GR80s. Η Ελλάδα του Ογδόντα στην Τεχνόπολη!

Χμμμμ.... πολύ σκληρός διαπραγματευτής ο τελόνιος. 25%, παίρνω την δικιά σου πεθερά και εσύ την δικία μου. Κλείνει το deal?

Πάντως πέρα από την πλάκα, αν έβγαινε κάποιος με στοκ είδη του 70-80-90 έξω από την έκθεση θα κονόμαγε
 

Καταφερα τελικα σημερα και εκανα ενα περασμα απο την εκθεση! :D

Απιστευτα οργανωμενος χωρος και με παρα (μα παρα πολλα ομως!!!) πολλα εκθεματα!!! :)

Αξιζει να περασετε να την δειτε. ;)

Δυο ενδεικτικες φωτο με την αφεντομουτσουναρα μου να ποζαρει μπροστα σε ενα κομμωτηριο.... :D

fetch


Και επειδη ξερω οτι ειστε κακοηθεις.... :p ....Οχι, δεν πηγα για μιζανπλι!!!! :biglaugh:


Και σε ενα YAMAHA XT..... :cool:

fetch


Προς διαχειριση.....

1@Kambia[/USER]

1@Wally[/USER]

Επειδη το φωτορεπορταζ μου βγηκε λιγο μεγαλυτερο απ' οτι υπολογιζα... :precry: ....μην φανταστειτε τιποτα τρελο....

.....καμια 300αρια φωτογραφιες μονο!!!:burn:

Θελετε να το παρκαρω εδω Η' να κανω νεο θεμα; :xm:

 
Ωραίος Σταύρο! :thumbup:

300αρια φωτογραφίες...:eek: λίγες έβγαλες βρε... :biglaugh:

Ανυπομονώ για το φωτορεπορταζ! :happyjump:
 
Επισκέφθηκα την έκθεση το προηγούμενο ΣΚ. Έχει πράγματι πολύ υλικό που αφορά κυρίως την κοινωνική πολιτική ζωή του τόπου την δεκαετία του 80( αντικειμενικά η δεκαετία του ΠΑ.ΣΟ.Κ.). Εξαιρετικά ενδιαφέρον το σπίτι, που μάλλον είναι του 82 και όχι του 87. Από παιχνίδια πολύ λίγα. Εν κατακλείδι, σε αντίθεση με μονοθεματικές εκθέσεις, είναι μία έκθεση που προσπαθεί να τα έχει όλα και αξίζει κάποιος να την επισκεφθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@stayros[/USER] Έχεις στυλ στις φωτό :D :D

Κάνε ένα ξεχωριστό θέμα για το φωτορεπορτάζ ;)

 

Kambia είπε:
1@stayros[/USER] Έχεις στυλ στις φωτό :D :D
Κάνε ένα ξεχωριστό θέμα για το φωτορεπορτάζ ;)

Το εχω ο μπαγασας.... :cool: .....:biglaugh:

ΟΚ, ετοιμαζω τις φωτο και το ξεκιναω....Thanks! :flower:

 

1@stayros[/USER] Τζην σετάκι, τσαντάκι μπανάνα και γυαλί στυλ Aviator... Νομίζω έγραψες! Το πιο "in" dress code για την έκθεση!
 

1@stayros[/USER] αξιος αντιπροσωπος της κοινοτητας

Ποτε τελειωνει η εκθεση? Δεν αξιωθηκα ακομα να παω

 

1@stayros[/USER] : Τρελλό ρετρο-look και τρελλή ρετρόφατσα!!! Έπαθα!!!

Θεός!!! :worship:

 

nwntas είπε:
1@stayros[/USER] Τζην σετάκι, τσαντάκι μπανάνα και γυαλί στυλ Aviator... Νομίζω έγραψες! Το πιο "in" dress code για την έκθεση!

Wally είπε:
1@stayros[/USER] αξιος αντιπροσωπος της κοινοτητας

DINO είπε:
1@stayros[/USER] : Τρελλό ρετρο-look και τρελλή ρετρόφατσα!!! Έπαθα!!!Θεός!!! :worship:

Σας ευχαριστω αμφοτερους κυριοι για τα καλα σας λογια, να ειστε καλα!!! :[

Wally είπε:
Ποτε τελειωνει η εκθεση? Δεν αξιωθηκα ακομα να παω
1@Wally[/USER]

Ειναι μεχρι 12 Μαρτιου Πανο, προλαβαινεις ανετα να κανεις μια περατζαδα. ;)

 
Ο Σταυρος μας εχει γινει ενα με το χωρο της εκθεσης!!!!

Σουπερ!!!

Δεν περιγραφω αλλο!!!

:award:
 
μπράβο Σταυρί μας εκπροσώπησες άξια στην έκθεση! (Η Καθημερινή της περασμένης Κυριακής είχε ένθετο γι αυτήν την έκθεση και τη δεκαετία του '80 εν γένει).
 
BETTY BOOP είπε:
Ο Σταυρος μας εχει γινει ενα με το χωρο της εκθεσης!!!!
Σουπερ!!!

