Gears of War 2 - Hardcore κιμάς σε HiDef

Πες τα ρε μεγάλε!!!!!!!
 
Απλά τα πράγματα. Αν έβγαινε πρώτα στην αγορά το joypad (λέμε τώρα) και μετά το πληκτρολόγιο και το ποντίκι, πάλι κάποιοι θα λέγανε σιγά μην παίξω shooter με πληκτρολόγιο και ποντίκι. Είναι καθαρά θέμα συνήθειας. Και εμένα μου ήταν δύσκολο να συνηθήσω να παίζω cod4 στο 360 αλλά μετά από μερικά παιχνίδια μια χαρά. Προσωπικά το βλέπω και αλλιώς. Κονσόλα είναι με joypad θα παίξω. Aν είχε πληκτρολόγιο και ποντίκι θα ήταν υπολογιστής (αφήστε το dreamcast) αρα γιατί να αγόραζα την κονσόλα; Το παίζω και στον υπολογιστή.
 
Κονσολα = καναπεδουμπα,ενισχυτης και πολλες ιντσες ->pad

Υπολογιστης = γραφειο,speakerοπουλα,monitor -> mouse
 
Wally είπε:
Κονσολα = καναπεδουμπα,ενισχυτης και πολλες ιντσες ->padΥπολογιστης = γραφειο,speakerοπουλα,monitor -> mouse
Να μου επιτρέψετε να διαφωνήσω. Μια χαρά λειτουργεί το PC κάτω από την τηλεόραση. Και remote, και wireless pads ΑΛΛΑ και mouse/keyboard για shooters και λοιπά παιχνίδια που τα χρειάζονται.

Όσο για joypad για shooter έχω προσπαθήσει πολλές φορές και ποτέ δεν κατάφερα να το συνηθήσω: Τι Goldeneye, τι Timesplitters, τι Halo, τίποτα. Απλά δεν μπορώ (OK, μπορώ αλλά όχι καλά). Τελευταία προσπάθεια ήταν το Halo 3 και τελικά αποφάσησα να το παρατήσω το άθλημα.
 
Μα τα PC games ειναι για 16:10 ενω τα console games για 16:9 αν δεν απατωμαι.

Οποτε console σε Monitor = scaling :(

Οποτε PC σε προβολι ή TV = scaling :(
 
Μετά απο ώριμη σκέψη τη έκανα την κουτουράδα μου. Ένας ακόμα πολέμιος του joypad έπεσε στη μάχη. Ε ναι λοιπόν, δηλώνω και εγώ κάτοχος ΧΒΟΧ360 :eek: ...και όλα αυτά για το GOW2 και το Dead Space...και το far cry...και το fallout...και το street fighter...κλπ κλπ.

press E ή τώρα πια X to revive
 
Remember when i told ya that i'm gonna buy a new pc?....... I LIED!
 
Κι εσύ ωρέ Shadow ????? :D

Μάριε,πρέπει να σου πω ότι δε συμφωνώ με τη θεωρία σου.

Π.χ Όταν βγήκε το Sensible soccer,υπήρχαν τα tomahawks,υπήρχε όμως και το keyboard!

Γιατί όλοι λέγανε ότι Sensible=tomahawk ?

Κάποια παιχνίδια παίζονται καλύτερα με συγκεκριμμένο τρόπο,και στα FPS αυτός μάλλον είναι ο συνδυασμός keyboard + mouse....
 
Αν ένα παιχνίδι βλέπει την ανάλυση της τηλεόρασης, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα scaling. Με τα HTPCs να γίνονται ολοένα και περισσότερο ρουτίνα σε ένα σπίτι, όλα τα νέα παιχνίδια λειτουργούν άνετα σε 1920Χ1080 αναλύσεις.

Μπορείς άνετα να συνδυάσεις το μηχανάκι σου με ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι. Παίζεις μια χαρά από μακριά. Φυσικά η όλη φιλοσοφία gaming στα δύο στρατόπεδα είναι διαφορετική.

Shadow συγχαρητήρια για την αγορά σου. Σε τι τηλεόραση θα το βάλεις; Περιμένω πρόσκληση να δω από κοντά το στήσιμο της κονσόλας σου.
 
Τώρα Μάνο αν σου πω πως τα τελευταία χρόνια μου φένεται πιο έυκολο το sensible στο pc με το πληκτρολόγιο; Και ας έφαγα ατέλιωτες ώρες στην Amiga με το pacman. Αυτό είναι θέμα συνήθειας αλλά από την άλλη καταλαβαίνω τι γράφεις και ίσως να έχεις και δίκιο. Ίσως μπορεί με την γνώμη σου να συμφωνεί ένα μεγάλο ποσοστών gamers. Όπως και να έχει, προσωπικά έχω συνδέσει την λέξη κονσόλα με την εποχή του megadrive και snes. Tα παιχνίδια στις κονσόλες joypad και στα pc πληκτρολόγιο και ποντίκι. Αυτό έχω στο μυαλό μου. Μπορεί λάθος τι να πω..
 
Shadow για την ωρα αντιμετωπιζω μικρα τεχνικα προβληματα.Απο βδομαδα θα τα πουμε στο Live!
 
telonio είπε:
Μάνο αν σου πω πως τα τελευταία χρόνια μου φένεται πιο έυκολο το sensible στο pc με το πληκτρολόγιο;
:eek: :animeek: :animeek:

Συγνώμη,τι διάβασα μόλις τώρα ;!;!;

Ρε Μάριε,τι PCιά και πληκτρολόγια μου λες ωρέ ;!;

Για το SWOS μιλάμε,δηλαδή SWOS=Amiga=Tomahawk/Pacman !!!

Ρε,σύνελθε,έχεις ανάγκη από μια Sensiblομαχία κι άμεσα μου φαίνεται !!!! :D
 
manos426f είπε:
:eek: :animeek: :animeek:
Συγνώμη,τι διάβασα μόλις τώρα ;!;!;

Ρε Μάριε,τι PCιά και πληκτρολόγια μου λες ωρέ ;!;

Για το SWOS μιλάμε,δηλαδή SWOS=Amiga=Tomahawk/Pacman !!!

Ρε,σύνελθε,έχεις ανάγκη από μια Sensiblομαχία κι άμεσα μου φαίνεται !!!! :D
στάνταρ :D :D:D
 
Αρκετά με τα teaser! We want the real thing! Έχω λαδώσει όλα μου τα όπλα... :D
 
Λαδωσε το και σε διαβεβαιω οτι θα το ξανα-χρειαστεις και στο μελλον... ;)
 
Τα παιδακια για υπνο...ΠΟΛΕΜΟΣ :)

[gt]42089.html[/gt]
 
Δεν τους διαβαζω και πολυ ικανοποιημενους. :p
 
Πίσω
Μπλουζα