Ghosts'n Goblins (Review+tips+walkthrouh+video walkthrough) ultimate edition

Εγώ δεν ήξερα καν ότι γίνονται αυτά.
 
Ρε Bill, γιατι ο τελικος κακος (φανηκε) τοσο ευκολος??

Εχει να κανει με το οπλο ασπιδα?
 
Φανηκε τοσο ευκολος γιατι ειναι τοσο ευκολος φιλαρακι μου και δεν εχει σχεση το οπλο γιατι πολυ απλα χωρις το οπλο αυτο απλα δεν μπορεις να πας στον πραγματικο τελικο που ειναι αυτος οποτε και αν καταφερει καποιος να νικησει τους διαβολους αλλα δεν εχει το καλο οπλο την ασπιδα η το σταυρο στης ιαπωνικες εκδοσεις θα τον ξαναβγαλει στην πεμπτη πιστα ωστε να μπορεσει να το βρει.Η δυσκολια ειναι οι δυο διαβολοι αν τους περασεις αυτους μετα ο τελικος ειναι απλα γελοιος.
 
Την ασπιδα η τον σταυρο που λες, σε ποια πιστα πρεπει να τον παρεις και να το κρατησεις μεχρι τελους?
 
Το οπλο αυτο πρεπει να το παρεις μεχρι και το τελος της 6ης πιστας που ο αρχηγος ειναι οι δυο διαβολοι.Αν το εχεις και τους νικησεις θα πας στον κανονικο αρχηγο και μολις τον νικησεις θα πρεπει να ξανατερματισεις το παιχνιδι και να φτασεις εκει ωστε να τον νικησεις κανονικα αυτη την φορα.Αν δεν το εχεις το οπλο θα σε βγαζει συνεχεια στην πεμπτη πιστα μεχρι να το βρεις.Το συγκεκριμενο οπλο αρχιζει σιγα σιγα να εμφανιζεται απο την τριτη πιστα την σπηλια και δεν ειναι υποχρεωτικο να το παρεις απο κει οπως κανω εγω στα βιντεο γιατι αυτο το οπλο εχει μια μεγαλη αδυναμια που ειναι οτι εχει πολυ μικρη εμβελεια και μπορει να δυσκολεψει το παιχνιδι σε καποιον που δεν εχει την αναλογη εμπειρια.Οποτε λοιπον αναλογα με το ποσο καλα ξερουμε το παιχνιδι αποφασιζουμε να παρουμε την ασπιδα πιο κατω απο την τριτη πιστα αν μας την εμφανισει φυσικα γιατι δεν ειναι στανταρ αυτο.
 
Μαλιστα, ευχαριστω ρε συνονοματε, εισαι κορυφη..

Μονο και μονο εξαιτιας σου, θα το βαλω να το παιξω στο arcade μου, να σαι καλα!!
 
Καλο παιχνιδι φιλαρακι ;)
 
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Βασίλη πες μου πιο προτιμάς και γιατί!

Makaimura ή Dai Makaimura?
 
Makaimura φυσικα γιατι πρωτον ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το Dai Makaimura,δευτερων γιατι εχω φαει εκατονταδες για να μην πω χιλιαδες ωρες παραπανω στο πρωτο και τριτον γιατι την μελετη και την προπονηση που εχω ριξει στο πρωτο τελη της δεκαετιας του 80 αρχες 90 με μπλοκακι και μολυβι τι θα κανω ποια βηματα θα ακολουθησω κλπ την εχω ριξει μονο στα Pacman και Donkey kong.To δευτερο ειναι παιχνιδαρα με τα ολα της αλλα δεν το συγκρινω προσωπικα εγω με το πρωτο.
 
metalcandyman είπε:
Makaimura φυσικα γιατι πρωτον ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το Dai Makaimura,δευτερων γιατι εχω φαει εκατονταδες για να μην πω χιλιαδες ωρες παραπανω στο πρωτο και τριτον γιατι την μελετη και την προπονηση που εχω ριξει στο πρωτο τελη της δεκαετιας του 80 αρχες 90 με μπλοκακι και μολυβι τι θα κανω ποια βηματα θα ακολουθησω κλπ την εχω ριξει μονο στα Pacman και Donkey kong.To δευτερο ειναι παιχνιδαρα με τα ολα της αλλα δεν το συγκρινω προσωπικα εγω με το πρωτο.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Πραγματικά το πρώτο φαίνεται οτι το εχεις σπουδάσει! Απορώ αν θα μπορω να το παίξω ή αν θα ειναι τελείως unplayable για μένα.

Χρόνια πολλά και για τη γιορτή σου, να έχεις υγεία και ότι επιθυμείς! :beer:
 

Ghosts 'n Goblins - Longplay 1CC (Arcade US Version)​


YΓ: Eπειδη το θεμα εχει 3 σελιδες και ως γνωστον το παλιο μου καναλι εχει διαγραφει ας βαλει καποιος διαχειριστης το βιντεο αυτο στην πρωτη σελιδα εκει που βρισκοταν το βιντεο που δεν υπαρχει ποια.

 
Πίσω
Μπλουζα