Ghosts'n Goblins 2: Η επιστροφή του ''Νεκροθάφτη'' !!!

Nemo είπε:

-


 


Μια και ο metalcandyman εχει παρει " επ'ωμου το πηρες το συγκεκριμενο θεμα" και απ'οτι φαινεται, θα χρειαστει να περιμενει ,ας βοηθησουμε λιγο, ωστε ο χρονος να περασει πιο ευχαριστα ...


 




[video=youtube;6mDm-611y04]

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Μπραβο Μπιλαρα για την ενημερωση φαινεται πολυ ωραιο για πολλες ωρες για καψιμο
 
Oχι απλα καψιμο αλλα τρελο καψιμο φιλαρακι δεν ειναι τυχαιο που το περιμενω πως και πως και πιο πολυ ακομα και απο αλλα πασιγνωστα και πολυαναμενωμενα παιχνιδια :headbangdude:
 
Ενημερωσε οταν βγει αρχοντα σε λιγες μερες θα ανεβασω μια καμπινα που φτιαχνω αργα αλλα σταθερα γιατι εχω κ δυο πιτσιρικια κ γινεται χαμος στη φωτο που θα βαλω θα σου εχω κ μια αφιερωση γιατι εισαι απ τα ατομα που παω πολυ κ ξερω οτι νιοθεις πολυ τα arcades
 
DREDD είπε:
Ενημερωσε οταν βγει αρχοντα σε λιγες μερες θα ανεβασω μια καμπινα που φτιαχνω αργα αλλα σταθερα γιατι εχω κ δυο πιτσιρικια κ γινεται χαμος στη φωτο που θα βαλω θα σου εχω κ μια αφιερωση γιατι εισαι απ τα ατομα που παω πολυ κ ξερω οτι νιοθεις πολυ τα arcades
Eνοειται πως θα ενημερωσω.Εξαλου πανω απο 3,4 φορες την μερα μπαινω στο site μπας και δω τιποτα ευχαριστω :D .Επισης Respect και μεγαλη μαγκια φιλαρακι να εχεις και δυο παιδια και παραλληλα να ασχολεισαι και με την καψουρα σου και να φτιαχνεις τετοια project.Ανυπομωνω να δω την νεα σου καμπινα και να σε ευχηθω καλοπαικτη φυσικα :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
off topic mode on


To Demon's Crest στο SNES δεν έχει σχέση με τη σειρά? Γιατί νόμιζα οτι είναι πάνω κάτω τα ίδια απλά στο Demon's Crest πετάς.

off topic mode off


Εύχομαι να το βγάλει γρήγορα το παιχνιδάκι Βασίλη γιατί καταλαβαίνω πόσο το περιμένεις. Οι νέες κυκλοφορίες γενικά δε λένε και τίποτα.Δεν έχω παίξει κανένα της σειράς Ghosts n Goblins γιατί με εχει αποθαρρύνει η δυσκολία που λένε όλοι οτι έχει.


 
vasilas432 είπε:
off topic mode on
To Demon's Crest στο SNES δεν έχει σχέση με τη σειρά? Γιατί νόμιζα οτι είναι πάνω κάτω τα ίδια απλά στο Demon's Crest πετάς.

off topic mode off


Εύχομαι να το βγάλει γρήγορα το παιχνιδάκι Βασίλη γιατί καταλαβαίνω πόσο το περιμένεις. Οι νέες κυκλοφορίες γενικά δε λένε και τίποτα.Δεν έχω παίξει κανένα της σειράς Ghosts n Goblins γιατί με εχει αποθαρρύνει η δυσκολία που λένε όλοι οτι έχει.


Φιλε βασιλη εχεις καποιο δικειο γιατι οντως υπαρχει σχεση του Demon's crest με την σειρα Ghosts'n Goblins γιατι στην ουσια ο ηρωας του Demon's crest ειναι ενας απο τους εχθρους που υπαρχουν στο Ghost's n Goblins αλλα η σχεση με την σειρα αυτη σταματαει εδω.Μεγαλητερη σχεση εχει με τα παιχνιδια Gargoyle's Quest του Game Boy και Gargoyle's Quest II του NES γιατι ειναι ο ιδιος ηρως που ονομαζεται Firebrand.
Oσο για την σειρα Ghost's n Goblins ναι ειναι πολυ δυσκολα κυριως το πρωτο αλλα αυτο δεν πρεπει να σε αποθαρρυνει απο το να τα παιξεις και να τα απολαυσεις γιατι μιλαμε για παιχνιδια θρυλους και μεσα στο top ten των arcades για μενα ολων των εποχων.
 
Νεο update απο τον Davidy που μεσω τριων νεων φωτογραφιων μας παρουσιζει μια νεα πιστα που ονομαζεται "King Garden".

