Gaming News

Μπορείς να δοκιμάσεις και καμμιά δραμαμίνη πριν παίξεις. :p
 
Για δραμαμίνη δεν ξέρω, αλλά το έχω βάλει αμέτι - μοχαμέτι να τερματίσω το campaign mode του COD.... Άντε να δούμε, αν θα τα καταφέρω! :p

(χωρίς πλάκα - πιάνει η δραμαμίνη???)
 
Πιθανώς αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις, γιατί η ζαλάδα στα FPS έχει παρόμοιο μηχανισμό με την ζαλάδα στα πλοία κλπ (δηλαδή ότι άλλες πληροφορίες παίρνει ο εγκέφαλος από τα μάτια και άλλες από τα όργανα ισορροπίας)

Τώρα αν σε "ρίχνει" πολύ το φάρμακο καθότι συχνά φέρνει νύστα, μπορεί να σταματήσεις να ζαλίζεσαι αλλά να μην είσαι αποδοτική ingame (σε αυτή την περίπτωση πας για camping και το ρίχνεις στον ύπνο, lol). Πάντως μια δοκιμή σίγουρα δεν βλάπτει. :)
 
Αν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τη θάλασσα, θα το δοκιμάσω! :)

Thanks, Doc! :flower:

(κοίτα να δεις που θ' αρχίσω να παίζω ντοπέ! :biglaugh:)
 
Για τα next Gen μασινια και μονο ερχεται συντομα.




 
Αρκετα εντυπωσιακο οπτικα!
 
[h=1]TOP 15 UPCOMING GAMES 2014 - 2015![/h]

[video=youtube;H5N0n9J_1-Y]

 
To Xenoblade και το Zelda που ειναι;; :(

EDIT. Τωρα ειδα οτι γραφει upcoming games Pc/Ps4/One/Ps3/360... Ωραια λιστα χωρις την 3η NextGen κονσολα :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
E ειναι απο τον Απριλη ,δεν ειναι και πολυ φρεσκια.
 
Διάβασα μόλις τώρα στο Slashdot ότι η Crytek USA ακολουθεί τον δρόμο της Crytek UK δηλαδή πάει κι αυτή προς χρεωκοπία :(
 




The Talos Principle ενα first-person puzzler (με φιλοσοφικες προεκτασεις) , αποτέλεσμα της συνεργασίας της Croteam (Serious Sam series )με τον Jonas Kyratzes ( Ithaka of the Clouds The Sea will claim Everything) και τον Tom Jubert (FTL, The Swapper) ,έρχεται τον φθινόπωρο σε PlayStation 4, PC, Mac, and Linux.
 
Eντυπωσιακο φαινεται,μου αρεσαν ιδιαιτερα τα 2 Force Unleashed και τα επαιξα αρκετα,ελπιζω και αυτο να ακολουθει την ιδια συνταγη.




Star Wars: Battlefront Trailer

[video=youtube;ZwWLns7-xN8]

 
To γνωστο απο το U ZombieU αλλαζει ονομασια σε Zombie και ερχεται 18 αυγουστου σε PS4,ONE και PC.

 


Zombie Announcement trailer



[video=youtube_share;PdNwDEQQbKM]https://youtu.be/PdNwDEQQbKM
 

Unravel - "κοκκινη κλωστη δεμενη" σε ενα physics puzzle platform game (PS4,Xbox One,Windows).
 
Μια συλλογουλα για το ps4.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πως θα μπορουσε να ηταν ενα παιχνιδι zelda με γραφικα εποχης.

Zelda Ocarina Of Time με την Unreal Engine 4

 
Ευχαριστώ για την πληροφορία Milntov! Το κατέβασα (δεν χρειάζεται εγκατάσταση) αλλά δεν μπορώ να βρώ τα πλήκτρα για τον χειρισμό, ούτε κάποιο μενού για να τα ορίσεις.. Καμμιά βοήθεια;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε μενα παιζει μια χαρα με το gamepad του xbox 360 χωρις να κανω καποια ρυθμιση.Επιλεγω πχ story mode και παιζω.Με το πληκτρολογιο δεν εχω δοκιμασει να παιξω.

Στην αρχη νομισα οτι ο υπολογιστης μου επειδη ειναι παλιος δεν θα το τρεχει.Tο τρεχει ομως μια χαρα.
O επεξεργαστης που εχω ειναι απο το 2011.Ο AMD A8-3870K Quad-Core 3.0 GHz και η καρτα γραφικων η hd 7770 2GB του 2012.
Μνημη ram 6gb
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ για την απάντηση, milntov! Μπα, δοκίμασα και εγώ με ένα χειριστήριο του playstation με αντάπτορα που έχω αλλά δεν κατάφερα να το χειριστώ. Επίσης πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα με τις συγκρούσεις, δυό φορές κόλλησα σε τοίχους και δεν κατάφερα να ξεκολλήσω τον Link. Αυτά τα έκανα παιζοντας με τα cursor keys με τα οποία μπορούσα να κινηθώ, αλλά δεν μπορούσα πχ να κλείσω το inventory που άνοιξα κατά λάθος. Αν κατάλαβα καλά αυτό είναι μόνο κάτι σαν demo ή beta έκδοση του παιχνιδιού; Α, και παίζοντας με το χειριστήριο, μπορείς να κάνεις save και load;
 
Ναι ειναι ενα demo.Στο inventory εγω δεν ειχα καποιο προβλημα οπως πχ να παρω το σπαθι και την ασπιδα κ.λπ Σε ενα σημειο ειχα κολλησει και εγω αλλα ξεκολλησε ευκολα.
Save και load δεν ειδα να κανει καπου.Αν το ολοκληρωσει ολο το παιχνιδι θα ειναι φοβερο με αυτα τα γραφικα.
 
Πίσω
Μπλουζα