H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

  • Αλίκη Βουγιουκλάκη      

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Τζένη Καρέζη

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Ζωή Λάσκαρη

    Ψηφοφορίες: 7 23,3%
  • Μάρθα Καραγιάννη

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Άννα Φόνσου        

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαίρη Χρονοπούλου

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Έλενα Ναθαναήλ

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Ξένια Καλογεροπούλου

    Ψηφοφορίες: 2 6,7%
  • Νόρα Βαλσάμη

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Μπέτυ Λιβανού

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    30
Νομιζω πως ειναι η Ναθαναηλ η περι ης ο λογος.
 
Παιδιά ειναι ή Καρεζη και όμως και όμως και μάλιστα γράφουν πως δεν έχει καμία σχέση με τα αμερικανικά πρότυπα ομορφιάς που πλασάρουν σήμερα και πώς είναι κλάσεις ανώτερη και φυσικά δεν ξέρουν τίποτα για την Τζενη και οι δικοί μας οι έλληνες επιβεβαιώνουν την γνώμη τους και λένε το ποια ήταν ή Τζενη και ή ζωή της.
 
Εγώ πάντως παλιότερα άκουγα για την Ειρηνη Παππά ότι είχε το κλασικό ελληνικό φυζίκ. Αρχαιοελληνική μύτη κ.λ.π.
Laura τώρα με τα σοσιαλ φαίνεται πως προτιμούν Τζενη.η οποία έχει άλλο είδος ομορφιά από την αρχαιοελληνική είναι πιο ίσως κοντά και με αυτους
 
Παιδιά ειναι ή Καρεζη και όμως και όμως και μάλιστα γράφουν πως δεν έχει καμία σχέση με τα αμερικανικά πρότυπα ομορφιάς που πλασάρουν σήμερα και πώς είναι κλάσεις ανώτερη και φυσικά δεν ξέρουν τίποτα για την Τζενη και οι δικοί μας οι έλληνες επιβεβαιώνουν την γνώμη τους και λένε το ποια ήταν ή Τζενη και ή ζωή της.

Βασικά πήγε το μυαλό μου στη Μελίνα Μερκούρη επειδή γράφεις για ξένες χώρες και σκέφτηκα και τον Αμερικανο ηθοποιό και σκηνοθέτη Ζυλ Ντασέν που έχει γυρίσει πολλές γνωστές ξενες ταινίες με την Μελίνα.
 
Βασικά πήγε το μυαλό μου στη Μελίνα Μερκούρη επειδή γράφεις για ξένες χώρες και σκέφτηκα και τον Αμερικανο ηθοποιό και σκηνοθέτη Ζυλ Ντασέν που έχει γυρίσει πολλές γνωστές ξενες ταινίες με την Μελίνα.
Ναι το 60 και το 70 την Μελίνα και την Ειρήνη Παππά γνωρίζανε , σήμερα όμως με τα σοσιαλ και το τιουμπι γίνονται και οι άλλες ηθοποιοί γνωστές.
 
Εμένα τελευταία μου αρέσει και η Καλογεροπούλου, παρόλο που τις περισσότερες φορές ήταν με κοντό μαλλί.

Η Αλίκη μου άρεσε περισσότερο όταν ήταν νέα με καστανό μαλλί, στις αρχές.
 
Ανάμεσα σε Λάσκαρη και Λιβανού αμφιταλαντεύτηκα, ψήφισα την Ζωή.
 
Ψήφισα τη γλυκιά μου Νορα και έφερα μια τετραπλη ισοψηφία στη 2η θέση (Αλίκη, Τζένη, Έλενα, Νορα)
 
Πίσω
Μπλουζα