CE1B891E-81DF-46F9-BD15-EA4EC7B10D51.JPG

F1F29DE5-D649-4B33-A297-F294B16BBBD6.JPG

EF7856CB-D9E2-4E10-B05A-295A41DDE214.JPG
 
Ωραια ολο κ κοντεβουμε bill
 
Ετσι ακριβως φιλαρακι μου και πραγματικα οσο προχωραει το παιχνιδι και βλεπω την δουλεια που εχει ριξει ο Davidy καραγουσταρω ολο και πιο πολυ και βγαινουν αληθινα τα λογια που με ειχε πει πως καθστερησε το παιχνιδι τοσο πολυ δυο χρονια και δηλαδη γιατι θελει να φτιαξει ενα Ghosts'n Goblins ανταξιο του ονοματος του παιχνιδιου αλλα και ανταξιο τον υπολοιπων της capcom και απο τα λιγα που εχουμε δει τα καταφερνει πολυ καλα γιατι πραγματικα η παραπανω πιστα ειναι ολα τα λεφτα με εξαιρετικο level design.Εκει που την πατησα ειναι που νομιζα πως ο τυπος με τα δυο σπαθια ειναι εχθρος αλλα οπως με ειπε ο δημιουργος απλα ενα αγαλμα ειναι χαχαχαχαχα :D
 
Κγω για εχθρο τον ειχα παρει να πω την αληθεια
 
Μετα απο καιρο σημερα ειχαμε update για την παιχνιδαρα που ετοιμαζη ο Davidy με καποιες νεες φωτογραφιες απο πιστα του παιχνιδιου αλλα και με την υποσχεση πως το παιχνιδι θα ειναι ετοιμο μεσα στο 2015 αν και δεν μπορει να πει ποτε ακριβως γιατι μερα με την μερα το παιχνιδι γινετε ολο και πιο μεγαλο οπως και θα ειναι τζαμπανταν αν και με χρημα να το εβαζε θα το αγοραζα οπωσδηποτε.Μιλαμε απο φαντασια ο τυπος τα πηγαινει παρα πολυ καλα και το level design πραγματικα ειναι ολα τα λεφτα και οσο και να μαρεζε το παιχνιδι απο της πρωτες φωτογραφιες αλλα και το demo Που επαιξα καθε φορα που βλεπω κατι νεοτερο μαρεσει ολο και πιο πολυ.

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 
Ο Davidy έχει κάνει πολύ προσεγμένη δουλειά με τα γραφικά από όσο φένεται στις φωτογραφίες.

Metal πιστεύω πως θα το λιώσεις από την πρώτη μέρα που θα είναι έτοιμο για download έτσι;
 
Eτσι ακριβως φιλε απο το πρωτο λεπτο θα το λιωσω οπως εκανα και με το demo.Κατι τετοια παιχνιδια περιμενω πως και πως και γενικα με τετοια εχω καταληξη να ασχολουμαι γιατι απο της και καλα ΑΑΑ παραγωγες δεν περιμενω τιποτα απολυτως εκτος απο καποια παιχνιδια της NINTENDO για το Wii U και καποια αλλα που μπορω να τα παιξω και στο PC οπως ειναι το Metal Gear V: The phantom pain που το περιμενω και αυτο πως και πως αφου ειμαι μεγαλος οπαδος της σειρας απο την NES εποχη μεχρι και σημερα.
 
metalcandyman είπε:
Eτσι ακριβως φιλε απο το πρωτο λεπτο θα το λιωσω οπως εκανα και με το demo.Κατι τετοια παιχνιδια περιμενω πως και πως και γενικα με τετοια εχω καταληξη να ασχολουμαι γιατι απο της και καλα ΑΑΑ παραγωγες δεν περιμενω τιποτα απολυτως εκτος απο καποια παιχνιδια της NINTENDO για το Wii U και καποια αλλα που μπορω να τα παιξω και στο PC οπως ειναι το Metal Gear V: The phantom pain που το περιμενω και αυτο πως και πως αφου ειμαι μεγαλος οπαδος της σειρας απο την NES εποχη μεχρι και σημερα.
Σωστός! WiiU και Phantom Pain!

Όχι Bloodborne?
 
vasilas432 είπε:
Σωστός! WiiU και Phantom Pain!Όχι Bloodborne?
Oχι φιλε γιατι μαρεσει να παιζω παιχνιδια να γουσταρω gameplay και οχι να βλεπω ταινιες με ρηχο gameplay και ομορφα γραφικα για να καληψουν ολες της αλλες ατελειες τους.
 
