General Hospital (TV Series 1963)

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.881
Αντιδράσεις
15.011
Η σειρά είχε πολύ μεγάλη επιτυχία στην Αμερική και έχει χρόνια που διαδραματίζεται απο το 1963. Επαιζε ο δικός μας Τζον Στάμος. Δεν έχω δει επεισόδιο αλλά ίσως κάποιος να την θυμάται και νας μας δώσει κάποιες πληροφορίες.

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Hospital_(1963-1977)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω πως ναι, νομίζω δεν είμαι σίγουρη και ο Μαγκαιβερ έκανε έναν γιατρό! Ο Σταμος υποδυότανε το απολωλως πρόβατο από οτι βλέπω :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάτι μου θυμίζει, τώρα που το λες, Αριάδνη!.....

Το καλύτερο είναι -αν κατάλαβα καλά!- ότι προβάλλεται ακόμα και μάλιστα έχει φτάσει στο επεισόδιο 12869!!! :eek:

Τύφλα να 'χει ο Φώσκολος!
 
D@redevil είπε:
Κάτι μου θυμίζει, τώρα που το λες, Αριάδνη!.....
Το καλύτερο είναι -αν κατάλαβα καλά!- ότι προβάλλεται ακόμα και μάλιστα έχει φτάσει στο επεισόδιο 12869!!! :eek:

Τύφλα να 'χει ο Φώσκολος!
πω, πω βραβείο γκίνες , τόσο καλό πια αυτό το γενικό νοσοκομείο, τι άλλο έχει να πει μετα από 12 χιλιάδες επεισόδια; Τρέμε δόκτωρ Χαουζ :D . Και περιέχει ρομαντζάδα από τα λίγα βίντεο που είδα με οικογενειακή ατμόσφαιρα καμιά σχέση με τα σύγχρονα ιατρικο-σήριαλ δηλ., νομίζω οτι θα βλέπετε ευχαριστα. Κανείς δεν έχει δει επεισόδιο στα ελληνικά; ετσι να δούμε την δημοτικότητα του αν την αξίζει.
 
Το 78' παιζοτανε :D στα νιατα του πολύ τοτε ο Στάμος( εχουμε και μεις έναν Έλληνα σταρ με καριερα στο Χόλυγουντ)
 
μια λεπτομέρεια -trivia που διάβασα πριν λίγο για ένα χαρακτήρα στο Γενικό Νοσοκομείο...O Russ Tumblyn γνωστός στο τηλεοπτικό κοινό ως o εκκεντρικός Dr. Lawrence Jacoby στο Twin Peaks,εμφανίζεται σε κάποια επεισόδια του Γενικού Νοσοκομείου ως Dr. Lawrence Jacoby (δηλαδή με τον ίδιο χαρακτήρα στο Twin Peaks)
 
Πίσω
Μπλουζα