Gaming News

day one αγορα το νεο assasins..
 
Τελικα τα κανανε πανω τους με την επιτυχια του GTA V και για να γλειτωσουν την συγκριση αλλα και την συγκυρια του να το κυκλοφορησουν σχεδον τον ιδιο καιρο με αυτο.Οποτε δεν το καθηστερουν απλα αλλα αντιθετα το πανε 6 μηνες πισω που ειναι τεραστιο διαστημα γιατι πολυ απλα εχουν σκοπο να το αλαξουν παρα μα παρα πολυ ειδικα τωρα που ειδαν και τι περιεχει ο ανταγωνισμος δηλαδη το GTA V.Moνο μεγαλα λογια ηταν η Ubisoft για το Watch Dogs και κατευθειαν εβαλαν την ουρα στα σκελια και να η εξαμηνη καθυστερηση.
 
[video=youtube;-dEbrdfXfCc]

 
Καπετάνιε, φοβάμαι ότι θα είναι μόνο first person και ήδη έχω απογοητευτεί... Ελπίζω να με διαψεύσουν ευχάριστα, αλλά όλα τα gameplays που έχω δει είναι πρώτου προσώπου.... :(

Έχοντας κατά νου το εξαιρετικό Reboot της Λάρα Κροφτ, περιμένω κάτι αντάξιο των προσδοκιών μου από τη Square Enix...

We 'll see!
 
D@redevil είπε:
Καπετάνιε, φοβάμαι ότι θα είναι μόνο first person και ήδη έχω απογοητευτεί... Ελπίζω να με διαψεύσουν ευχάριστα, αλλά όλα τα gameplays που έχω δει είναι πρώτου προσώπου.... :(
Έχοντας κατά νου το εξαιρετικό Reboot της Λάρα Κροφτ, περιμένω κάτι αντάξιο των προσδοκιών μου από τη Square Enix...

We 'll see!
Mα το Thief πάντα δεν ήταν πρώτου προσώπου? Γιατί να το αλλάξουν τώρα?

Οσο για το αν ήταν εξαιρετικό το reboot της Lara... To αφήνω ασχολίαστο :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Mα το Thief πάντα δεν ήταν πρώτου προσώπου? Γιατί να το αλλάξουν τώρα?
Γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία και θα ήταν πολύ καλό να σκεφτούν κι εμάς τα καημένα που ξερνοβολάμε σε FP games... Πριν αρκετές μέρες είπα να παίξω το COD MW3... Στην τρίτη αποστολή, έφυγα καρφί για το μπάνιο! :shtup:

Imgema είπε:
Οσο για το αν ήταν εξαιρετικό το reboot της Lara... To αφήνω ασχολίαστο :p
Έλα ρε.... Μην είσαι τέτοιος! :D Δεν ήταν μια θεά η Λάρα που κυκλοφορούσε με το τόξο, ξεντεριάζοντας κόσμο? :D

Καρακαταγούσταρα αυτό το παιχνίδι - yet another flavor of Lara! :thumbup:
 
Πριν αρκετές μέρες είπα να παίξω το COD MW3...
Βρήκες FP να παίξεις!!! :burn: Δοκίμασε Deus Ex (Ειδικά το πρώτο είναι κορυφή), και Far Cry (εάν είσαι πολεμοχαρής!!!!!)
 
Nαι, τα COD έχουν πολύ πιο γρήγορους ρυθμούς και στην ουσία είναι απλά shooting galleries. Το Thief είναι υποτίθεται πιο αργών ρυθμών, με λίγο περισσότερο ψάξιμο, κρύβεσαι, περιμένεις, θέλει λίγο πιο πολύ υπομονή και προσοχή κλπ.

Οπως είπε και ο Captain, δοκίμασε το Deus Ex αλλά εγώ θα πρότεινα και το System Shock 2, το οποίο εξάλλου είναι και από τους δημιουργούς των πρώτων Thief.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Far Cry το σκεφτόμουν, αλλά γενικά με πιάνει φοβία με τα FPS... :(

Τεράστια αδικία πάντως... Κι ακόμα μεγαλύτερη, που οι εταιρείες δεν τα βγάζουν σαν third person....

Τεσπα, θα το ψάξω, κατεβάζοντας κανένα δεμο!
 
D@redevil είπε:
Τεράστια αδικία πάντως... Κι ακόμα μεγαλύτερη, που οι εταιρείες δεν τα βγάζουν σαν third person....
Kι εμείς τα κακόμοιρα που μας αρέσουν τα first person τι θα παίζουμε (εκτός από τα τελείως ρηχά COD, Sleepzone και Xάλιο)? Εξάλλου μιλάμε για μία σειρά που εξ αρχής ήταν first person. Αν το άλλαζαν τώρα θα ήταν μεγαλύτερη αδικία για τους fan της σειράς (δεν λέω για μένα, ελάχιστα τα έχω παίξει τα Thief). Εξαλλου υπάρχουν αρκετά stealth based games που είναι third person (πχ Metal Gear και Splinter Cell) για όποιον δεν του αρέσουν τα first person.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι έχεις δίκιο! ... Λάθος διατύπωση δική μου! #)

Εννοούσα, αυτό που βγάζουν σε fp, να βγάζουν και μια έκδοσή του σε 3p... π.χ. Skyrim! Εκ του default είναι γυρισμένο σε fp, αλλά μόλις τελειώσει το intro & τα cinematics, σου δίνει τη δυνατότητα να το γυρίσεις σε 3p! Everybody's happy!

Όσο για τα άλλα παιχνίδια, ε, δεν είναι αδικία και για μας, να μιλάτε για το Thief κι εμείς να μη μπορούμε να το παίξουμε?! :flower:
 
Καπετάνιε μου, το καλό που έχει η γενιά μας είναι ότι βλέπει "πίσω" από τα γραφικά, γι' αυτό και τα παιχνίδια της, είναι διαμάντια! ;)

Πολύ ενδιαφέρουσες προτάσεις, που σίγουρα θα προστεθούν στο παλμαρέ μου - many thanks! :)
 
Βρε, λέγε εσύ κι εγώ εδώ είμαι να καταγράφω! ;)

Μια χαρά έχουν και χαμηλές απαιτήσεις, οπότε δε θέλω και κανένα θηρίο για να τα παίξω! :)
 
Πίσω
Μπλουζα