Gaming News [360]

Δεν με νοιαζη φιλε ας νοιαστουν αυτοι που θα το αγορασουν οχι εγω.Απλα μεταφερω την πληροφορια.
 
metalcandyman είπε:
Δεν με νοιαζη φιλε ας νοιαστουν αυτοι που θα το αγορασουν οχι εγω.Απλα μεταφερω την πληροφορια.
Φημες ειναι αυτες. Το πανηγυρι θα φανει μετα απο ενα 6μηνο της κυκλοφοριας της καθε κονσολας.
 
Οτι ειναι να γιννει θα φανει απο την αρχη.εξαλου οι κατοχοι xbox360 ξερουν πολυ καλα απο αυτα με τοσα ελλατωματικα που κυκλοφορησαν στην αρχη.Εγω δεν θυμαμαι κονσολα την NINTENDO ητε πηρε καποιος απο τα πρωτα μοντελα η απο τα τελευταια που να ηταν προβληματικο και μιλαω για αποδεδηγμενο προβλημα και σε χιλιαδεσ κομματια οχι σε μεμονομενεσ περιπτωσησ.Και κυριως δεν αποδεχομαι την αποψη οτι δεν περνουμε της κονσολες Day1 γιατι ειναι προβληματικες η γιατι υπαρχει πιθανοτητα να βγαλουν προβλημα.Ειδικα οι κατοχοι Wii ημαστε τυχεροι αν εχουμε το πρωτο μοντελο γιατι ειναι ενα πλεονεκτημα στο softmod της κονσολας.
 
metalcandyman είπε:
Και κυριως δεν αποδεχομαι την αποψη οτι δεν περνουμε της κονσολες Day1 γιατι ειναι προβληματικες η γιατι υπαρχει πιθανοτητα να βγαλουν προβλημα.Ειδικα οι κατοχοι Wii ημαστε τυχεροι αν εχουμε το πρωτο μοντελο γιατι ειναι ενα πλεονεκτημα στο softmod της κονσολας.
Αυτό είναι ένα από τα ατού της Nintendo. Ξέρεις ότι ακόμα και το 1ο μηχάνημα να πάρεις που βγήκε από το εργοστάσιο θα σου μείνει. Η ποιότητα κατασκευής δεν έχει καμία σχέση με τον ανταγωνισμό. Το κακό όμως που παρατηρώ τελευταία είναι οι διαφορετικές hardware εκδόσεις. Αυτό δεν είναι πρόβλημα για τις κονσόλες τις του "σαλονιού" είναι όμως πρόβλημα όσον αφορά τα φορητά που βγάζει. Παλιά έπαιρνες το Gameboy και μετά από σχεδόν μία δεκαετία και αφού έβλεπε η Nintendo ότι το μηχάνημα μπορεί να αντέξει και άλλο στην αγορά, έβγαζε το βελτιωμένο gameboy pocket πχ. Σήμερα βγάζει το 3DS και πολύς κόσμος δεν το παίρνει γιατί ξέρει ότι σε λίγους μόνο μήνες θα βγάλει άλλη έκδοση με διάφορες αλλαγές ή βελτιώσεις. Και όχι μόνο μία φορά. Ξανά μετά από λίγο καιρό βγάζουν και άλλη.

Αυτό συμβαίνει με όλες τις εταιρίες που βγάζουν φορητά και δεν μπορείς να κατασταλάξεις τόσο εύκολα σε ένα. Τουλάχιστον όμως με την Nintendo παίρνεις κονσόλα σαλονιού day 1 που λέμε. Αλίμονο στους κατόχους 360 που έκαναν το ίδιο. Ούτε καν HDMI δεν είχαν. Και year 2 ακόμα όσοι το αγόρασαν (falcon board) δεν πήραν την "καλή" τελικά έκδοση. Μετά βγήκε το Jasper, μετά το επανασχεδιασμένο κλπ κλπ. Και δυστηχώς πολλοί που έχουν την δυνατότητα τσιμπάνε και τα αγοράζουν όλα (την ίδια κονσόλα στην ουσία πολλές φορές) με αποτέλεσμα οι εταιρίες να χρησιμοποιούν αυτό το τέχνασμα και σαν κόλπο μόνο και μόνο για να πουλάνε περισσότερες κονσόλες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οπως τα λες ειναι τασο και γιαυτο ακους παρα πολλους να εχουν 2 η ακομα και 3 xbox360 και μετα ψαχνουν ατομα να τα πουλησουν.Kαι για τα φορητα εχεις δικειο σαυτο που λες απλα υπαρχει μια μικρη διαφορα σε καποια φορητα της NINTENDO οπως οτι δεν θα εχεις προβλημα αν δεν θα παρεις τη βελτιωμενη εκδοση δεν ληπει πχ απο την μια το hdmi και αλλη εχει.Δεν υπαρχει στην ουσια καποιος λογος να αλαξει καποιος το απλο 3DS και να παρει το XL απλα η NINTENDO ξεροντας οτι τα φορητα της πουλανε σαν τρελα πεταει το χαρτι της με το δελεαρ της μεγαλητερης οθονης και οποιος θελει αγοραζει.Ετσι και με το DS που δεν υπηρχε λογος να επερνε καποιος το DS LITE και ουτε ακομα το DSI ασχετα που ειχε πιο αναβαθμησμενο hardware και μνημη.Και ειδικα γιαυτο μη σε πω οτι καλητερα να εχει καποιος το πρωτο μοντελο γιατι το DSI δεν εχει υποδοχη για κασσετες του GBA.Το μονο για μενα που επρεπες να παρεις το αναβαθμησμενο ηταν το GBA SP λογο της φωτιζομενης οθονης που πραγματικα ηταν τεραστιο πλεονεκτημα.Το θεμα ειναι οτι για ολες της κονσολες της NINTENDO η αγορα DAY1 δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα ισα ισα οπως ειπα καποιες φορες ειναι και πλεονεκτημα.Αν πχ κυκλοφορουσε το Wii U και δεν ειχε hdmi και κιγους μηνες μετα κυκλοφορουσε αναβαθμησμενη εκδοση που θα ειχε οπως εγειναι με το xbox360 πραγματικα θα ενοιωθα πολυ προβατο.
 
Ετσι και με το DS που δεν υπηρχε λογος να επερνε καποιος το DS LITE και ουτε ακομα το DSI ασχετα που ειχε πιο αναβαθμησμενο hardware και μνημη
 


Εγω που εχω το DS lite και δεν μπορω να μπω στο DSware shop γιατι δεν εχει internal memory dedicated για το DSiWare ,τι κανω ,πρεπει να παρω το DSi η οχι...



Τα παιχνιδια του που χρησιμοποιουν τις καμερες του DSi γιατι δεν μπορω να τα παιξω..
 
Aardvark είπε:
 


Εγω που εχω το DS lite και δεν μπορω να μπω στο DSware shop γιατι δεν εχει internal memory dedicated για το DSiWare ,τι κανω ,πρεπει να παρω το DSi η οχι...



Τα παιχνιδια του που χρησιμοποιουν τις καμερες του DSi γιατι δεν μπορω να τα παιξω..
Καταρχην δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο.Η μια κονσολα δεν ειχε καν το πολυ απαραιτητο HDMI οταν κυκλοφορησε οχι γιατι δεν μπορουσαν να το βαλουν αλλα γιατι βλεπουν τον κοσμο σαν προβατα και το εβαλαν στο επομενο γιατι ηξεραν οτι θα το αγορασουν.Οπως και το επομενο μοντελο που ακομα και κεινο δεν ηταν η ''καλη'' εκδοση λες και ειναι κανενα παιχνιδι και βγαζουν patch για να το διορθωσουν.Δεν γεινεται να αγοραζει καποιος 3 φορες την ιδια κονσολα ωστε επιτελους να ειναι σωστη.Ναι δεν μπορεις να κατεβασεις παιχνιδια στο απλο DS η στο lite απο το DSIware συμφωνω σαυτο αλλα ολο αυτο ηταν κομματι μια συνολικης αναβαθμησης ακομα και στο Hardware στης καμερες κλπ δεν ηταν κατι προβληματικο που χρειαστηκε να αγορασεις 3 DS για να το εχεις και ουτε εβγαλαν κανενα καρο παιχνιδια για να σε βαλουν το μαχαιρι στο λαιμο για να παει κοσμος να το παρει μπορεις να παιξεις τα παντα και με το απλο DS.Ωσο για τα παιχνιδια που κυκλοφορησαν αποκλειστικα για το DSI και χρειαζοταν η καμερα ηταν μονο 4 και αυτα αδιαφορα(Foto showdown,picture perfect hair salon,system flow,face training:Facial exercises to strengthen and relax from fumiko iundo)και δεν ειναι λογος γιαυτα τα 4 να παρει καποιος το DSI.Tωρα αμα εσυ καιγεσαι τοσο να τα παιξεις τραβα παρε DSI και κατσε να τα παιξεις.
 
Πανε παρε εσυ,εγω την πληρωσα δυο φορες ,μια με το Fat και αμεσως καπακι τα σκασα με το Lite.


Ημαρτον.
 
