών στο game over μου προκαλεί τρόμο ακόμη και σήμερα...
 
TEST DRIVE ε;

Το είχα πρωτοδεί σε ένα φίλο DOSά...

Η χαρά μου ήταν μεγάλη, όταν είδα οτι κυκλοφορούσε και για ST.

Ήταν βλέπετε από τα πρώτα "σοβαρά" παιχνίδια, που είχαν τα PCs...
 
για χθεσινη βραδια δεν λεω αλλα σημερα εχει barbarian σε cpc 6128 με το καινουργιο επιτελους εγχρωμο ctm644!!!!!! :)
 
super castlevania 4 στο snes, εκπληκτικα μουσικα θεματα , 254 χρωματα,mode 7 και gameplay που μονο ενα παιχνιδι castlevania ξερει να προσφερει :)
 
simonkey είπε:
για χθεσινη βραδια δεν λεω αλλα σημερα εχει barbarian σε cpc 6128 με το καινουργιο επιτελους εγχρωμο ctm644!!!!!! :)
To barbarian παίζω τώρα στον 6128! Α και να παίζαμε κανένα διπλό!
 
πρεπει να οργανωθουμε μια μερα με μπυρες κλπ,!!!!!!:anim-cheers:
 
Κρίμα που είσαστε μακριά , θα σας έδειχνα εγώ ποιός είναι ο ΜΠΑΡΜΠΑΡΙΑΝ..... :diablotin: :diablotin:
 
Bruce Lee σε Commodore 64. Σε trainer mode γιατί γεράσαμε όμως... :)
 
...φουσκωμένος απο τους πολλούς κουραμπιέδες, ασχολήθηκα λίγο με το εθιστικότατο, Island of Dr. Destructo, για να χωνέψω... :biglaugh:

To παιχνιδάκι θυμίζει πολύ το κλασσικό και πασίγνωστο Two Tigers, και η ώρα περνάει ευχάριστα χωρίς να το καταλάβετε !! (μαζί και το φούσκωμα. :D ).

drdestructofq1.png


drdestructofq1.jpg
 
Billy μπορεις να μου εξηγησεις τι απεικονιζεται σε αυτο το τυπικο Amstrad screenshot?:biglaugh: To μονο που διακρινω ειναι κατι νουμερα σε αναλυση calculator :tease:
 
drdestructofq1.jpg

Φαινεται ολοφανερα ενα πιατο με 3 μελομακαρονα και απο πανω ενα σωρο μυγες να τσακωνονται για το ποια θα τα πρωτοφαει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!! :biglaugh: Να΄στε καλά, μου φτιάξατε τη μέρα!!!

(Χωρίς αυτό να σημαίνει οτι ασπάζομαι τους υπαινιγμούς σας) :D
 
toyota celica gt rally σε atari st...
 
Εγώ έπαιξα Wrath Of The Demon, σε Atari ST με trainer και κόλλησε στο τελευταίο επίπεδο, το άτιμο! :icon_cry:
 
...κύριοι, παραφέρεσθε !! :biglaugh:

Wally, να επισκεφθείς επειγόντως οφθαλμίατρο, και εσύ τέκνον Aardvark, είχα την εντύπωση ότι ήσουν amstrad user !! (Ουαί δε υμίν γραμματείς και Φαρισαίοι υποκριταί, ότι περιπαίζετε τα άγια τούτα screenshots :D ).

Σκέψου δηλαδή να παίξω και κανένα παιχνίδι σαν το ακόλουθο, τι έχω να ακούσω !! :D

gamevb2.png


gamevb2.jpg

...δεν πτοούμαι εύκολα όπως βλέπετε.

Επιμένω amstraντικά !! :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
A1200 & Syndicate, επροχθες βραδυ γιατί χτες τα "σπασα"..

[iSyndicate.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις έλιωσα το Defender Of The Crown, σε ST emulation!

a082001lu1.png

Τον στρίμωξα τον άτιμο! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...καλά του έκανες !! :biglaugh:

Το έπαιξα και εγώ πριν δύο εβδομάδες για να τσεκάρω το catapult bug που είχες πεί, αλλά τελικά πορώθηκα και το τελείωσα... :D
 
Πίσω
Μπλουζα