• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

General Hospital (TV Series 1963)

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
727
Η σειρά είχε πολύ μεγάλη επιτυχία στην Αμερική και έχει χρόνια που διαδραματίζεται απο το 1963. Επαιζε ο δικός μας Τζον Στάμος. Δεν έχω δει επεισόδιο αλλά ίσως κάποιος να την θυμάται και νας μας δώσει κάποιες πληροφορίες.

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Hospital_(1963-1977)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Kambia

Retired Admin
Αντιδράσεις
874
Παίχτηκε στην ελληνική τηλεόραση?

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
727
Νομίζω πως ναι, νομίζω δεν είμαι σίγουρη και ο Μαγκαιβερ έκανε έναν γιατρό! Ο Σταμος υποδυότανε το απολωλως πρόβατο από οτι βλέπω :)

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

D@redevil

Retired Admin
Αντιδράσεις
239
Κάτι μου θυμίζει, τώρα που το λες, Αριάδνη!.....

Το καλύτερο είναι -αν κατάλαβα καλά!- ότι προβάλλεται ακόμα και μάλιστα έχει φτάσει στο επεισόδιο 12869!!! :eek:

Τύφλα να 'χει ο Φώσκολος!

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
727
D@redevil είπε:
Κάτι μου θυμίζει, τώρα που το λες, Αριάδνη!.....
Το καλύτερο είναι -αν κατάλαβα καλά!- ότι προβάλλεται ακόμα και μάλιστα έχει φτάσει στο επεισόδιο 12869!!! :eek:

Τύφλα να 'χει ο Φώσκολος!
πω, πω βραβείο γκίνες , τόσο καλό πια αυτό το γενικό νοσοκομείο, τι άλλο έχει να πει μετα από 12 χιλιάδες επεισόδια; Τρέμε δόκτωρ Χαουζ :D . Και περιέχει ρομαντζάδα από τα λίγα βίντεο που είδα με οικογενειακή ατμόσφαιρα καμιά σχέση με τα σύγχρονα ιατρικο-σήριαλ δηλ., νομίζω οτι θα βλέπετε ευχαριστα. Κανείς δεν έχει δει επεισόδιο στα ελληνικά; ετσι να δούμε την δημοτικότητα του αν την αξίζει.

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
727
Το 78' παιζοτανε :D στα νιατα του πολύ τοτε ο Στάμος( εχουμε και μεις έναν Έλληνα σταρ με καριερα στο Χόλυγουντ)

paulochelao24

Retro Member
Αντιδράσεις
180
μια λεπτομέρεια -trivia που διάβασα πριν λίγο για ένα χαρακτήρα στο Γενικό Νοσοκομείο...O Russ Tumblyn γνωστός στο τηλεοπτικό κοινό ως o εκκεντρικός Dr. Lawrence Jacoby στο Twin Peaks,εμφανίζεται σε κάποια επεισόδια του Γενικού Νοσοκομείου ως Dr. Lawrence Jacoby (δηλαδή με τον ίδιο χαρακτήρα στο Twin Peaks)

Μπλουζα