Εχετε δικιο σε αυτα που λετε αλλα μην ξεχνατε αυτα που ελεγε η Microsoft περι HD DVD και HDMI προτου την κυκλοφορια της κονσολας. Ενω η κονσολα προοριζοτανε με ενσωματωμενο HD DVD και HDMI,ξαφνικα βγαινει και λεει οτι αυτα δεν τα χρειαζομαστε και δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν μεσα στην κονσολα,θεωρωντας οτι το απλο DVD και το component ειναι μια χαρα,οπου αργοτερα βγηκε το αλλο σε εξωτερικο drive και το HDMI στις επομενες εκδοσεις.Και στην συγκεκριμενη φαση η Microsoft Hellas κοροιδευε τον κοσμο λεγοντας τον οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βγει κονσολα με HDMI,ενω ολο το ιντερνετ βουηζε σχετικα με την κυκλοφορια κονσολας με HDMI.Ο λογος; Για να ξεφορτωθει τις παλιες κονσολες που ητανε μονο component. Και χαρη στην Microsoft η τωρινη γενια δεν ειχε την εξελιξη που επρεπε απο το να βρισκει ιδια τεχνολογιες για να χωραει τα παντα σε ενα DVD λογω κομπλεξ οτι το Bluray δεν τους χρειαζεται. Οσον αφορα τα φορητα...ναι η Νιντεντο το εχει παρακανει απο το να βγαζει διαφορες εκδοσεις για το καθε φορητο,αλλα αφου υπαρχει κοσμος που τα αγοραζει,γιατι να μην το κανει.Νομιζω καποτε οι gamers ειχανε μια συνειδηση και βολευοντουσαν σε αυτο που ειχανε,σε συγκριση με την σημερινη εποχη που γινεται μια υπερκαταναλωση και να θυμιζουν τα φορητα της Νιντεντο και της Sony το αντιστοιχο με του Iphone η οποιοδηποτε κινητου.
 
Aardvark είπε:
Πανε παρε εσυ,εγω την πληρωσα δυο φορες ,μια με το Fat και αμεσως καπακι τα σκασα με το Lite.
Ημαρτον.
Να σου πω την γνώμη μου, δεν χρειαζόταν να πάρεις το lite εφόσον είχες το original. Ναι, έχει πιο φωτεινή οθόνη αλλά και το original δεν ήταν ότι είχε κάποιο πρόβλημα. Μια χαρά φωτεινότητα έχει.

Γενικώς δεν μου αρέσουν τα "lite" και τα "slim" γιατί ο λόγος που τα βγάζουν αυτά είναι γιατί έχουν μικρότερο κόστος παραγωγής και δεν ξέρω για την ποιότητα κατασκευής. Συνήθως κάτι λείπει σε αυτές τις εκδόσεις, πχ backwards compatibility, κάποια εξτρά που υπήρχαν στο original, κάποια components ίσως να μην έχουν την ίδια ποιότητα (πχ ο ήχος στο DS lite ή στο Mega Drive 2 δεν είναι τόσο καλός όσο στα αντίστοιχα original), κάποιες εξτρά θύρες κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πρωτο ηταν γκουμουτσα κατα την γνωμη μου,το lite ηταν σκαλες ομορφοτερο.


Απο εκει και περα δεν μπορεσα και δεν ηθελα να ακολουθησω.
 
Δηλαδη αυτη η βλακεια τι σχεση μπορει να εχει με το Wii U gamepad;Eνα ακομα tablet εβγαλαν χωρις να προσφερει τιποτα στον gamer που απευθηνετε στα προβατα που τυχον το παρουν μονο και μονο για το παραμυθι και καλα του ανταγωνισμου με το Wii U gamepad.Δειτε το βιντεο που ποσταρα στο θεμα με το Wii U και θα δειτε πολυ καλα τι ειναι το Wii U gamepad.

 
Κανει αυτο που περιμενει καποιος απο ενα touch...

Να χρησιμοποιησει αυτο που εχει, να εκτελει χρεη υπερ-remote control και media-internet access point. Δεν θα ηθελα επ ουδενι να το φορτωθω σαν χειρηστηριο...
 
Nα χαμε να λεγαμε δηλαδη.Αντε γεια ρε micro$oft.
 
Mπαναρει αβερτα η Μ$..


Πρωτον γιατι δεν ηξερα για το συγκεκρμενο exploit εδω και 5 χρονια και βου υπαρχει κινδυνος για αυτους που ειναι σε αλλη χωρα στο account της απο την πραγματικη;



Ιρλανδια απο την στιγμη εγγραφης ημουνα.


http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=542555
 
Πίσω
Μπλουζα