Δεν περιγραφω αλλο!!!

:award:
"Ο Σταυρος μας εχει γινει ενα με το χωρο της εκθεσης!!!!"

Αυτό μου έρχεται και έμενα στο μυαλό ειδικά βλέποντας τον Σταύρο :cool: στην φωτογραφία με την Yamaha μηχανή..

Βασικά..... μου δίνει την εντύπωση ότι θα ζωντανέψει η φώτο και απο πίσω θα περάσει ο Στάθης Ψάλτης μαζί με τον Σταμάτης Γαρδελη πάνω σε μηχανές να κάνουν σούζα.. :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας και ο καιρός είναι... ανοιξιάτικος... :D και η ατμοσφαίρα μυρίζει λουλουδ... εεε... Ρετρό διάθεση θέλω να πω!! :tongue:

Λεω (πριν μπούνε τα νέα μετρα απο την κυβέρνηση :D ) να πάω μέσα στο Σ/Κ στην έκθεση GR80s στην τεχνοπολη που μέχρι τώρα δεν έχω αξιωθεί να πάω!

Μετά όμως απο βαθύ διαλογισμό...

.

.
Guru_meditation.gif


Το ξανασκέφτηκα :burn: και πιστεύω οτι θα ήταν πολύ ωραία ιδέα να σας προσκαλούσα με μια προσωπική πρόσκληση σε οποιον θέλει απο τα μελη του GRM να κανονίζαμε να βρισκόμασταν κάπου για να πηγαίναμε μαζί στην έκθεση και γιατί όχι μετά κάπου για καφεδομασαμπουκα! :gyros:

Θα ήταν ωραία να συναντιόμασταν αρκετά παιδιά... να μιλούσαμε για την ρετρό τρελα μας όπως... για τα 80's & 90's, την amiga, τον amstrad, την πυρηνική αστροφυσική, τον Τραμπ(ακουλα Χαρρυ κλιν), τα στρουμφακια, τους GI JOE, για το πότε έγινε ο γάμος της barbie με τον Ken-ken και το που πήγαν honeymoon... την Καντυ-Καντυ και τον Τερρυ.. όπως και για διαφορα αλλα ρετρο θέματα που μας καίνε την σήμερον ήμερα!

:fafoutis:

.

Θα ήταν πολύ όμορφα να γνωριστούμε, να νοσταλγήσουμε.. και στο τελος να :acoustic: τραγουδήσουμε :supergrin: ...

.

.

.

















Όποιος θέλει ας μου στείλει pm να κανονίσουμε :thumbup:

 


ΥΓ. Αν θέλει το GRM το κάνουμε και σαν επίσημη Retromaniax συνάντηση.


[edit] Επειδή οι συναντήσεις συντονίζονται από τους admins και τον υπεύθυνο mod τα ποστ μεταφέρονται στο παρόν θέμα. Αν θα γίνει ως επίσημη συνάντηση Retromaniax θα ανακοινωθεί προσεχώς. Οποιαδήποτε συνεννόηση για τη συνάντηση με πμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα team retromaniax, επιβάλλεται να επισκεφθεί την έκθεση, με κάθε επισημότητα!

Μακάρι να ήμουν κι εγώ εκεί!

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Dino ακριβως! Πρεσβεις της ρετρο υποχρεουνται να ναι εκει.
 
η φτιαξη για καφε ,μασαμπουκα με βρισκει συμφωνο και ειμαι μεσα
 
Προς την Διαχειριστικη Ομαδα του GRM

Παιδιά κάποιο λάθος κάνατε και μεταφέρατε το θέμα εδώ καθώς εγώ αναφέρω την έκθεση GR80s στην Τεχνοπολη.

 


Θα ήθελα παρακαλώ πολύ να ήταν ένα ξεχωριστό θέμα (thread) ώστε να φαίνεται περισσότερο σε αυτούς που διαβάζουν το φόρουμ. -
(άλλο να είναι ξεχωριστό σαν θέμα και να εχει δικό του τίτλο στα "Νεα Θεματα" και άλλο να είναι ένα απο τα πολλά post ενός θέματος που μπορεί να μην διαβαστεί αν δεν ενδιαφέρει τον αναγνώστη).

 


Κατά την γνώμη μου (τον πρώτο λογο βεβαια τον έχετε εσείς) θεώρησα και έφτιαξα αυτό το θεμα στην ενότητα:


 


https://www.retromaniax.gr/vb/forum/...9;ις

Γενική Συζήτηση --> Σχετικά με το Retromaniax -->Προτάσεις

Σκεπτόμενος ότι είναι μια "προσωπική πρόσκληση στα μελη του GRM" (Σχετικη με το Retromania) όπως άλλωστε ανέφερα και στον αρχικό τίτλο (πριν προσκολληθεί εδώ) και παράλληλα είναι μια "Προσωπική προσκληση" (άρα Πρόταση για συνάντηση)

Ότι νομίζετε εσείς..

Με όλο τον σεβασμό τα παραπάνω!

Βαγγέλης :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα