GLORY, MAJESTY, UNITY (ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΑΝΟWAR - 4 AΠΡΙΛΙΟΥ 2007)

keeper7k είπε:
Φταίω εγώ να πώ τώρα ποιόν πετυχαίνω κάθε φορά που εξορμώ στα στέκια των ποζεράδων;; :tease: :biglaugh:
Καταραμενε Τακη-τζουνε,ξερεις οτι δεν μ'αρεσει εκει και οτι ερχομαι για την παρεα(αντιθετως με εσενα που δεν ηρθες χθες για την παρεα :midfinger: ).
 
Χάρηκα ιδιαιτέρως για τη γνωριμία παιδιά και ελπίζω να μας δοθούν αρκετές ευκαιρίες στο μέλλον να απολαύσουμε τέτοια θεάματα. Αν στεκόμουν στα παραλειπόμενα της βραδιάς, θα ανέφερα συνοπτικά:

1) Το λουτρό με μπύρα του Alucard στον δύστυχο και ανυποψίαστο maniac

2) Τον Έλληνα βικινγκ που ήταν το λιγότερο απολαυστικός

3) Τη ρωσίδα από το BabyO που αναγκάστηκαν να επιστρατεύσουν οι Manowar καθότι όσες παρευρίσκονταν στο κοινό ήταν ή δεσμευμένες, ή σεμνότυφες.

4) Τη μήνυση που κατέθεσε η Sarah Brightman στην τραγουδίστρια των Holy Hell για την "εκτέλεση" του "Phantom of the Opera"

5) Τα δερμάτινα γαντάκια του αδερφού του Alucard που με δόλο είχε καταφέρει να αποσπάσει από τον metal god Rob Halford.

6) Τους motherfucking false metalers malakas που προσπάθησαν να αποτρέψουν τους Manowar από το να παίξουν όπως χαρακτηριστικά είπε και ο Joey.

Και όπως έλεγε και κάποιος γνωστός οπαδός: Joye DeMaio, para ti…
 
What a night! :cool:

Ευχαριστώ για την παρέα παιδιά... :thumbup:
 
Omenforever είπε:
What a night! :cool:
Ευχαριστώ για την παρέα παιδιά... :thumbup:
Που εξαφανίστηκες ρε συ, μετά ;

Σε ψάχναμε με Alucard, Emerenciaos για να σε πάμε μέχρι το ΤΡΑΜ,

αλλά δε σε βρίσκαμε πουθενά ;
 
exetlaios είπε:
Που εξαφανίστηκες ρε συ, μετά ;
Σε ψάχναμε με Alucard, Emerenciaos για να σε πάμε μέχρι το ΤΡΑΜ,

αλλά δε σε βρίσκαμε πουθενά ;
Ναι βασικά σας έψαξα κι εγώ. Είχα μείνει για να ψάλλω το “The Crown Αnd The Ring” και με το που τελειώνει κοιτάω πίσω μου και δε σας είδα πουθενά. Πάντως όλα πήγαν καλά γιατί πέτυχα ταξί περίπου είκοσι λεπτά αργότερα και πήγα στον προορισμό μου.
 
Omenforever είπε:
Ναι βασικά σας έψαξα κι εγώ. Είχα μείνει για να ψάλλω το “The Crown Αnd The Ring” και με το που τελειώνει κοιτάω πίσω μου και δε σας είδα πουθενά. Πάντως όλα πήγαν καλά γιατί πέτυχα ταξί περίπου είκοσι λεπτά αργότερα και πήγα στον προορισμό μου.
Η απόσταση που έκανες πάντως, δίχως αμφιβολία είναι αρκετή, για να ονομαστείς SWORDBROTHER OF THE EVENT !

Τα λέμε ...
 
Τωρα που ηρεμησαμε καπως θα γραψω δυο αραδες με τις σκεψεις μου

*Ολα τα support συγκροτηματα πλην των Epica ηταν για τα μπαζα (δεν ξερω για τους Innerwish μιας και δεν τους προλαβα)

*Οι Manowar ΔΕΝ θα ξαναρθουν.

Οσοι θυμουνται τι ειπε ο DeMaio για μαλακες δημοσιογραφους και promoters αλλα και οτι ο Adams δεν ειπε το κλασικο "Θα ξαναρθουμε" αλλα το "Δεν θα σας ξεχασουμε ποτε" ,καταλαβαινουν... :(

Το αλμπουμ ΘΑΦΤΗΚΕ απο τον ελληνικο γραπτο και ηλεκτρονικο τυπο και γι αυτους τους καραγκιοζηδες παραλιγο να μην δουμε Manowar ουτε εχτες.

Να ζησουμε να τους θυμομαστε λοιπον :help: ή ραντεβου τον Ιουλη στη Γερμανια στο Magic Circe Festival :headbangdude:
 
Wally είπε:
Τωρα που ηρεμησαμε καπως θα γραψω δυο αραδες με τις σκεψεις μου
*Ολα τα support συγκροτηματα πλην των Epica ηταν για τα μπαζα (δεν ξερω για τους Innerwish μιας και δεν τους προλαβα)

*Οι Manowar ΔΕΝ θα ξαναρθουν.

