Gigatronics (KAT computer)

Εχω την τυχη να γνωριζω οτι ο Γρηγορης βασανιζεται να νεκραναστησει κατι πολυ σημαντικο οσο αφορα την ιστορια της Gigatronics...αν πανε ολα κατ ευχην και ολοκληρωθει πληρως το project, θα παρουσιαστει λεπτομερως...stay tuned
 
Φοβερό ποστ Γρηγόρη!!!!!!
 
Wally είπε:
Εχω την τυχη να γνωριζω οτι ο Γρηγορης βασανιζεται να νεκραναστησει κατι πολυ σημαντικο οσο αφορα την ιστορια της Gigatronics...αν πανε ολα κατ ευχην και ολοκληρωθει πληρως το project, θα παρουσιαστει λεπτομερως...stay tuned
Πραγματι ετσι ειναι!!Αλλα επειδη ακομη δεν εχω τελειωσει γι'αυτο δεν το παρουσιαζω ακομη,γιατι θελω να ειναι ολοκληρωμενο!!Εχω και πολλα ακομη στα σκαρια που σκεφτομαι να κανω!!

Rygar είπε:
Φοβερό ποστ Γρηγόρη!!!!!!
Ευχαριστω πολυ Νικο!!! :bow:
 
Αν και δηλωνω παντελως ασχετος με το ολο θεμα....:what:

Ενα εχω να πω....

Γρηγορη...Τα συγχαρητηρια μου φιλε!!!!! :bow: :bow: :bow:

Κανεις πραγματικα θαυματα!!!!!!! :thumbup:
 
angel_grig είπε:
Πραγματι ετσι ειναι!!Αλλα επειδη ακομη δεν εχω τελειωσει γι'αυτο δεν το παρουσιαζω ακομη,γιατι θελω να ειναι ολοκληρωμενο!!Εχω και πολλα ακομη στα σκαρια που σκεφτομαι να κανω!!
Τι ειναι βρε παιδια? :what: Reproduction motherboard του KAT; Θελω και εγω ενα!!!! :dribble:
 
stayros είπε:
Αν και δηλωνω παντελως ασχετος με το ολο θεμα....:what:
Ενα εχω να πω....

Γρηγορη...Τα συγχαρητηρια μου φιλε!!!!! :bow: :bow: :bow:

Κανεις πραγματικα θαυματα!!!!!!! :thumbup:
Ευχαριστω Σταυρο!!

freaktmp είπε:
Τι ειναι βρε παιδια? :what: Reproduction motherboard του KAT; Θελω και εγω ενα!!!! :dribble:
Χε,χε! :D Δεν αποκαλυπτουμε τιποτα ακομη!!!
 
Ο "ΚΑΤ Resurrector" για μία ακόμα φορά επί το έργον !! Eξαιρετική η όλη παρουσίαση της διαδικασίας του ripαρίσματος των fonts, και της μετέπειτα επεξεργασίας και επανεισαγωγής τους. :thumbup:

Οπως πάντα, θα συνεχίσω να παρακολουθώ το thread για τις επόμενες συναρπαστικές εξελίξεις της δουλειάς του φίλτατου angel_grig. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ά Ψ Ο Γ Ο Σ Γρηγόρη ! Σε παρακολουθώ στενά !
 
Σε ευχαριστω πολυ Γιωργο!!! :worship:
 
gigacgop29no341.jpg

τευχος 341/Φεβρουαριος 2013/Sthlh Timewarp
 
Μπραβο Νεμο!!Η αληθεια ειναι οτι περιμενα ενα λιγο μεγαλυτερο αφιερωμα...
 
gigatr062013b.jpg

Υ.Γ1 και παρεπιμπτοντως καπου σε ενα μηχανοκινητο site μια αναφορα που ειχα βρει πολυ παλαιοτερα και κατατιθεται ως μια απλη μαρτυρια, μια και δεν μπορει να επαληθευτει .

Ράλυ Πελοποννήσου 1982 - Ε.Δ. Σχοίνος (τότε χωμάτινη)

Σημ. Ο πρώτος Πανελλαδικά αγώνας που χρησιμοποιήθηκε κομπιούτερ για τα αποτελέσματα Gigatronics η εταιρία αν θυμάμαι καλά!

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 12, 2007, 21:03:01 μμ από castor »
http://www.historic-racing.gr/index.php?topic=124.30

Υ.Γ2 Μια ακομη αναφορα σε που παραθετω εδω (παλαιο ευρημα και αυτο) ,απλα λογω της συνεντευξης του Α.Μηλατου-Ρουφου

Κάναμε κρούσεις στα υπουργεία που μας διαβεβαίωναν να προχωρήσουμε και θα μας στη-ρίξουν. Κρούσεις όχι μόνο για χρηματοδότηση αλλάκαι για οργάνωση σεμιναρίων για τους εκπαιδευτικούς που θα διδάσκουν την πληροφορική με τους ΚΑΤ κτλ.Παρόλα τα συγχαρητήρια, τα μπράβο και τα «μηφοβάστε», δεν φαινόταν φως. Ήμασταν σε αδιέξοδο.Από τη μια διαβεβαιώσεις για τη παραγγελία υπολο-γιστών μας στα Ελληνικά σχολεία ......
,στο τελευταιο Phoenix (το 9ο ) και σχετικης δικης του αναφορας σε σεμιναρια ,ΜΗΠΩΣ(???) και σχετιζονται μεταξυ τους με καποιο τροπο .

Training Seminar on IMPORT OF PC GIGATRONICS that was realised in March -April 1985 and 1986 in Athens.

http://ad.teikav.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=239:kerenidou-cv&catid=65:researchers
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo respect!!!! :bow:

Οσον αφορα το αρθρο του Ο.Τ. ,περιττο να σχολιασω τις τελευταιες 3 γραμμες της απαντησης στον αναγνωστη..
 
gigatr062013c.jpg

gigatr062013d.jpg

upd

gigatr062013esmall.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gigaaugust2013.jpg

.............................
 
Νεμο το τελευταιο που εβαλες απο που ειναι?????
 
Θελω να ξανα-τονισω οτι χωρις την τεραστια βοηθεια του Nemo στο θεμα Gigatronics, δεν θα ειχαμε φτασει τοσο "βαθια".

Και εχει ακομα πολυ "ψωμι" η ιστορια...
 
Πίσω
Μπλουζα