metalcandyman είπε:
Oχι φιλε γιατι μαρεσει να παιζω παιχνιδια να γουσταρω gameplay και οχι να βλεπω ταινιες με ρηχο gameplay και ομορφα γραφικα για να καληψουν ολες της αλλες ατελειες τους.
Καταλαβαίνω οτι ειμαι εκτός θέματος, αλλα τα Demon's souls, Dark Souls, Dark Souls 2 και Bloodborne σου ταιριάζουν απόλυτα γιατί μοιάζουν με το Demon's Crest απλά ειναι σε 3D και μεταφορές στα σύγχρονα συστήματά. Δεν έχουν καλά γραφικά και δεν έχουν ταινίες μέσα και το gameplay είναι πηγάδι! Θεωρούνται δύσκολα παιχνίδια αλλα για σένα θα είναι μέτρια η δυσκολία τους. Έχω τερματίσει το Demon's Souls και το έχω αφήσει κάπου στην αρχή του new game+. Απίστευτη εμπειρία! Στο Dark Souls έχω βγάλει όλες τις περιοχές και σταμάτησα στο Tomb of the Giants, αλλά για να ξαναπαίξω πρέπει πρώτα να ξεπεράσω τους φόβους μου για το σκοτάδι, και δεν μου ειναι εύκολο...

Δεν έχεις δοκιμάσει κανένα απο αυτά?
 
vasilas432 είπε:
Καταλαβαίνω οτι ειμαι εκτός θέματος, αλλα τα Demon's souls, Dark Souls, Dark Souls 2 και Bloodborne σου ταιριάζουν απόλυτα γιατί μοιάζουν με το Demon's Crest απλά ειναι σε 3D και μεταφορές στα σύγχρονα συστήματά. Δεν έχουν καλά γραφικά και δεν έχουν ταινίες μέσα και το gameplay είναι πηγάδι! Θεωρούνται δύσκολα παιχνίδια αλλα για σένα θα είναι μέτρια η δυσκολία τους. Έχω τερματίσει το Demon's Souls και το έχω αφήσει κάπου στην αρχή του new game+. Απίστευτη εμπειρία! Στο Dark Souls έχω βγάλει όλες τις περιοχές και σταμάτησα στο Tomb of the Giants, αλλά για να ξαναπαίξω πρέπει πρώτα να ξεπεράσω τους φόβους μου για το σκοτάδι, και δεν μου ειναι εύκολο...Δεν έχεις δοκιμάσει κανένα απο αυτά?
Συμφωνώ σε όλα όσα είπες,πολύ σωστή προσέγγισξ.Θεωρούνται δύσκολα παιχνίδια σε σχέση με την ευκολία των περισσοτέρων της εποχής τους.Γενικά αφού πεθάνεις αρκετές φορές,τα μαθαίνεις και μετά δεν έχεις πρόβλημα.Βέβαια όσο προχωράς τα New Game είναι άλλο θέμα.

Αλλά είναι υπέροχα έπη που όποιος δεν παραδέχεται ή έχει κόμπλεξ ή φοράει παρωπίδες.

Το Tomb Of The Giants είναι από τις χειρότερες περιοχές στο παιχνίδι,εξαιτίας της έλλειψης φωτός όπως και το Blighttown.

Το Demon's Souls είναι 10/10 για μένα σε βαθμολογία και το Dark Souls 9,5.
 
SurvivalHorror είπε:
Συμφωνώ σε όλα όσα είπες,πολύ σωστή προσέγγισξ.Θεωρούνται δύσκολα παιχνίδια σε σχέση με την ευκολία των περισσοτέρων της εποχής τους.Γενικά αφού πεθάνεις αρκετές φορές,τα μαθαίνεις και μετά δεν έχεις πρόβλημα.Βέβαια όσο προχωράς τα New Game είναι άλλο θέμα.Αλλά είναι υπέροχα έπη που όποιος δεν παραδέχεται ή έχει κόμπλεξ ή φοράει παρωπίδες.

Το Tomb Of The Giants είναι από τις χειρότερες περιοχές στο παιχνίδι,εξαιτίας της έλλειψης φωτός όπως και το Blighttown.

Το Demon's Souls είναι 10/10 για μένα σε βαθμολογία και το Dark Souls 9,5.
Σωστός. Η σειρά souls αποτελείται απο έπη ίδιας κλάσης με ας πούμε το Guns of the Patriots! Η Blighttown δεν με δυσκόλεψε, και αυτό γιατί την πέρασα....αλλα στο Tomb of the Giants δεν πατάω το πόδι μου:burn:
 
vasilas432 είπε:
Σωστός. Η σειρά souls αποτελείται απο έπη ίδιας κλάσης με ας πούμε το Guns of the Patriots! Η Blighttown δεν με δυσκόλεψε, και αυτό γιατί την πέρασα....αλλα στο Tomb of the Giants δεν πατάω το πόδι μου:burn:
Για να μην ξεφεύγουμε από το πολύ ενδιαφέρον θέμα αυτό που ξεκίνησε ο Βασίλης,σου έστειλα Inbox περί Souls να συνεχίσουμε από εκεί.
 
Πίσω
Μπλουζα