Οσοι θυμουνται τι ειπε ο DeMaio για μαλακες δημοσιογραφους και promoters αλλα και οτι ο Adams δεν ειπε το κλασικο "Θα ξαναρθουμε" αλλα το "Δεν θα σας ξεχασουμε ποτε" ,καταλαβαινουν... :(

Το αλμπουμ ΘΑΦΤΗΚΕ απο τον ελληνικο γραπτο και ηλεκτρονικο τυπο και γι αυτους τους καραγκιοζηδες παραλιγο να μην δουμε Manowar ουτε εχτες.

Να ζησουμε να τους θυμομαστε λοιπον :help: ή ραντεβου τον Ιουλη στη Γερμανια στο Magic Circe Festival :headbangdude:
Ελπίζω να μην είναι έτσι όπως τα λές φίλε Wally, παρ'όλα αυτα εάν πήραν τέτοια απόφαση οι MANOWAR θα την σεβαστώ απόλυτα, κ τώρα που το σκέφτομαι οι MANOWAR αξίζουν πολλά παραπάνω απο το χθεσινο show κ το λέω αυτό διότι είδα πολυ κόσμο να γιουχάρει κ να βρίζει (με το ζόρι κρατήθηκα να μην ξεκινήσω καβγά) όταν ο Joey Demaio πήρε το μικρόφωνο για να μιλήσει!Απορώ γιατί σπάστηκε αυτη η μερίδα κόσμου...τι περίμεναν δηλαδή, να λύσει καμμιά μαθηματική εξίσωση? Οπως είδα τα πράγματα, οι πραγματικά αφοσιωμένοι οπαδοί ήταν λίγοι...

Καλύτερα να τους βλέπουμε έξω, εκει τουλάχιστον οι διοργανωτές δεν θα μας κρατάνε δυο ώρες στις πόρτες να περιμένουμε...

Οσο για το Live τώρα, οι στιγμές που έζησα ήταν απίστευτες... κάθε ίχνος κούρασης εξαφανίστηκε με το που βγήκαν να παίξουν οι 4 Βασιλιάδες!

ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ, ΑΓΩΝΙΑ, ΑΓΧΟΣ, ΧΑΡΑ, ΔΥΝΑΜΗ, ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ τόσα συναισθήματα ανάμεικτα δεν θα μου τα προκαλέσει ΚΑΜΜΙΑ αλλη μπάντα ΠΟΤΕ!

Πραγματικά αισθάνομαι ευγνωμοσύνη σε αυτούς τους ανθρώπους που μεσω της μουσικής τους στάθηκαν πλάι μου τοσες φορές!

WE WILL NEVER FORGET THIS NIGHT

HAIL AND KILL - INTO GLORY RIDE
 
Θα συμφωνήσω ότι το νεοελλαδιστάν των κλικαδόρων, των συντεχνιακών συμφερόντων, της αρπαχτής, της επιφανειακότητας και του κομπλεξισμού δεν αξίζει στους Manowar.

Κι από τις 4-5 χιλιάδες κόσμο που τελικά φιλοτιμήθηκαν να προσελεύσουν, ζήτημα 2000 να ήταν σχετικοί και καμμιά 100αριά να πήραν χαμπάρι τι πραγματικά συνέβη (το νούμερο μπορεί να είναι και υπερβολικά μεγάλο). Τόσα χρόνια αντιπροπαγάνδας από τα γνωστά ανεγκέφαλα ζωντόβολα έκαναν καλά την δουλειά τους και έτσι λίγοι απέμειναν πιστοί στο πνεύμα και στην ουσία της ιδεολογίας τους.

Χαίρομαι τον Joey, γιατί παρόλο το νεαρό της ηλικίας του συνειδητοποίησε από ένστικτο πράγματα που οι γνωρίζοντες μεγαλύτεροι δεν φιλοτιμήθηκαν μέσα στην γενικότερη παρακμή που τους έχει συμπαρασύρει να παραδεχτούν και συνεπώς να καταδεχτούν.

Κι όσο για τον DeMaio, εκείνοι που τον επέκριναν αβασάνιστα κατά καιρούς παραβλέποντας από άγνοια, βλακεία ή δολιότητα την απέραντη συνεισφορά του στο μέταλ με αστείες αφορμές και προφάσεις επ' αμαρτίαις, ήταν αυτοί που υπήρξαν οι πραγματικοί αλαζόνες. Μέσα από την μεροληπτική και κοντόφθαλμη κριτική τους της πεντάρας, κατάφεραν και μας επέστρεψαν στην παλαιολιθική εποχή. Δεν αξίζει ούτε να τους φτύσει κανείς (γιατί δεν είναι μόνο μικροί για τους Μanowar, αλλά και για όσους δεν έπαψαν ποτέ να πιστεύουν σε αυτους) παρά μόνο να προσπαθήσει να μην ξαναδημιουργηθούν ποτέ πια άτομα με παρόμοιες αφοριστικές νοοτροπίες.

Πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε να τους ξαναφέρουμε, αλλά πλέον θα είναι μόνο από συνδυασμένη ιδιωτική πρωτοβουλία και όχι από καραγκιοζοπαίχτουλες.
 
Βρε παιδιά νο 2 στα ελληνικά charts είναι το Gods of War, γιατί να μην ξαναέρθουν;

Το τι λέει ο κάθε συντακτάκος έχει σημασία ή το παραπάνω;
 
Eίναι κι άλλα πολλά Alu που παίζουν καθοριστικό ρόλο..θα τα γράψω κι από εδώ σε λίγο καιρό.
 
Έχω την αίσθηση ότι για τις συνθήκες διοργάνωσης του συγκεκριμένου event θα γραφτούν αρκετά στο μέλλον. Όποιος παιδιά έχει κάποια εμπεριστατωμένη άποψη ή κάποια εσωτερική πληροφόρηση να καταθέσει, είναι ευπρόσδεκτος. Όχι τίποτε άλλο δηλαδή, αλλά είναι αμαρτία να πέσουμε στη μαύρη προπαγάνδα του κάθε δημοσιογραφίσκου. :help:
 
Φιλε Emerencios οι Manowar ειναι το πιο κυνηγημενο συγκροτημα στο κοσμο.

Πολλοι ντοπιοι αχρηστοι τους λιδωρουν και τους υποσκαπτουν εξ-επαγγελματος χρονια τωρα...απλα πλεον ο κομπος εφτασε στο χτενι...

Δεν θα επεκταθω,θα διαβασουμε πολυ ενδιαφεροντα πραγματα απο τον Χρηστο εν καιρω...
 
Επειδή έχω μείνει λίγο πίσω στα τεκταινόμενα του χώρου,

θα παρακαλούσα κάποιος να εξηγούσε συνοπτικά τι είναι

αυτός ο "πόλεμος ενάντια στους Manowar"

που αναφέρουν πολλοί φίλοι εδώ.

Πάντως θυμάμαι ότι μέχρι το 1995 (που διάβαζα Metal Hammer) οι Manowar

ήταν οι μόνοι που είχαν ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ φίλους, αλλά και ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ εχθρους.

Οι τσακωμοί για το θέμα, δεν είχαν τέλος τότε στο περιοδικό.

Συνεχίζεται αυτό ;

Υ.Γ. : Πάντως προφανώς αυτοί που θάβουν το ηρωικό πρότυπο που συμβολίζουν ο Manowar, είναι οι ίδιοι που θάψανε και το "300".
 
Όντως έτσι είναι. Έχουν μείνει παροιμιώδεις οι συγκρούσεις συντακτών του Metal Hammer με οπαδούς των Manowar. Από κάψιμο μαγαζιού για αρνητική κριτική μέχρι και ξυλοφόρτωμα συγκεκριμένου συντάκτη για αρνητικά σχόλια. Γεγονός πάντως είναι (και χαρακτηριστικό της αξίας τους) ότι δεν περνούσαν ποτέ αδιάφοροι. Πάντως έχω μια αίσθηση ότι για το συγκεκριμένο live υπήρξε έντονο παρασκήνιο και πραγματικά θα ήθελα πολύ να το πληροφορηθώ κάποια στιγμή από ανθρώπους τους οποίους εμπιστεύομαι.
 
Emerencios είπε:
... Από κάψιμο μαγαζιού για αρνητική κριτική μέχρι και ξυλοφόρτωμα συγκεκριμένου συντάκτη για αρνητικά σχόλια...
Κουφάθηκα ! Δεν τα είχα υπόψιν μου αυτά ! :animeek:

Πότε έγιναν ; Δώσε καμιά λεπτομέρεια ακόμα ... :confused:
 
Ρε παιδιά για να καταλάβω...Υπήρξαν άτομα που γιουχάρισαν τους Manowar????.........:eek:.....Υπήρξαν άτομα που γιουχάρισαν τους Manowar ξαναρωτώ :eek: ????Δεν καταλαβαίνω!!!!!!!........:eek:..Είναι δυνατόν να πληρώσεις 50 ε για να πας σε μια συναυλία και να γιουχάρεις το συγκρότημα που πλήρωσες και υποτίθεται ότι πας γιατί το αγαπάς.Τι λέτε ρε παιδιά θα τρελαθώ τελείως..Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο..Πείτε μου λίγο γιατί έχω σαλτάρει τώρα!
 
Μαντέψτε... Πήρα αυτόγραφο απο τον Demaio!!! :)

ζήλια ζήλια ζήλια :eviltongue:
 
Πίσω
Μπλουζα